Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • تناقض به سبک زیباکلام و پیامکی که دانشجویان را شوکه کرد!

  عصر بهبهان : نیمسال اول تحصیلی ۹۵ -۹۴ نیمسال پرماجرایی برای دانشگاه‌های استان گلستان بود که قشنگ‌ترین و تکان دهنده‌ترین آن احراز هویت شهید خوشنام بود.


  نیمسال اول تحصیلی ۹۵-۹۴، نیمسال پرماجرایی برای دانشگاه‌های استان گلستان بود که شاید قشنگ‌ترین و تکان دهنده‌ترین این ماجراها که کشور را نیز ذوق زده کرد، احراز هویت شهید خوشنام دانشگاه گلستان بود، شهیدی که در همان ابتدای مهر ماه-پیش از احراز هویتش- تازه کلنگ یادمان مقبره‌ پرعظمتش به زمین خورده بود.

   

  سخنرانی سیاسیون در روز دانشجو و حواشی آن، خسارت میلیونی یک دانشجو در اثر بی توجهی مسئولان دانشگاه، درس خواندن در جوار حشرات موذی و کم توجهی به شهدای گمنام یکی از دانشگاه‌های مطرح استان نیز اخبار جالب دیگری بود که در این نیمسال اتفاق افتاد؛ اما در کنار این‌ها از مواضع و فعالیت های پرشور دانشجویان به خصوص در حادثه منا، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر، ۲۲ بهمن و هفتم اسفند نیز نمی‌توان گذشت.

   

  شهید خوشنام دانشگاه گلستان احراز هویت شد/ شهید «حسین خان احمدی» به آغوش خانواده برگشت

  «شهید حسین خان احمدی»، شهید بزرگواری است که در شب شهادت بانو فاطمه زهرا (س) در سال ۹۲ به عنوان شهید گمنام وارد دانشگاه گلستان شد و امروز، پس از دو سال درخشش در نگین انگشتری این دانشگاه، احراز هویت شد؛ این شهید که با اصرار زیاد سهم این استان شده بود پس از تطبیق با بانک DNA خانواده‌های مفقودالاثر کشور، احراز هویت شد، اتفاقی که نشان داد آمدن این بزرگوار به این استان آنچنان هم اتفاقی نبوده است؛ چرا که شهید حسین خان احمدی، متولد اول فروردین سال ۳۲ در شهرستان آزادشهر استان گلستان است که اواخر اسفند سال ۶۶ عازم جبهه شده و در سن ۳۵ سالگی در منطقه فاو و در عملیات والفجر ۸، در ۲۵ فروردین ۶۷ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

   

  گفتنی است در هشتم مهرماه که هنوز این شهید دانشگاه گمنام بود، کلنگ یادمان آن به زمین خورده بود.

   

  حضور پرشور دانشگاهیان شیعه و سنی در تشییع پیکر جان باختگان منا

  مراسم تشیع پیکر ۹ تن از قربانیان حج که همگی اهل سنت بودند، با حضور پرشور دانشگاهیان، مردم و مسئولین در شهرستان گنبد برگزار شد.

   

  ملا علی کرم، فعال مذهبی اهل سنت و از برگزار گنندگان نشست‌های دانشجویی در زمینه دین عنوان کرد: مقصر اصلی این فاجعه عربستان است که با بستن راه به سمت حجاج این اتفاق را رقم زد و طبیعی است که وقتی حجاج با درهای بسته مواجه می‌شوند به سمت عقب بازمی‌گردند که این ازدحام و گرمای هوا باعث خفگیو جان باختن آن‌ها شد.

   

  این فعال مذهبی اهل سنت کشورمان افزود: فرمایشات بجا و قاطع حضرت آیت الله خامنه ای باعث شد تا پادشاه عربستان چاره‌ای جز تسلیت به مردم ایران نداشته باشد و اقدامات لازم جهت تسریع انتقال جانباختگان ایرانی به کشور را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهد.

