Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 3
1 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  دست رد اصلاح طلبان بهبهان بر سینه شورای سیاستگذاری اصلاحات/ آیا دود سفید از دودکش جریان اصلاحات بلند میشود!

  عصر بهبهان : در اردوگاه اصلاح‌طلبان بر خلاف رقیب سنتی، یعنی اصولگرایان که توانستند به ائتلافی برسند و لیست های واحدی از افراد این جریان را برای انتخابات مجلس دهم معرفی کنند، دچار اختلافات و تضادهای درونی شده‌اند که نمی‌توانند حتی لیست خود را در فاصله نه چندان دور از روز برگزاری انتخابات نهایی کنند.


  به گزارش عصر بهبهان ، از حدود یک سال پیش دو دستگی و چند دستگی در بین اصلاح طلبان ، اعتدالیون و کارگزاران شهرستان بهبهان به صورت غیر علنی و از حدود یک ماه قبل این موضوع به صورت علنی در بین این طیف از سیاسیون  به چشم می خورد که برگزاری یک نشست و به نتیجه رسیدن برای به حداقل رساندن این شکاف از نیازهای اصلی این گروه حتی از ماه ها قبل به نظر می رسید.


  پس از اعلام غیر رسمی نتیجه نهایی نشست شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان خوزستان مبنی بر انتخاب محمود رضا ضرغامی در حوزه انتخابیه بهبهان به عنوان نامزد مورد حمایت این جریان ، واکنش های جدی به این تصمیم از سوی چهار نامزد دیگر یعنی عزیزالله بابلی ، محمد باقر شریعتی ، مراد راهداری و عزت الله اشتری لرکی علنی شد و آنها را بر آن داشت تا با نشستی جداگانه در مقابل این تصمیم اعلام موضع نمایند .


  نارضایتی مشدد نامزدهای اصلاح طلب بهبهان در نطق های تبلیغاتی ستادها نسبت به نتیجه نهایی شورای سیاستگذاری استان خوزستان موج میزد و بر اساس شواهد و قرائن موجود هیچ کدام از نامزدهای مذکور حاضر به تمکین در برابر این تصمیم نخواهند بود .


  پس از معرفی محمود رضا ضرغامی به عنوان نامزد مورد حمایت جریان اصلاحات در شهرستان بهبهان مواضع متفاوتی از سوی هواداران دیگر نامزدهای اصلاحات در گروههای فضای مجازی پدیدار شد تا جایی که بخشی از سخنرانی های این چهار چهره اصلاح طلب تماما معطوف به نارضایتی های مربوط به جمع بندی سران اصلاحات در استان خوزستان بود.


  مراد راهداری یک از گزینه های پیش بینی شده این جریان با انتشار پوسترهایی حاوی متنی تحت عنوان " مهندس راهداری منتخب اصلاحات و اعتدالیون " علنا به وضعیت کنونی موضع گیری کرد و درخواست نشست فوری از سوی اصلاح طلبان بهبهان برای یک نتیجه مستقل از جمع بندی گذشته کرد.


  سخنران ستادعزیزالله بابلی نیز در سخنرانی خود ضمن انتقاد از این تصمیم در جمع هواداران اعلام کرد :  اگر شورای سیاستگذاری به دنبال فردی اعتدالی میگشت ، چه کسی بهتر از آقای بابلی که حتی پیش از آقای روحانی شعار اعتدال را داده بود معرفی نشد بنابراین تصمیم شورا نمی تواند بر اساس معیارهای اصولی جریان اصلاحات باشد و قابل پذیرش نیست.


  محمد باقر شریعتی که تا پیش از این اصلی ترین گزینه معرفی این شورا در بهبهان به شمار می آمد در واکنش به این جمع بندی ، تصاویری از دیدار خود با محمدرضا عارف در فضای مجازی منتشر کرد و به هواداران خود اعلام کرد که آقای عارف بارها از ایشان خواست تا با حضور در تهران به عنوان نامزد مورد حمایت دولت تدبیر و امید قرار گیرد و البته علیرغم قرار گرفتن در لیست علی مطهری باز خواستار نشست مجدد اصلاح طلبان در بهبهان شد.


  با چنین تلاطم ها و اختلاف نظرهایی بعید است که جمع بندی دیگری در این اردوگاه مسجل شود حال آنکه هیچ یک از نامزدهای مذکور حاضر به کناره گیری نیز نخواهند بود.


  به این ترتیب اعلام تعیین نامزدهای اصلاح طلبان برای مجلس  در فضای مجازی هم نمی تواند چندان مورد اتکا باشد و بعید است که خود نامزدها نیز با این وضعیت علاقمند باشند خود را با نماد متشتت و در هم ریخته اصلاح طلبان به مردم معرفی کنند.


                        

  تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸:۰۶ | شنبه, ۱ / اسفند / ۱۳۹۴ اصلاح طلبان بهبهان
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C3

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.