Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • حجت الاسلام قنبریان :

  بدنه اصلاحات عامل تحمیل تحریم فلج کننده بودند/ به اسم آزادی به استقلال کشور تاختند / هر کس پول بیشتری بریزد رای بیشتری خواهد آورد !

  عصر بهبهان : حجت الاسلام قنبریان تاکید کرد : از آنجایی که آزادی یکی از آرمانهای انقلاب اسلامی بود اما آزادی خواهان در ظرف 35 سال بیش از متحجرین به آزادی ضربه زدند همچنین استقلال یکی دیگر از آرمان های ملت ایران بود اما استقلال گرایان بیش از رقیب به استقلال ضربه زدند .


  به گزارش عصر بهبهان ، حجت الاسلام والمسلمین قنبریان در تجمع انقلابی بهبهان در نشستی بصیرتی تحت عنوان " تفسیر و ترکیب انقلاب اسلامی " با اشاره به تفکرات و عملکرد جریانات سیاسی پس از انقلاب اظهار کرد :  در یک سو جریانی به نام اصلاحات سر کار آمد که از ابتدای به دست گرفتن قدرت به اسم آزادی حرکت کردند ، روزنامه و نشریه زدند ، به مجلس راه پیدا کردند و تمام رفتارهایشان بر اساس آزادی بود اما در طرف مقابل نیز جریانی قرار داشت که مدام میگفتند استقلال در خطر است و هشدار می دادند که آزادی به وجود آمده نفوذ و سلطه آمریکا و گروهک ها را به دنبال دارد .


  وی افزود : در همان دوران علیرغم طرح گفتمان آزادی به جناح رقیب خود اجازه داشتن بیش از یک روزنامه را نمی دادند و البته همان یک روزنامه را هم بر نمی تابیدند در طرف مقابل برخی ها که به گروه فشار معروف بودند تجمعات قانونی را به اسم استقلال به هم می زدند و این شکل رفتارها در دهه 70 فراوان به چشم خورده بود.


  این تحلیلگر تصریح کرد : جناح راست لیدری  داشت که در همان دهه 70 میگفت که " ولایت فقیه دیکتاتور مصلح است " و معتقد بود که همه امور دست رهبر باشد بهتر اداره خواهد شد در واقع استقلال و ازادی را اولویت های درجه دوم نظام تلقی میکرد در مقابل نیز لیدر اصلاحات در دیداری که با جان مک کین داشت به صراحت گفته بود من چیزهای جدیدی از دموکراسی فهمیدم و میگفت ، یک دموکراسی درون زا که از متن گروههای مدنی که همان مردمسالاری است و دموکراسی برون زا که حضور بیگانه در حاکمیت کشور است و این مفهوم تئوریزه شد و با نام دمو آمریکا کراسی نمایان شد و در راس تفکرات اصلاح طلبان قرار گرفت.  حجت الاسلام قنبریان عنوان کرد : در یک جناح اصرار به آزادی تا سرحد اشغال توسط بیگانگان و در جناحی دیگر تاکید بر استقلال تا حدی که ولایت فقیه را شاه جلوه دهد  در کشور حاکم بود اما بین این دو تفکر عدالت سر بریده شد .


  وی با تاکید بر اهمیت دو مقوله استقلال و آزادی در ساختار جمهوری اسلامی اذعان کرد : از آنجایی که آزادی یکی از آرمانهای انقلاب اسلامی بود اما آزادی خواهان در ظرف 35 سال بیش از متحجرین به آزادی ضربه زدند همچنین استقلال یکی دیگر از آرمان های ملت ایران بود اما استقلال گرایان بیش از رقیب به استقلال ضربه زدند .


  این پژوهشگر دینی با اشاره به عوامل اصلی دخیل در تحمیل تحریم ها اظهار کرد : بنده چندین بار اسناد روشن را مرور کردم و خودم را در جایگاه شک قرار دادم و به این نتیجه رسیدم که بدنه ای از اصلاحات و جنبش سبز عامل اصلی تحمیل تحریم های فلج کننده بر علیه ایران بود مصداق روشن این ادعا اظهارات سفیر سابق ایران در فرانسه در دوره اصلاحات که گفته بود برخی از سران اصلاج طلب در فرانسه با مقامات غربی دیدار میکردند و به دشمن گرا می دادند تا به اسم آزادی استقلال کشور را زیر سوال ببرند تمام اسناد این ادعاها موجود است.  حجت الاسلام قنبریان ادامه داد : متاسفانه وقتی اصلاحات می روند تحریم ها می آیند و بالعکس وقتی اصلاحات می آیند تحریم ها رنگ می بازند  و اگر از این دو حالات خارج بودراهکار سوم را پیش میگیرند یعنی با تهدید استقلال کشور مردم را از جنگ می ترسانند  ، این جریان تا وقتی سر کار نیستند برای تحریم ها به دشمن چراغ سبز نشان می دهند و زمانی که قدرت را به دست گرفتند کمپین های ضد تحریم راه می اندازند .  وی با انتقاد شدید از تفکرات حاکم بر نظام اقتصادی کشور و استفاده از پوشاک مدل غربی خطاب به مردم و مسئولان متذکر شد : چرا تولید چادر سیاهی که نماد اسلامی کشور ایران است در انحصار کشور کره است و پس از ورود به ایران با قیمت نسبتا بالایی عرضه میشود اما ساپورت غربی به سهولت و با نازلترین قیمت در اختیار دختران جامعه قرار میگیرد بعد عده ای راه بیفتند بگویند مرگ بر بی حجاب و از سوی دیگر عده ای هم از این مسائل سوء استفاده کنند و شعار گشت ارشاد تعطیل سر دهند اما این وسط دختران و مردم ما قربانی این شوند.  این تحلیلگر مسائل سیاسی ابراز کرد : متاسفانه امروز هر کس پول بیشتری بریزد یا سفره چرب تری پهن کند و کاروان تبلیغاتی که راه می اندازد تعداد ماشین هایش بیشتر باشد رای بیشتری خواهد آورد ، چرا که مردم در این رهگذر مردم نیز راه درمان فقر خود را فراموش کرده اند.


  حجت الاسلام قنبریان در مورد شاخصه های یک انتخاب خوب خاطرنشان کرد :    در انتخابات پیش رو باید کسی را انتخاب کنیم که این خصیصه ها را داشته باشد نخست ؛ آزادی را خرج عدالت نماید دوم ؛ عدالت را در کنار استقلال پیاده کنند سوم ؛ راه امام را بشناسد و در آخر ولایت پذیر به تمام معنا باشد.   ،


   وی در پایان خاطر نشان کرد : امروز چرا در همین شهر بهبهان بر اساس امار موجود هر 48 متری از آسفالت جاده ها یک چاله وجود دارد آیا این مسئله در منزلت شهری است که 1100 شهید دارد .  


  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲:۰۲ | شنبه, ۲۴ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.