Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • دکتر حسن عباسی در اهواز؛

  منتقدین شورای نگهبان در دهه هفتاد طرح مادام العمر کردن ریاست جمهوری را مطرح کردند

  عصر بهبهان : دکتر عباسی اظهار کرد: افرادی که امروز به شورای نگهبان هجمه می کنند در سال ۷۵ شش ماه پیش از پایان دوران ریاست جمهوری وقت طرح مادام العمر کردن ریاست جمهوری را مطرح کردند.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  رهیاب،دکترحسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرزدر گفتگو با اهواز نوین در خصوص هجمه برخی افراد و جناح های سیاسی به شورای نگهبان اظهار کرد: افرادی که امروز به شورای نگهبان هجمه می کنند در سال ۷۵ شش ماه پیش از پایان دوران ریاست جمهوری وقت طرح مادام العمر کردن ریاست جمهوری را مطرح کردند.

  وی با اشاره به اینکه این افراد با پیشنهاد طرح مادام العمر کردن ریاست جمهوری میزان التزام خود به قانون و احترام به رأی مردم را نشان دادند، افزود: تا جایی پیش رفتند که رئیس جمهور وقت را فراتر از قانون اساسی می دانستند؛ شاید اگر این هجمه ها از سوی افراد دیگری مطرح می شد باور دلسوزی آنان مورد قبول واقع می شد اما در مورد افرادی که سابقه سیاسی مشخصی دارند طرح این مسائل عجیب است.

  عباسی با بیان این مطلب که افرادی امروز منتقد عملکرد شورای نگهبان هستند که در گذشته اعتبار خود را از همین شورا گرفته اند، خاطر نشان کرد: شاید در محاسبات و بررسی های شورای نگهبان و هیئت های نظارت اشکالاتی وجود داشته باشد اما انتقاد از شورایی که وظیفه اصلی او حفظ پاسداشت ساز و کارهای انقلاب در مقابل نفوذ در سطح کلان کشور است کار شایسته ای نیست و اگر بر این مساله اصرار ورزند نظریه سال ۷۵ آنها را به مردم یادآوری خواهیم کرد.

  رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به وظایف مجلس نهم تأکید کرد: مهم ترین وظیفه این مجلس مراقبت از حدود و میزان سیاست درهای باز به سمت بازارهای خارجی با استفاده از قانون است.

  وی در ادامه افزود: از مهم ترین سازوکارهایی که باید در دستور کار مجلس قرار گیرد تحول در علوم انسانی، زدودن ربا از اقتصاد ملی و مقاوم سازی اقتصاد است.

  تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶:۵۵ | یکشنبه, ۲ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.