Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • نژادفلاح:

  شرمنده برانکو هستم/ دنبال بستن پرسپولیس با ستاره‌ها نیستم

  عصر بهبهان : قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس گفت:‌می خواهم طوری قرارداد ببندم که بتوانم قراردادها را منتشر کنم چون دنبال بازیکن گران قیمت نیستم.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از مشرق، محمدحسین نژاد فلاح درباره دیدارش با نصرالله سجادی، جلسه‌اش با برانکو قبل از ترک ایران، وضعیت نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس و سایر موارد صحبت‌های زیر را انجام داد.

  ابتدا از جلسه با سجادی شروع کنیم.

  نشست خوبی با سجادی برگزار کردیم. من گزارش کاملی از مسائل مالی و فنی را ارائه کردم . به او گفتم که به برانکو هیچ پولی ندادیم و او فقط از لحاظ اخلاقی ایستاد و کار کرد. حتی به دستیاران او هم پولی ندادیم. به صورت کلی اوج مشکلات مالی را برای سجادی تشریح کردم. به او گفتم طلب بازیکنان باقی مانده است و ما برای اینکه بتوانیم برای فصل بعد با آنها مذاکره کنیم باید طلب فصل گذشته را تسویه کنیم. همچنین در مورد مسائل فنی هم آنالیز کاملی از شرایط پرسپولیس ارائه کردم.

  از نظر مالی سجادی چه قولی به شما داد؟

  اطمینان داد که در هفته آینده نسبت به تأمین منابع مالی جهت پرداخت شدن تعهدات باشگاه اقدامات لازم را انجام می‌دهد. وی اطمینان داد می‌توانیم تا هفته دیگر مطالبات بازیکنان را پرداخت کنیم.

  آقای نژادفلاح دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با توجه به تغییر در هیأت مدیره که گفته خود سجادی است در فصل نقل و انتقالات که شروع شده، مشکلات زیادی دارند. سرانجام بحث مدیریتی در باشگاه پرسپولیس به کجا می‌رسد؟

  البته این را باید بگویم من کاری به استقلال ندارم چون شرایط پرسپولیس با استقلال کاملاً متفاوت است. من با همه اختیارات مدیرعامل وظیفه دارم که نقل و انتقالات را دنبال کنم و اتفاقاً در پست‌های مختلف پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم. مثلاً ما می‌دانیم در دفاع چپ یا فوروارد نیاز به بازیکن داریم یا نه و به همین دلیل بازیکنانی را در نظر گرفته‌ایم.

  یعنی به لحاظ مالی برای نقل و انتقالات مشکلی ندارید؟

  با توجه به جلسه‌ای که من با آقای سجادی داشتم ما بهانه‌ای برای فرصت‌سوزی نداریم. فقط باید منابع مالی را تأمین کنیم که طبق قولی که اقای سجادی داده ما از هفته آینده نقل و انتقالات را آغاز می‌کنیم. البته این را باید بگویم ما از 45 روز قبل مطالعات خود را بابت نقل و انتقالات شروع کرده‌ایم و با برانکو درمورد بازیکنان مورد نیاز وارد صحبت شده، اما بنا نداریم که در مورد مسائل نقل و انتقالاتی چیزی را رسانه‌ای کنیم و بیشتر می‌خواهیم امور خود را مدیریت کنیم، چون رسانه‌ای شدن این مسائل کارم را سخت می‌کند.

  این طور که شنیده‌ایم ظاهراً برانکو لیست خریدی به باشگاه‌ ارائه نکرده است.

