Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  سه شنبه ای که شورای شهر را به اغما برد

  عصر بهبهان : هفته گذشته در صحن شورای شهر اتفاقاتی افتاد که واکنش های حول این اتفاق منجر به کوبیدن درب شورای شهر و خروج شهردار و طیف موافق ایشان شد.


  به گزارش عصر بهبهان  به نقل از سایت موهور ، چند صبایی است که نقل محافل و گرما بخش گفتگو ها بر سر اختلاف نظر عمیق اعضای شورای شهر بر سر اجرای پروژه ی علامه وحید بهبهانی میباشد

  هفته گذشته در صحن شورای شهر اتفاقاتی افتاد که واکنش های حول این اتفاق منجر به کوبیدن درب شورای شهر و  خروج شهردار و طیف موافق ایشان شد.

  کنش ها و واکنش ها بر سر این پروزه آنچنان دامنه داشت که یکبار دیگر پای بازرسی استانداری خوزستان به بهبهان باز شد.طبق اعلام قبلی روابط عمومی شورای شهر قرار بود روز دوشنبه این هفته جلسه علنی شورای شهر یکبار دیگر به واکاوی این پروژه اختصاص داده شود.که متاسفانه جلسه برگزار نشدو به سه شنبه صبح راس ساعت ۱۰ موکول شد، خبرنگار موهور در ساعت تعیین شده در صحن شورای حضور یافت که با کمال حیرت از اعضای شورای فقط پنج نفر را مشاهده نمود. امید بود که با گذشت دقایقی شاهد حضور سایر اعضا میبودیم اما متاسفانه تا ساعت یازده نیز حضور پیدا نکردند.

  اسمی زاده ریاست شورا عدم حضور حمید و محمدشفیعی را موجه دانست.پس از حصول اطمینان از عدم حضور طیف موافقان شهردار ،جلسه ساعت یازده برگزار شد.

  طبق روال سخنران اول ریاست شورا بود.ایشان در ابتدا یاداور شد که خبرنگاران وفرماندار دو شخصیتی هستند که بدون هماهنگی قبلی و به طور سر زده می توانند به شورا مراجعه کنند.

  اسمی زاده افزود دلیل عدم حضور شهردار در جلسه دیروز و امروز ادعای ایشان مبنی بر رفتن به ماموریت اهواز می باشد. در تائید سخنان اسمی زاده تعدادی از اعضای شورا خاطر نشان کردند که شهردار بهبهان پس از گذشت ۹ ماه هنوز گزارش عملکردی را به شورا ارائه ندادند.

  اسمی زاده از عدم حضور آقای دانایی که خود خواستار نطق و پاسخ در حضور خبرنگاران بود،معترض شدند و از اینکه ایشان در جلسات شورا کم تحمل بوده و به نحوه پادگانی صحبت و رفتار می کنند انتقاد داشتند.

  وی در فراز دیگر از گفته های خود از سه بار اخطاریه سازمان بازرسی کشور به شورای و شهردار در خصوص پروژه بافت قدیم شهر و واگذاری میادین بافت قدیم به رایگان همراه با پروانه ساخت چندین طبقه به سرمایه گذاران خصوصی خبر داد.

  مودت عضو دیگر شورا گفت:پروژه سیمان با وجود توانایی برای سودآور بودن به اغما رفته و آقاجری ریاست کمیسیون عمران در این رابطه از رد فنی زیرساخت های انجام شده تا کنون در این پروژه به توسط آزمایشگاه های مربوطه خبر داد، ایشان افزودن که این گفته به لحاظ تحلیلی یعنی اینکه تمام شانه ی راه که به توسط شهرداری انجام شده نه تنها بیهوده بوده بلکه در آینده برای ادامه دادن کار، باید هزینه ای برای برداشت این خاک ریزی انجام شود، اسمی زاده در این خصوص گفت که شهردار بدون هرگونه مجوزی از شورای یا استانداری خوزستان دست به چنین اقدامی زده اند و روال قانونی برای این پروژه بیست وشش میلیاردی طی نشده است.

  در ادامه پس از نطق مخالفان شهردار، دکتر گلکار یکی از موافقان شهردار ایراد نطق کرد و در پاسخ به سوال خبرنگار موهور مبنی بر معیار انتخاب شهردار وقت را چنین گفت که ایشان ادعا و تعصب خاصی برای توسعه شهر و حذف بدهی شهرداری داشتند.

  به راستی آیا ادعای تنها می تواند عامل انتخاب یک فرد باشد؟

  گلکار در ادامه تخریب زننده اعضا در انتقاد از شهردار ، خبر داد و از استخدام های غیر قانونی توسط برخی از اعضای شورای خبر داد که در پاسخ به این ادعا آقاجری گفت که در انتخاب شهردار به دلیل تمکین رای اکثریت چهار تن از مخالفان شهردار رای سفید دادند که این نشان از حسن نیت و تحمل ماست و آقای سینا از جبر انتخاب شهردار به وسیله فرماندار خبر دادند.آقاجری از پرداخت نشدن حقوق چهار ماهه کارگران شهرداری و تخلفات در پروژه آیت الله وحید بهبهانی و بدهی شش میلیاردی به تامین اجتماعی خبرداد و افزود که” شهردار در جلسه فنی به ایشان گفتند که با پروژه مخالفت نکن که سرمایه گذار را میگم بیاد خصوصی خودت را راضی بکند” و در جواب گلکار با لحنی متفاوت گفت که اگر می خواهید توپخانه انتقاد را شروع کنید ما هم عیناً این کار را شروع می کنیم.

  شایان ذکر است در روز سه شنبه هیئتی از بازرسی استانداری برای بررسی این پروژه به شهرستان اعزام شدند.

  گزارش از:م-ن



  تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳:۳۳ | جمعه, ۱ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.