Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • متقاضیان تغییر حوزه انتخابیه دوباره باید تایید صلاحیت شوند

  عصر بهبهان : ماده 4- هيأت نظارت استان موظف است حداكثر ظرف دو روز پس از دريافت صورتجلسه رسيدگي به صلاحيت داوطلب از هيأت اجرايي با كسب نظر از هيأت مركزي نظارت نظر خود را در خصوص تأييد يا رد صلاحيت داوطلب طي صورت جلسه اي به هيأت اجرايي اعلام نمايد . هيأت مركزي نظارت هم زمان نظر خود را به شوراي نگهبان نيز اعلام خواهد كرد .


  برخی کاندیدا که تاکنون موفق شده اند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند به فکر تغییر حوزه انتخابیه خود هستند.

  به گزارش عصربهبهان به نقل از "عصردنا"همزمان با ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی برخی از نامزدهای انتخاباتی باهدف عبور از فیلتر شورای نگهبان با ثبت نام در حوزه های گمنام به زعم خود از فیلتر شورای نگهبان با این ترفند عبور کرده اند.

  احتمال می رود این عده از افراد نسبت به قانون و آئین نامه تغییر حوزه انتخابیه بی اطلاع باشند و احتمالاً نمی دانند که داوطلبان تغییر حوزه انتخابیه مجدداً باید براساس شرایط حوزه مقصد صلاحیت آنها رسیدگی و اعلام شود.

  بر همین اساس پایگاه اطلاع رسانی"عصردنا" جهت اطلاع داوطلبان خواهان تغییر حوزه انتخابیه و اطلاع عموم اصل قانون را که هم اکنون در سایت وزارت کشور و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی موجود است عیناً منتشر می کند.


  بسمه تعالي
   
  ‹‹ آيين نامه اجرايي قانون تغيير حوزه انتخابيه داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي ››
  ماده 1- پس از ابلاغ مراتب تأييد صلاحيت به داوطلب ذي ربط موضوع تبصره (3) ماده (52) قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي ، داوطلب مذكور فقط براي يك بار حداكثر تا پانزده روز قبل از روز اخذرأي مي تواند درخواست تغييرحوزه انتخابيه خود را به وزارت كشور و يا مركز حوزه انتخابيه اي كه در آن ثبت نام نموده است ، تسليم نمايد .

  ماده 2- وزارت كشور و يا فرماندار و رئيس هيأت اجرايي حوزه انتخابيه ذي ربط موظف است درخواست داوطلب را همراه با نسخه اي از مدارك ثبت نام حداكثر ظرف يك روز به حوزه انتخابيه جديد و مورد درخواست ارسال نمايد .

  ماده 3- هيأت اجرايي مركز حوزه انتخابيه جديد موظف است حداكثر ظرف دو روز پس از دريافت درخواست نسبت به رسيدگي به صلاحيت داوطلب براساس تبصره هاي (2) و (3) ماده واحده قانون تغيير حوزه انتخابيه داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي اقدام و مراتب را طي صورت جلسه اي به هيأت نظارت استان اعلام نمايد .

  ماده 4- هيأت نظارت استان موظف است حداكثر ظرف دو روز پس از دريافت صورتجلسه رسيدگي به صلاحيت داوطلب از هيأت اجرايي با كسب نظر از هيأت مركزي نظارت نظر خود را در خصوص تأييد يا رد صلاحيت داوطلب طي صورت جلسه اي به هيأت اجرايي اعلام نمايد . هيأت مركزي نظارت هم زمان نظر خود را به شوراي نگهبان نيز اعلام خواهد كرد .

  ماده 5- شوراي نگهبان نظر خود را درخصوص تأييد يا رد صلاحيت داوطلب موضوع تبصره (1) ماده واحده قانون مزبور در مهلتي به وزارت كشور اعلام خواهد كرد تا در صورتي كه صلاحيت داوطلبي در مراحل قبلي تأييد شده است و اكنون رد شده است ، بتواند براساس مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام درخواست رسيدگي مجدد نمايد .

  ماده 6- وزارت كشور موظف است بلافاصله نظر تأييد يا رد صلاحيت داوطلب را به حوزه انتخابيه جديد ابلاغ نمايد .

  ماده 7- در اجراي تبصره (1) ماده واحده قانون مذكور ، داوطلبان مشمول اين تبصره مي توانند حداكثر ظرف (24) ساعت پس از دريافت ابلاغ موضوع تبصره (2) ماده (52) قانون مزبور درخواست تغيير حوزه انتخابيه خود را به وزارت كشور يا مركز حوزه انتخابيه تسليم نمايند .
   
  ماده 8- موضوع مواد (3) ، (2) و (4) براي داوطلبان مشمول تبصره (1) ماده واحده قانون ياد شده نيز اعمال خواهد شد .

  ماده 9- شوراي نگهبان نظر نهايي خود را درخصوص تأييد يا رد صلاحيت مشمولان تبصره هاي (1) و (2) ماده واحده

  ماده 10- در صورت رد درخواست تغيير حوزه انتخابيه داوطلب توسط هيأت اجرايي و يا هيأت مركزي نظارت و شوراي نگهبان تأييد صلاحيت داوطلب براي حضور در انتخابات در حوزه انتخابيه اوليه به قوت خود باقي است .

  تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸:۲۱ | دوشنبه, ۲۸ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.