Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  نماینده بهبهان : حمله خودسرها به مطهری محکوم است / آیا حمایت از سران فتنه محکوم نیست ؟!

  عصر بهبهان : رهیاب نیوز : محمدباقر شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حمله گروه‌های خودسر به علی مطهری در شیراز، گفت: قطعا این نوع رفتارها و اقدامات تبعات و هزینه‌های بسیاری را برای جامعه و مردم به‌دنبال دارد.


  به گزارش عصر بهبهان ، نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس سفارش امام خمینی (ره) اگر فردی به خاطر هر جرمی به حکم دادگاه محکوم شد، این حکم باید اجرا شود، اما خارج از حکم نباید حتی تلنگری به فرد وارد شود و رهبر معظم انقلاب هم همواره بر این موضوع تأکید کرده‌اند، به عنوان مثال در سال 91 در جمع مردم مشهد فرمودند که به جوانان توصیه می‌کنم که با اخلاق اسلامی رفتار کرده و قانون را رعایت کنند.  وی با بیان اینکه قطعا انقلاب در اجرای صحیح قانون متجلی می‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم افزایش بصیرت همه نیروها و جلوگیری از افراط در قبول یا رد گروه‌های سیاسی تأکید داشتند.

  شریعتی تصریح کرد: بر اساس اصل 23 قانون اساسی، هیچ کسی را نمی‌توان به صرف داشتن عقیده و نظر مورد تعرض قرار داد، از این‌رو بر اساس قانون اساسی رفتار روز گذشته برخی افراد با علی مطهری نماینده مردم تهران در شیراز محکوم است.

  وی ادامه داد: این‌که عده‌ای را به جرم سخنرانی و اظهار عقیده مورد هجمه و حمله قرار دهیم، با اخلاق اسلامی و قانون اساسی در تضاد است، از این رو ما اگر مبنای رفتار خود را برمبنای فقاهت، ولایت و اخلاق اسلامی قرار دهیم، هیچ وقت دچار افراط و تفریط نمی‌شویم.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی در مجلس، ادامه داد: متأسفانه اقدام سرخود عده‌ای در شیراز پسندیده نبوده و نیست و فضا به وجود آمده بر اثر اقدامات این افراد بازتاب مثبتی در رسانه‌های دنیا نخواهد داشت.

  نماینده مردم بهبهان اما نگفت ، که آیا حمایت و دفاع از سران فتنه ای که بارها مقام معظم رهبری در سخنرانی های مختلف فرمودند که جرم سران فتنه سنگین تر از چیزی است که اکنون با آنها رفتار میشود ، محکوم است یا خیر ؟

  بر همگان مبرهن است که علی مطهری در تریبون های مختلف ، اقدام دستگاه قضا در حصر سران فتنه را زیر سوال برد و حتی همصدا با برخی بلندگوهای بیگانه این تصمیم قوه قضائیه را مغایر با مضامین حقوق بشر خواند و همین موضوع این چنین وضعیتی را در مواجه با مردم پدید آورده است.

  اینکه عده ای بدون در نظر گرفتن تعیین و تایید مصادیق جرم و تخلف یک فرد در دستگاه قضایی ایجاد ناامنی و ضرب و جرح یک نفر نمایند بدور از اخلاق اسلامی است تردیدی وجود ندارد و محکوم است ، لکن نباید نماینده محترم بهبهان در مجلس در دفاع از حقانیت قوه قضائیه و لزوم رسیدگی به جرم فتنه گران و عاملان اصلی آشوب در کشور سخن به میان می آورد.

  با این حال امروز باید در شرایط کنونی که ایران اسلامی مورد هجمه های سنگین تبلیغاتی دشمن قرار گرفته است ، مردم با سعه صدر بیشتر به روشنگری بپردازند و نمایندگان و مسئولین اجرایی و نظارتی نیز در رسیدگی به جرم کسانی که امنیت کشور را خدشه دار کرده اند را به دستگاه قدرتمند قضایی بسپارند.


  تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲:۳۸ | چهارشنبه, ۲۰ / اسفند / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.