  باید اینطور جواب بدهم که آن لیستی که رسانه‌ها دنبالش هستند ما به آن شکل به آن نگاه نمی‌کنیم. اما در طول جلسات مختلفی که با هم داشتیم همه نقطه‌نظرات نسبت به بازیکنان فعلی خودمان مطرح شده است و نسبت به جذب بازیکنان جدید هم صحبت‌های لازم را با هم کرده‌ایم، اما قرار نیست که بگوییم لیست خروجی و ورودی ما چه کسانی هستند، البته من می‌دانم خیلی‌ها دنبال اسامی این دو لیست هستند، اما من و برانکو که بخوبی می‌دانیم دنبال کار رسانه‌ای نیستیم و دنبال اهداف خودمانیم و به قول برانکو ما که نباید دنبال افکار عمومی باشیم. تصمیم من و برانکو این است که مثلاً اگر قرار است فلان بازیکن از تیم جدا شود نگوییم که او در لیست خروجی است و بنا را بر این گذاشته‌ایم که خود بازیکن را صدا بزنیم و به او بگوییم شما امسال در این تیم نیستید. دیگر خود آن بازیکن می‌داند و رسانه‌ها و البته توقع ما هم این است که بازیکنی که در پرسپولیس بوده رعایت شئون باشگاه را داشته باشد و هر حرفی را نزند و البته برخی هم دوست دارند که به پرسپولیس بیایند. از آنها هم توقع داریم که حرفه‌ای باشند و با پیغام در رسانه‌ها به ما نرسانند که با چه شرایطی می‌خواهند به پرسپولیس بیایند. بهتر است اگر کسی قرار است به پرسپولیس بیاید با خودمان صحبت کند.

  هواداران پرسپولیس می‌خواهند بدانند که آیا در نقل و انتقالات شما بمبی می‌ترکانید یا نه؟

  ما زمانی باید بمب را بترکانیم که پای قرارداد نشسته باشیم. ما فعلاً در حال مذاکره با بازیکنان هستیم و البته این را هم تأکید کنم ما بمب اصلی را با آوردن به موقع برانکو ترکانده‌ایم.

  اما برانکو با دلخوری و ناراحتی ایران را ترک کرده است.

  من خودم تا لحظات آخری که او می‌خواست ایران را ترک کند در فرودگاه بودم و 3-2 ساعتی در فرودگاه جلسه داشتیم. او با ناراحتی و دلخوری نرفت. در هر صورت مطالباتی دارد که ما هم به او این حق را می‌دهیم پیگیر آن باشد. او بزرگوارانه در این مدتی که در پرسپولیس بود شرایط را درک کرد و حتی در یک مقطعی که می‌خواستیم به او پرداختی داشته باشیم، گفت: به بازیکنان بدهید.

  اما برانکو در مصاحبه‌اش قبل از رفتن تأکید کرده مدیریت باشگاه پرسپولیس فقط وعده و وعید می‌دهد.

  ببینید ما با او بحث مالی داریم و در این هیچ شکی نیست، اما در این مورد که چنین صحبتی از طرف او مطرح شده، باید بگویم شأن برانکو غیر از این است و شما سراغ نخواهید داشت که او پیش از این با دیگران هم چنین رفتاری کرده باشد. او اوج تعامل را با ما داشته است و اگر هم حرفی دارد نسبت به مطالباتش است که اتفاقاً ما هم با او هم نظر هستیم.

  شما به وعده‌های آقای سجادی برای تأمین منابع مالی چقدر اطمینان دارید؟

  من سجادی را سال‌هاست که می‌شناسم. او خودش بازیکن بوده و سال‌ها قبل ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده داشته، سال ها مدیریت ورزشی کرده، وقتی حرفی می‌زند من این اطمینان را می‌پذیرم و هیچ شائبه‌ای برایم به وجود نمی‌آید که آیا پول می‌رسد یا نه.