   

  غربت بقیع گونه شهدای گمنام مینودشت در سایه بی اعتنایی مدعیان! / کیسه‌شنی و داربست؛ تمام سهم شهدا از آرامگاهشان

  اسفند ماه ۹۲ بود که پیکر سه شهید گمنام با حضور جمع کثیری از مردم و دانشجویان در شهرستان مینودشت تشیع و تدفین شد که هنوز بعد از این مناسبت و گذشت مدت‌ها، مقبره‌ی این شهیدان در فضا و مکانی نامناسب به سر می‌برد.

   

  محسن صبوری مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهدای گمنام شهرستان‌های مینودشت،گالیکش،کلاله و مراوه تپه گفت: مشکل نورالشهدا مکانش است و به همین دلیل کارگروهی با ریاست معاون فرمانداری شهرستان مینودشت برای پیگری این مسئله تشکیل شده بود و تا جایی که من اطلاع دارم با مالک زمین تپه نورالشهدا در حال رایزنی هستند تا رضایت وی را کسب کنند.

   

  حاشیهای که توسط رئیس دانشگاه فرهنگیان گلستان رقم خورد

  بهمن نژاد، پیرو منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات معظم له به «نفوذ دشمن» سخنانی گفت که در همین راستا مطالبی را در سه حوزه «راه‌های نفوذ، انواع نفوذ و شیوه‌های نفوذ آمریکا و دولت‌های غربی» به دانشجومعلمان ارائه داد اما این مباحث با انتقاد محمدباقر مسعودی، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مواجه شد، مسعودی در انتقاد خود با تأکید فراوان پافشاری کرد که قسمتی از حرف‌های جنابعالی را قبول ندارم و به خاطر ضیق وقت پاسخ شما را به جلسه بعد موکول می‌کنم، سرهنگ بهمن نژاد نیز با بیان این مطلب که «سیاست زده نیستم، نفوذ را مقام معظم رهبری مطرح فرمودند»، آمادگی خود را برای مناظره علنی اعلام کرد که در نهایت پیرو این کش و قوس قرار بر این شد که زمانی از طرف مسعودی برای مناظره با بهمن نژاد معین شود.

   

  گفتوگوی خواندنی با دانشجوی زائر پیاده روی اربعین

  محمد کوهکن، یکی از دانشجویان این کاروانِ جوان که خودجوش، بار سفر را بسته بودند، از انگیزه شروع این سفر طولانی با پای پیاده برایمان اینگونه گفت: همان گونه که خداوند می‌فرمایند تو یک قدم به سمت من بردار و من ده قدم به سوی تو، با این انگیزه اگر فکر کنیم که این سفر ما ‌نیز استجابتی از سوی ابا عبدالله (ع) بوده و برای همین اکنون ما لایق شدیم تا به دیدار امام (ع) برویم، شوق این پیاده روی چند برابر می‌شود.

   

  تناقض به سبک صادق زیباکلام

  صادق زیباکلام در دانشگاه گلستان اعتراف کرد: با تحریم، بی تحریم، با برجام بی برجام و با فعالیت هسته ای و بدون فعالیت هسته ای هیچ نور امیدی بر اقتصاد ما نخواهد تابید، هر که گفت با انرژی هسته ای ایران گلستان می‌شود، دروغ گفت؛ اما با توافق هسته ای هم ایران گلستان نخواهد شد!

   

  زیباکلام در پاسخ به افرادی که پاسخ مخالف به وی دادند، گفت: شماها طرفدار توطئه هستید، ما با آمریکا بر سر خیلی از مسائل اشتراک نظر داریم و فقط در مورد اسرائیل اختلاف نظر ما باقی مانده است.

   

  وی در پاسخ به پرسش دانشجوی دیگری مبنی بر اینکه آمریکا خودش دشمنی خود را با ما آشکار می‌کند؛ اما شما منکر آن می‌شوید، در اظهاراتی متناقض بیان داشت: برخی در آمریکا به کمتر از محو جمهوری اسلامی رضایت نمی‌دهند، گروه دیگری هم می‌گویند باید سعی کنیم با ادامه تحریم‌ها توان ایران را محدود کنیم تا ضعیف شود و گروهی هم البته هستند که دشمنی آن‌ها با ما خیلی خاص نیست!

