Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 3.3/5 ستار ها) تمامی آرا: 12
 • گزارش ویژه /

  وانت‌بارهایی که آبروی شهر را به حراج می‌گذارند / وقتی در بهبهان قیمت میوه توسط وانت بار ها عشقی بالا و پایین میشود !

  عصر بهبهان : اين روزها فروش ميوه توسط وانت بارها و در كنار خيابان ها و ميدان هاي اصلي شهر بهبهان به نوعي سنت و شغل براي برخي صاحبان اين خودروها شده است و از سويي بخاطر قيمت هاي مناسب در فروش اقدام خود، از سوي خريداران مورد استقبال قرار گرفته است.


  به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر بهبهان ، بالا یا پایین شهر، بلوار، خیابان و یا نبش میدان، صبح، ظهر و یا شب، فرقی نمی‌کند؛ وانت‌های فروشنده میوه و سبزی در همه جاحضور دارند. نوجوان، جوان، بزرگسال و کهنسال، بازهم فرقی نمی‌کند همگی در این صنف ثبت نشده حضور دارند. خودروهای وانت میوه فروش در تمامی شهر به چشم می‌خورند و حضور آن‌ها هم در کنار عدم برخورد نهادهای مسئول و هم استقبال شهروندان از آن‌ها بدلیل گرانتر بودن قیمت میوه و سبزیجات در میوه فروشی‌های سطح شهر، ادامه دار شده است.

   

  شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ظهر و یا غروب از محل کار برای استراحت به خانه بروید که با ترافیکی در مکان های خاصی که نباید ترافیکی باشد روبرو شوید و یا گاهی که عجله دارید به قرار کاری خود برسید با این موضوع مواجه شوید.

   

  وقتی آرام آرام وسایل نقلیه به جلو حرکت می کنند با تعجب می فهمید که وانت های میوه فروش در کنار خیابان سدمعبر کرده و در حال فروختن میوه هستند و در همین حین هم وقتی یک شهروند برای خرید میوه وسیله نقلیه خود را نگه می‌دارد ترافیک سنگینی ایجاد می شود که شاید شما را کلافه کند.

   

  این ترافیک های سنگین که بر اثر چنین مسائلی ایجاد می شود در بعضی مواقع باعث دیر رسیدن اورژانس و یا آتش نشانی به محل مورد حادثه هم می شود که نارضایتی این ارگان ها را در پی دارد و آنها هم شکایت دارند.

   

  برای جمع آوری این شغل های کاذب باید راهکارهای اساسی را اتخاذ کرد و خدای نکرده نباید مانع درآمدزایی این افراد شد، چرا که این افراد اگر شغل مناسبی برای خود داشتن به این شغل‌های کاذب رو نمی آوردند و از طرفی هم نمی توانند گرسنه بمانند و با این خرج های بالا بیکار بمانند. از طرف دیگر نباید آن قدر برخورد جدی با این پدیده صورت نگیرد، تا شاهد باشیم از شهرهای دیگر هم برای میوه فروشی و کسب درآمد به بهبهان بیایند.


   

  شهرداری مدت های زیادی است که با این شغل های کاذب برخورد می کند و مکان‌هایی را نیز تحت عنوان بازار روز در هر منطقه از شهر ایجاد کرده تا بتواند این وانت های میوه فروش را در آن منطقه سامان دهی کند، ولی به نظر می‌رسد که شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در راستای رفع این معضل اقدام نماید.  اين روزها فروش ميوه توسط وانت بارها و در كنار خيابان ها و ميدان هاي اصلي شهر بهبهان به نوعي سنت و شغل براي برخي صاحبان اين خودروها شده است و از سويي بخاطر قيمت هاي مناسب در فروش اقدام خود، از سوي خريداران مورد استقبال قرار گرفته است.


  روز گذشته در مراجعه به یکی از نقاط استقرار وانت بارهای میوه فروش پس از خرید گوجه توسط دو تن از شهروندان از قیمت برخی میوه ها مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی به شدت گلایه کردند وقتی از آنها جریان را جویا شدیم ، قضیه از این قرار بود که قیمت گوجه صبح 1500 تومان هر کیلویی بود اما در عصر با افزایش باور نکردنی به 2500 تومان رسیده بود.


  البته پاسخ وانت بارها هم جالب بود ، آنها میگفتند به دلیل اینکه فردا روز تعطیل است به ناچار قیمت در میدان تره بار افزایش پیدا کرد و به تبع آن وانت بارها هم مجبور به فروش با این قیمت هستند !


  در حال تکمیل خبر...

  تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰:۴۳ | یکشنبه, ۲۳ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.