  نظر شما در مورد جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس چیست؟

  مطمئناً من نمی‌گذارم طارمی از پرسپولیس جدا شود و اعتقاد دارم او باید حفظ شود. خبر توافق القادسیه با پرسپولیس دروغ است. ما هیچ نشستی با این باشگاه کویتی نداشتیم و به طور کلی موافق نیستم طارمی برای پیشرفت به تیم‌های حوزه خلیج فارس برود. او اگر می‌خواهد شروع خوبی هم داشته باشد باید راهی اروپا شود. طارمی فعلاً در شروع کار است و ما قطعاً در پرسپولیس مقدمات رفتن او به اروپا را فراهم می‌کنیم. لازم است اینجا یک مطلبی هم بگویم. بعد از بازی با الهلال خبر دروغی نوشته بودند که من از طارمی گلایه کرده‌اند که همینجا این موضوع را تکذیب می‌کنم بعد از بازی با الهلال نه با طارمی و نه با هیچ کسی دیگری حرف نزدم. من به عنوان مدیر باشگاه شرح وظایفی دارم و هیچگاه به مسائل فنی دخالت نمی‌کنم. مسائل فنی مربوط به سرمربی است یا مثلاً دروغ دیگری گفتند که نژاد فلاح برخی از بازیکنان را تحریک کرده که علیه آل سعود شعار بدهند. دوست دارم به کسی که چنین دروغی را نوشته بگویم آیا صدایی از من دارد که به بازیکنانم چنین توصیه‌ای کرده باشم. متأسفانه برخی این دروغ‌ها را می‌گویند و جامعه هم آن را باور می‌کند. من خودم در دانشگاه علوم سیاسی و دیپلماسی تدریس می‌کنم. چرا منی که خود چنین درسی را تدریس می‌کنم باید به بازیکنان فوتبال بگویم در لباس فوتبال کار سیاسی کنند. چنین مسئله‌ای اصلاً از طرف من پذیرفته شده نیست. یا مثلاً می‌گویند نژاد فلاح برای تهیه زمین تمرین برای پرسپولیس کم‌کاری کرده است.

  آقای نژاد فلاح درمورد عدم حضورتان در هتل در سفر پرسپولیس به عربستان قبول کنید نقد به شما وارد است.

  ببینید ما تیم میهمان بودیم و همه چیز برعهده میزبان بود. مگر من می‌توانم در عربستان سالن اجاره کنم و هزینه‌ آن را بدهم؟ همه این کارها برعهده تیم میزبان است. اصلاً مگر آنها گفتند ما هزینه نمی‌دهیم؟ همه جای دنیا تیمی که میهمان است روز مسابقه عرقگیری می‌کند باید بگویم در این خصوص هیچ مشکل هزینه‌ای نبوده است. من هم حتی اگر در هتل بودم نمی‌توانستم دخالتی در این مسئله داشته باشم، چون این مسئله جزء وظایف سرپرست است که باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهد. پس من نقشی نداشتم. هیچ هتلی سالن بدنسازی ندارد. ضمن اینکه خود برانکو با هماهنگی مدیریت هتل در راهرویی که متعلق به پرسپولیس بوده از بازیکنان خواسته که عرقگیری کنند. متأسفانه برخی می‌خواهند تفرقه‌انگیزی کنند. این ظلمی است که یک آدم با دروغ به من کرد.

  شما برای فصل بعد گابریل را نمی‌خواهید؟

  قرار نیست من این جور مسائل را در رسانه‌ها مطرح کنم.

  ظاهراً احمد نوراللهی برای اینکه بتواند کتفش را عمل کند نیاز به پول دارد.

  طبیعی است که او باید عمل کند و اتفاقاً نوراللهی از بازیکنان خوب ماست. همان طور که به بقیه بازیکنان پول نداده ایم، او هم مستثنی نیست و به محض اینکه تأمین اعتبار شویم به او هم پول می‌دهیم.

  ظاهراً برانکو برای بازگشت به ایران شرط گذاشته است؟

  او شرطی نگذاشته اما برانکو مربی بزرگی است که باید قبل از اینکه وارد ایران می‌شد پولی به عنوان پیش‌پرداخت به حسابش ریخته می‌شد، اما او با اعتماد به ما به ایران آمد و حتی یک بار هم زبان باز نکرد و حتی در صحبت‌هایش می‌گفت حاضر است مجانی کار کند. او در تاریخی که گفته قطعاً به ایران بازمی‌گردد.

  هواداران پرسپولیس دوست دارند بدانند این باشگاه در نقل و انتقالات چند ستاره جذب می‌کند؟

  من دنبال بستن تیم با ستاره‌ها نیستم، بلکه می‌خواهم تیمم ستاره شود. شاید حضور 3-2 ستاره خیلی‌ها را خوشحال کند، اما ما به دنبال بازیکنانی هستیم که مشکلات تیممان را مرتفع کند. می‌خواهیم برای فصل جدید نقطه ضعف نداشته باشیم. این فصلی که گذشت پرسپولیس واقعاً با کمبود مهره مواجه بود. من این اطمینان را به هواداران می‌دهم که برای فصل جدید در نقاطی که مشکل داشتیم بازیکن می‌گیریم. من دنبال بازیکن گران‌قیمت نیستم، بلکه می‌خواهم تیم هم‌سطحی داشته باشم. دوست دارم بازیکنان در کنار هم نقاط ضعف را برطرف کنند و البته می‌دانم کار سخت من بستن تیم است.