   

   از دعوت بدون ذکر نام سخنران تا ترک جلسه در آغاز سخنرانی صادق خرازی

   

  یکی از دانشجویان مینودشتی دعوت شده به مراسم سخنرانی خرازی در شرق استان گلستان گفت: به ما نگفتند که سخنران مراسم کیست فقط گفتند سریع یک مینی بوس آماده کنید و بیایید و وقتی پرسیدیم مراسم چیست گفتند: یک سخنرانی انتخاباتی!

   

  سخنران اصلاح طلب دانشگاه منابع طبیعی گرگان: اگر کسی عقل داشته باشد نظام اسلامی را دوست خواهد داشت

   

  عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: رسالت امروز دانشجویان تشخیص واقعیت‌های جامعه است، چه دانشجویان بسیجی که روی استقلال تأکید می‌کنند و چه انجمن اسلامی که روی آزادی اصرار دارند باید بدانند هر دو شعار برای حفظ کشور لازم است و نباید بسیج دانشجویی در مقابل استقلال، آزادی را قربانی کند و یا انجمن اسلامی در مقابل آزادی، استقلال را به قتلگاه ببرد.

   

  اجرای کنسرت در دانشگاه منابع طبیعی گرگان و واکنش مسئول نهاد

  حجت الاسلام علی نامدار، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این باره به خبرگزاری دانشجو گفت: فضای جلسه را باید خود آقایان کنترل می‌کردند که توانایی این کنترل را نداشتند. نخواهیم گذاشت دیگر تکرار شود.

   

  مسئولان برای سازه موقت حرم شهدای گمنام نایلون هم نخریدند!

  فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: پس از گذشت بیش از دو سال متأسفانه حرمی ساخته نشد که هیچ، تشکیلات موقت کنونی حرم شهدا نیز آسیب‌های جدی دید؛ ضمن اینکه اقدامات خودجوش دانشجویان که در حرم انجام شده بود، نیز تخریب شد و رسیدگی قابل قبولی هم از سمت دانشگاه صورت نگرفت.

   

  گفتنی است سه روز پس از رسانه ای شدن این موضوع، حرم مذکور تعمیر شد.

   

  خسارت میلیونی یک دانشجو بر اثر سر به هوایی مسئولان!

  بر اساس گزارشاتی که عده‌ای از دانشجویان پردیس آیت الله خامنه‌ای دانشگاه فرهنگیان گلستان ارائه دادند، سه دندان جلویی یکی از دانشجویان این مرکز ۲۷ مهرماه سال جاری در کلاس تربیت بدنی شکست؛ اما به گفته شاهدان عینی، استاد تربیت بدنی این دانشجو را با این حال و دندان‌های شکسته و خونی رها کرد.

   

  یکی از دوستان این دانشجو در این خصوص می‌گوید: دانشجوی آسیب دیده که اهل بهشهر است بعد از وعده این مسئول و با این گمان که بیمه حداکثر تا یک ماه پول دندان پزشکی را می‌دهد، دندان خود را ترمیم کرد؛ اما ماجرا از زمانی شروع شد که پس از نشان دادن فاکتورها به مسئول مربوطه، متوجه می‌شود که مسئولان فراموش کرده‌اند بیمه این دانشجو را تمدید کنند و از همانجا وعده‌های امروز و فردا و مراجعه از این مسئول به آن مسئول، کلید می‌خورد.

   

  لازم به ذکر است، پس از رسانه ای شدن این اتفاق، پول بیمه دندان های این دانشجو پرداخت شد.

