Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 12
1 0
 • (رتبه فعلی 2.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش /

  " نه " بزرگ مردم بهبهان به اصلاحات / شکست بی سابقه اصلاح طلبان مقابل اصولگرایان در بهبهان !

  عصر بهبهان : تشکیل شورای سیاست‌گذاری جبهه تدبیر و یارگیری از طیف اصلاح طلب استان، باعث شد تا شورای هماهنگی اصلاح طلبان بیش از گذشته به محاق رود و علم لیست انتخاباتی اصلاح طلبان به حاشیه ابراز وجود این طیف سیاسی رود.


  به گزارش عصر بهبهان ، انتشار خبری  مبنی بر اختلافات درونی و جناحی طیف موسوم به اصلاح طلب در بین خودشان، همچون بمبی در فضای سیاسی استان ترکید و باعث واکنش و گفتاردرمانی تارنماها و کانال‌های تلگرامی اصلاح طلبان برای امیدبخشی به بدنه رأی این طیف شد.
  اخباری که در شهر سیاسی بهبهان  حکایت از دو شقه شدن اصلاح طلبان در  لیست چند نفره خود و تلاش برخی از جریان‌های خاص برای تاثیرگذاری و کشانده شدن یک نامزد مطرح مستقل از داوطلبان به دایره لیست اصلاح طلبان و حذف 5 تن باقی مانده داشت.  بسته شدن لیست اصلاح طلبان استان براساس معیارهای خود ، حکایت از آن داشت که محمد باقر شریعتی ، مراد راهداری ، عزیزالله بابلی ، اشتری لرکی و غلامی پور مورد حمایت شورای سیاستگذاری نخواهند گرفت،  اما فشار برخی از محافل سیاسی باعث شد تا بسته شدن لیست اصلاح طلبان همچون اصولگرایان  به تعویق بیفتد و باعث شود تاهر کدام از 5 نفر مذکور در لیستی منتسب به دولت یازدهم در ادامه انتخابات عرض اندام نمایند اما این موضوع باب میل اصلاحات بهبهان بود چرا که بارها تصمیمات شورای استان را فاقد وجاهت گفتمانی دانستند .  اصلاحات استان که در سردر گمی محض فرو رفته بود ، شرایط نامزدهای اصلاح طلب بهبهان هیچ گاه آنها را مجاب به پذیرش وضعیت پیش آمده نکرده بود تا اینکه در تصمیمی غیر منتظره و البته هدفمند محمود رضا ضرغامی مستقل و معتدل را به عنوان نامزد مورد حمایت خود قرار دادند تا از این رهگذر بتوانند پیکره اصلاح طلبی را با برند یک فرد جا افتاده و نزدیک به گفتمان اصلاح طلبی حفظ کنند غافل از اینکه طیف هواداران این نامزد متشکل از همه جناح های سیاسی موجود در بهبهان است چرا که خود ضرغامی بارها خود را معتدل نامیده است.  به هر تقدیر شانتاژهای شدید تبلیغاتی بر علیه " ضرغامی " با هدف عدم پذیرش وی به عنوان یک فرد اصلاح طلب و غیر بومی در زمان تبلیغات انتاخبات آغاز شد و هر چه دامنه تخریب ها بیشتر میشد کفه هواخواهان در انتخابات به سود وی سنگین تر میشد تا روز سرنوشت ساز فرا رسید و مردم خسته از چند دستگی های درون گفتمانی و چند صدایی حاصل از انشقاق جریان اصلاحات در بهبهان به نامزدهای اصلاح طلب بهبهان " نه " سنگین گفتند.
  گواه این مدعا کسب بیشترین آراء ماخوذه توسط اصولگرایان در انتخابات اخیر بهبهان بوده است که آمار زیر این وضعیت را به روشنی آشکار کرده است .  ۱- محمود رضا ضرغامی ( ۲۰۷۳۷) معتدل


  2.حبیب الله کشت زر( ۱۵۷۴۴ ) مستقل


  ۳- عزیزالله سالاری( ۱۵۳۵۸ ) اصولگرا


  ۴- علی مژدهی( ۱۳۵۷۶ ) اصولگرای معتدل


  ۵- کیامرث باج( ۵۶۲۸ ) اصلاح طلب


  ۶- سید سعید میری( ۴۸۱۲ ) اصولگرا


  ۷- سید هاشم سیدی( ۴۷۳۰ ) اصولگرا


  ۸- محمدباقر شریعتی( ۴۲۵۶ ) اصلاح طلب


  ۹- علی ولی منش( ۴۰۴۰ ) معتدل


  ۱۰- مراد راهداری( ۳۷۸۶ ) اصلاح طلب


  ۱۱- سید فریدون جلوزاده( ۲۵۴۳ ) مستقل


  ۱۲- عزیزالله بابلی بهمئی( ۲۴۶۰ ) اصلاح طلب


  ۱۳- عزت الله اشتری لرکی( ۱۲۸۳ ) اصلاح طلب


  ۱۴- ابوالحسن غلامی پور ( ۱۰۰۹ ) اصلاح طلب


  ۱۵- علی تقی زاده( ۱۰۴۰ )    اصولگرا  نتایج حاصله از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بهبهان بیانگر نگاه منفعت طلبانه این جریان برای تثبیت قدرت سیاسی خود بود که هیچ گاه در شعارهای خود از مشکلات معیشتی مردم سخن نگفته اند و این میشود که اگر از دو نفر اول فاکتور بگیریم به روشنی نشان میدهد که اصلاح طلبان حتی نتوانستند در اولویت های سوم ، چهارم افکار عموم قرار بگیرند پس نتیجه گرفته میشود که این جریان مطالبه گر خواسته های ضروری مردم بهبهان نبوده است و منافع سیاسی آنها بر نیازمندی های عمومی ارجعیت داشته است لذاست که بی سابقه ترین شکست برای آنها رقم میخورد .  شجاعپوریان که از عناصر شاخص اصلاح طلبی در بهبهان به شمار می رود به نمایندگی از این جریان در حمایت از کامرانی نامزد اصلاح طلب حوزه انتخابیه کهگیلویه به سخنرانی می پردازد اما نتیجه ای جز شکست سنگین در این حوزه نیز به چشم نمیخورد و این مسئله نیز پازل شکست های پیاپی اصلاحات را تکمیل میکند.  مع التفسیر عده ای هنوز ماهیت اصلاح طلبی خود را به یک نامزد معتدل حاضر در صحنه انتخابات گره میزنند تا شاید بتوانند همچنان بر مسند قدرت سیاسی خود برقرار باشند اما اینگونه چرخش ها هیچ گاه خواسته های حزبی شان را برآورده نخواهد کرد بلکه در مسیر خلاف جهت گفتمان خود حرکت میکنند.   
  تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸:۰۸ | یکشنبه, ۹ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C12

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.