Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 5
 • گزارش /

  آب پَر،پرداخت خسارت پَر، کشاورز که پَر ندارد

  عصر بهبهان : آقاجری نماینده بندرماهشهر به وزیر جهادکشاورزی تذکر داد و از وی در خصوص علت عدم پرداخت خسارت ناشی از وقوع خشکسالی به کشاورزان شهرستان‌های بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان توضیح خواست.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب،آقاجری نماینده بندرماهشهر  به وزیر جهادکشاورزی تذکر داد و از وی در خصوص علت عدم پرداخت خسارت ناشی از وقوع خشکسالی به کشاورزان شهرستان‌های بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان توضیح خواست.


  دولت تا کنون خسارت کشاورزان را به طور کامل پرداخت نکرده است و این امر موجب ضرر هنگفتی به کشاورزان خوزستانی شده است.


  اقاجری با بیان اینکه در حوضه رودخانه زهره کشت دیم به طور کامل از بین رفته است، گفت: به دلیل خشکسالی و پدیده گرد و خاک بیش از ۴۰ درصد غلات آبی این حوضه از بین رفت.

  با وجود خشکسالی در خوزستان اما بحث انتقال آب از سرچشمه های رودخانه های خوزستان همیشه یکی از موضوعات داغ کشور بوده است.


  نماینده مردم ماهشهر امیدیه هندیجان درباره وضعیت اراضی خوزستان عنوان کرد: اراضی خوزستان با کمبود آب مواجه هستند و اگر جلوی انتقال آب گرفته نشود کشاورزی خوزستان آسیب جدی می‌بیند.


  وی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر نیرو گفته است:کمبود آب رودخانه های هندیجان مشکلات جدی برای کشاورزان ایجاد کرده که لازم است شما رسیدگی کنید.


  با این اوصاف کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از  انتقال آب زهره به بوشهر  خبر می دهد و می گوید: در صورت برداشت آب از رودخانه زهره، ۴۰ هزار هکتار از اراضی بخش های امیدیه، زیدون، و هندیجان کاملا خشک خواهد شد.

  تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸:۳۵ | چهارشنبه, ۱۸ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.