   

  مهرماه؛ پایان کمبودهای فیزیکیِ دانشگاه گلستان

  محمدرضا امید، معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در گرگان، در رابطه با پیگیری مشکل کمبود فضای فیزیکی دانشگاه گلستان و کمبود اعتبار این دانشگاه برای اتمام سایت سرخنکلاته گفت: رفع این معضل بیش از هر چیز همت مسئولان این دانشگاه را می‌طلبد، پروژه‌های فیزیکی این دانشگاه در حال اقدام است و تنها کمی پیگیری و کمک به تخصیصات می‌خواهد؛ اما وزارت علوم نیز کمک خواهد کرد و ان شاالله این دانشگاه می‌تواند در مهر ماه سال آینده در سایت سرخنکلاته مستقر شود.

   

   ممانعت دانشگاه غیرانتفاعی گلستان از ثبت‌نام راهیان نور!

  در حالی که بنا بر قانون سفر راهیان نور از ثبت نام تا اعزام با مسئولیت بسیج دانشجویی در تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی صورت می‌گیرد، زمانی که بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی گلستان با توجه به نزدیکی زمان اعزام، اقدام به ثبت نام دانشجویان علاقه مند به این سفر کرد با واکنش تند و زننده معاونت فرهنگی دانشگاه مواجه شد که برگه ثبت نام را از دست جانشین بسیج دانشجویی کشید و مانع ادامه ثبت نام شد.

   

  موجوداتی موذی که خواب و خوراک را از دانشجویان گرفته‌اند/ درس بعلاوه سوزش، خارش، کلافگی

  دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان شب ها در خوابگاه ایرانمهر با ساس‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و با اینکه بارها و بارها اعتراض خود را به گوش مسئولان دانشگاه رسانده‌اند؛اما هیچ اقدام موثری از سوی مقامات مسئول انجام نگرفته است و فقط به چند سمپاشی ساده بسنده کرده‌اند، سم پاشی‌هایی که شاید در چند نوبت انجام شد؛اما تیر خلاص را نزد!

   

  مصاحبه های دانشجویی و مناظرات انتخاباتی در ایام منتهی به ۷ اسفند

   

  حواشی مناظره انتخاباتی در دانشگاه گلستان/ از غیبت ۳ کاندیدا تا پیچاندن پاسخ یک سئوال

  حواشی مناظره انتخاباتی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان/ وقتی رقیب‌های انتخاباتی تیکه بار هم کردند!/ از کمبود پوستر طاهری تا سوزوکیِ تربتی‌نژاد

  جناح‌ها بر گلوگاه انتخاب مردم پای نگذارند/ اصولگرایان شانس بیشتری در کسب آرا خواهند داشت/ ثبت‌نام کیلویی و تائید صلاحیت فله‌ای، اولین سوپاپ فشار به شورای نگهبان و نظام است/ از کج فهمی تا کج‌آموزی «دین» در اردوگاه فتنه/ تازیانه «قومیت گرایی» بر قامت «شایسته سالاری»/ قومیت‌گرایی؛ سمی در رگ‌های حیاتی وحدت /  اصلاح طلبان نگذارند تکرار مجلس ششم رو سیاهشان کند

   


  تهدید و ارعاب تنها برای غیرسیاسی کردن دانشجویان

  مع الاسف شنیده‌ها حاکی است در یکی از دانشگاه‌های استان گلستان، برخی مسئولین درکنار ایجاد جو سنگین و انقباضی، اجازه هیچگونه فعالیت سیاسی و انقلابی ولو در قالب تشکل بسیج دانشجویی و یا اعضای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری را به دانشجویان نداده و درصورت مشاهده فعالیت‌های سیاسی و یا ابراز نظر در هر قالبی، با برخوردهای خشونت آمیز و تهدید آمیز و همچنین پرونده سازی برای دانشجویان مربوطه، عرصه را بر تحلیل‌های سیاسی دانشجویان که مورد توصیه مقام معظم رهبری نیز است، تنگ می‌کنند.

   


  ماجرای پیامکی که دانشجویان را شوکه کرد

  ساعت ۱۲:۱۰ نیمه شب ۲۸ مهر ماه، پیامکی به دانشجویان یک دانشکده در گنبد کاووس که وام دانشجویی گرفته بودند ارسال شده بود که از آنان خواسته بود طی یکی تسویه حساب سریع اصل وام و بهره‌ای تقریبا بیش از ۵۰ درصدی را بازگردانند.

