Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • اندر حکایت قیمت ها در دوران پساتحریم/

  اعتراض بی سابقه مردم بهبهان به گرانی قیمت مرغ / قد قد بی‌هنگام مرغ در بحبوحه تورم صفردرصد !

  عصر بهبهان : چنین فرضیه ای در حالی رصد می شود که از متولیان محترم شهرستان این سوال واضح و آشکار را جویا شویم که بهبهان دارای چه ویژگی هایی است که مردمش محکوم به آنند مرغ مورد نیاز خود را گرانتر از همه ی مردم شهرستانهای دیگر استان تهیه کنند و این چه درد بی درمانی است که مسئولین یک شهرستان در حل نمودن آن غافلند و گاهی برخی هایمان داعیه حل مشکلات جهانی را نیز در انبان حرفهایمان به یدک می کشیم.


  به گزارش عصر بهبهان ، شورای تنظیم بازار،شورای اصناف، نهادهای نظارتی کنترل قیمت ها جهت حمایت ازمصرف کننده و هزار عنوان پر طمطراق دیگر چه نقشی در کنترل قیمت این فراورده دارند نیز در هاله ای از ابهام است. به شکلی که با مراجعه به هر کدام از این عزیزان مشکل را بر گردن دیگری می اندازند و پس از سالها پیدایش چنین قصه ای که مردم از آن سر در نمی آورند، آنچه در آخرین کاوشها پیدا شده عبارت از آن است که تعیین قیمت مرغ با اداره جهاد کشاورزی است.


  امروز تورم بی سابقه مرغ تا نرخ 8500  تومان موجی از اعتراضات و نگرانی های مردمی را در بازار و حتی فضای مجازی به همراه داشت تا جایی که هر کدام از نهادهای دخیل در این میزان افزایش قیمت از ارائه توجیه مناسب سرباز زده اند و از قرار معلوم فقط باید مردم جور سوء مدیریت کنونی بازار را در آستانه سال جدید بکشند.


  بر اساس قرائن موجود مرغ زنده هم اکنون در بهبهان 5500 تومان توسط کشتارگاه ها خریداری میشود که پس از توزیع در بازار قیمت نهایی آن به 8500 تومان می رسد و بعید نیست که در روزهای آینده افزایش قیمت بیشتری را شاهد باشیم.


  قیمت های مذکور در بازار بهبهان در حالی رقم خورده است که در شهر هایی چون دیلم و گناوه قیمت مرغ زنده 4800 تومان توزیع میشود و نهایتا تا رسیدن به بازار از 7300 تومان تجاوز نخواهد کرد .


  پس از پیگیری موضوع از نهادهای ذیربط گویا عدم تولید و یا نبود مرغ به اندازه کافی در کارخانه علت اصلی تورم ناگهانی بیان شده است اما این فرضیه پس از بررسی های لازم ما را مجاب به پذیرفتن نکرده است چرا که تا این لحظه مرغ به اندازه کافی در کارخانه وجود دارد اما ستاد تنظیم بازار با نادیده گرفتن وضعیت معیشت مردم اقدام به ارائه چنین نرخی کرده است.


  با این حال برخی دلیل اصلی گرانی مرغ در بهبهان را عدم صدور مجوز ورود مرغ از خارج از استان اعلام کردند اما این مسئله هم نمی تواند دلیل قانع کننده ای باشد چرا که ارائه نرخ مرغ زنده توسط ستاد تنظیم بازار پیش از این بر اساس عرضه و تقاضای موجود تعیین شده بود و هیچ گاه بحث عدم تولید یا کاهش تولید مرغ مطرح نبوده است.


  به هر تقدیر مردم بهبهان مانند سایر شهرستانهای استان در انتظار توجه ویژه مسئولان استانی و مسئولین محلی شهرستان در بحث تعدیل قیمت کنونی هستند تا شعارهای دولت تدبیر را در پساتحریم بیش از پیش احساس کنند.       


  چنین فرضیه ای در حالی رصد می شود که از متولیان محترم  شهرستان این سوال واضح و آشکار را جویا شویم که بهبهان دارای چه ویژگی هایی است که مردمش محکوم به آنند مرغ مورد نیاز خود را گرانتر از همه ی مردم شهرستانهای دیگر استان تهیه کنند و این چه درد بی درمانی است که مسئولین یک شهرستان در حل نمودن آن غافلند و گاهی برخی هایمان داعیه حل مشکلات جهانی را نیز در انبان حرفهایمان به یدک می کشیم.  تاریخ انتشار: ۲۱:۰۲:۱۹ | شنبه, ۱۵ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.