Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  دولت ها باید مجری راهبردهای نظام باشند

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : دکتر فریدون عباسی اظهار داشت:آنچه در لوزان اتفاق افتاد اسمش را نمی شود توافق گذاشت همانطور که تیم مذاکره کننده ما از آن به بیانیه یا چکنویس یادکردند.


  به گزارش بهبهان ینوز ، دکتر فریدون عباسی رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با رهیاب در خصوص مذاکرات هسته ای اظهار داشت:آنچه در لوزان اتفاق افتاد اسمش را نمی شود توافق گذاشت همانطور که تیم مذاکره کننده ما از آن به بیانیه یا چکنویس یادکردند.

  وی ادامه داد:در مذاکرات یک هفته ای لوزان نتیجه مشخصی که مورد قبول طرفین باشد به دست نیامده است برای همین به یک بیانیه بسنده کردند.
  عباسی گفت:در این بیانیه مواردی ذکر شده که به نظرصاحبنظران به دلیل اینکه نوشته شده ایران موافقت کرده است که این موارد را انجام دهد این یک جور تعهد برای کشور است.
  وی افزود:در این نوشته نکاتی وجود دارد که باید روی آنها کار شود و تامل بیشتری رو لغات و جملات باشد تا باعث نشود تعهدات اضافه ای به کشور تحمیل شود.

  رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران خاطر نشان ساخت:نباید تکالیفی برای ایران مشخص کنند که خارج از عرف بین المللی است ما خارج از NPT نباید چیزی را بپذیریم.
  وی اضافه کرد:در هرتوافقی که صورت می گیرد باید حقوق ما محترم شمرده شود و تکالیف به اندازه ای باشد که در قوانین بین المللی مندرج شده است. 
  فریدون عباسی تاکید کرد:مقام معظم رهبری خطوط قرمز در مذاکرات هسته ای را بارها ترسیم کرده اند اما متاسفانه به دلیل برداشت های خاص از جایگاه و نقش رهبری توسط برخی افراد می شود این عده بر نظرات خود پافشاری دارند.
  وی ادامه داد:برخی مسئولین دنبال عمل به دیدگاه های خود در این زمینه هستند و فکر می کنند با در دست داشتن دستگاه های اجرایی می توانند در مسائل راهبردی هم تصمیم گیر باشید باید این اشتباه تصحیح شود و بدانند که دولت ها باید مجری راهبردهای نظام باشد.

  تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰:۴۰ | شنبه, ۲۹ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.