  پرسپولیس بالاخره سیدجلال حسینی را جذب می‌کند یا خیر؟

  او جزو آن دسته بازیکنانی است که پرسپولیسی است و خودش هم علاقه دارد که بیاید و ما هم راه را برای چنین بازیکنی نمی‌بندیم، اما شاید تنها چیزی که مانع شود او به پرسپولیس بیاید مسئله مالی است. او باید درخواست متعارف با پرداختی‌های پرسپولیس داشته باشد.

  یعنی شما برای نقل و انتقال بازیکنان سقف قرارداد در نظر گرفته‌اید؟

  ما حتماً سقف داریم. ما قطعاً نمی‌توانیم مانند تیم‌های عربی به بازیکنان پول بدهیم، اما اینطور هم نیست که بگوییم مثلاً سقف قرارداد ما یک میلیارد تومان است. من به چنین چیزی قائل نیستم. من دوست دارم طوری قرارداد ببندم که بتوانم لیست قرارداد بازیکنانم را در سایت باشگاه منتشر کنم. دلم نمی‌خواهد وقتی قراردادها منتشر شد بازیکنی بگوید چرا فلانی دو برابر من پول گرفته، البته که همه بازیکنان نباید قرارداد یکسان داشته باشند، اما تفاوت‌ها باید حداقل باشد، مثلاً در همین لیست فصل گذشته بازیکنی بیش از یک میلیارد قرارداد بسته و بازیکن دیگری قرارداد 100 میلیون تومانی دارد.

  ظاهراً با بنگر و نوروزی برای تمدید قرارداد صحبت کرده‌اید.

  ما هنوز درمورد مبلغ با این دو بازیکن وارد مذاکره نشده‌ایم و فقط به آنها گفته‌ایم که باشگاه برای فصل آینده روی آنها نظر دارد و با تیم‌های دیگری وارد مذاکره نشوند.

  اگر حرفی باقی مانده بگویید.

  من از برانکو و دستیارانش ممنون هستم، اما شرمنده‌ام که نتوانستم به وظیفه‌ام عمل کنم. همه تلاشم را می‌کنم که بدهی‌های فصل گذشته را بپردازم و با دست پر وارد نقل و انتقالات شوم. بازیکنان پرسپولیس یادشان باشد که حالا می‌توانند به باشگاه کمک کنند و اگر می‌خواهند تیم موفقی داشته باشیم و بهترین‌ها جمع شوند کمک کنند، اما آنهایی که پالس منفی می‌دهند کار ما را برای انعقاد قرارداد سخت می‌کنند. من توقع‌ام از بزرگترها و با تجربه ها این است که چیزهای واهی در مطبوعات نگویند. از یکی، دو نفر بازیکنان پرسپولیس مصاحبه‌هایی خواندم که به باشگاه رفته‌ایم اما کسی نبود پولمان را بدهد. من می‌خواهم به این عزیزان بگویم شاید باشگاه پول نداشته باشد، اما مدیران و مسئولان این باشگاه هر روز سر کارشان حاضرند و گفتن این حرف‌ها درست نیست. این نوع رفتارها در شأن بازیکن پرسپولیس نیست. من 3 نکته مهم را می‌خواهم بگویم. اول اینکه قرارداد بازیکن از نظر مالی باید متعارف باشد دوم اینکه از لحاظ فنی باید متناسب با باشگاه باشد و سوم اینکه اخلاق‌محور باشد و شأن پیراهن پرسپولیس را بدانند. من یک تیم اخلاق‌محور و فنی می‌خواهم. ما دنبال بازیکنی نیستیم که فقط به دنبال مسائل مالی باشد. بازیکن باید بداند که پیش از او بازیکنان بزرگی این پیراهن را بر تن کرده اند.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴:۴۷ | چهارشنبه, ۱۳ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.