   

   

  گزارشی از وضعیت صنفی رفاهی دانشکده فنی کردکوی

  شاید مهم‌ترین مطالبه  دانشجویان این مرکز دانشگاهی آسفالت کوچه طویل منتهی به درب دانشکده بود که بنا بر جانمایی آن در منطقه ای جنگلی و باران زا همواره مملو از گل و لای بود اما سرانجام با رسانه‌ای شدن موضوع البته آن هم پس از نامه نگاری‌های مکرر ریاست دانشکده با شهرداری این مهم محقق شد و دست کم می‌توان گفت دیگر پایی در گل گیر نمی‌کند!

   


  از بد بودن شام و ناهار تا بی‌وفایی صندلی ریاست دانشگاه!

  وی با بیان اینکه برخی کمبودها شاید جزئی به نظر برسد؛ اما در جای خود آزار دهنده است، متذکر شد: در دسترس نبودن و نزدیک نبودن سرویس‌های بهداشتی و حمام به مجموعه، نبود جاکفشی مخصوص هر اتاق خوابگاه، نبود آینه، چوب رختی و فضای امن برای نگهداری وسایل خصوصی دانشجو معلمان، کم بودن تعداد پریزهای برق در خوابگاه‌ها، نبود کلاس کافی برای دانشجوهای ورودی ۹۴ و اسکان دادن آن‌ها در سالن آمفی تئاتر(همایش)، کمبود حداقل‌های ورزشی، دسترسی نداشتن به اینترنت در مجموعه دانشگاه از جمله مواردی است که دانشجویان با آن درگیر هستند.

   

  دختری که به برکت شهدای گمنام دانشگاه چادری شد

  این دانشجو که دانشجوی ترم سوم رشته اتاق عمل بود، اضافه کرد: یک سال و نیم است دانشجوی این جا هستم اما فقط چند ماهیست که با شهدا مأنوس شدم قبل از آن هم با آنان غریبه بودم هم بنا بر اعتقادات خانوادگی اصلا به شهدا اعتقادی نداشتم ولی الان هفت ماه است که محجبه شده ام و این را از برکت این دو شهید می‌دانم.
   

  وی تأکید کرد: من الان عقیده دارم اگر نماز نخوانم و روزه نگیرم حق الله است؛ اما اگر حجاب نگیرم حق الناس به گردنم است، رعایت این حق الناس خیلی از گره‌های زندگی‌ام را باز کرد و قطعا این هم از برکت همین شهداست.

   


  حواشی حضور مطهری در دانشگاه گلستان

  علی مطهری در دانشگاه گلستان گفت: موسوی و کروبی به دلیل عدم تمکین به قانون و طولانی کردن اعتراض خود از مجاری غیرقانونی مقصر هستند، این دو نباید اعتراضات خود را وقتی مرجع قانونی ادعای تقلب را رد کرد ادامه می‌داند.

   


  دانشجویان گلستانی سهم خود را در حفظ آب ادا کردند/ دانش بومی مادون قرمز را هم وادار به تعظیم کرد!

  «زهرا محمدی»، دانشجوی کارشناسی ارشد و «سیده نرگس جمالی» دانشجوی کارشناسی رشته صنایع غذایی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و آقایان «محمد اکبری»، «احسان علینژاد»، «سید وحید میرمنافی»، «سورنا حمیدزاده» و خانم «فاطمه نصیری» دانشجویان رشته مهندسی مکانیک دانشگاه گلستان صاحبان طرح و ایده «پوست گیر میوه با مادون قرمز» در مقیاس صنعتی هستند که توانستند در نخستین استارت آپ کشاورزی کشور مقام دوم از میان ۸۰۰ طرح ارسالی به این مسابقه را کسب کنند.

   

  تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸:۵۴ | پنجشنبه, ۱۲ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.