Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • شعار دانشجویان شهید چمران در اعتراض به یک تئاتر مبتذل:

  "ننگ ما ننگ ما مسئول فرهنگ ما"

  عصر بهبهان : صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در اعتراض به وضعیت نامطلوب فرهنگی این دانشگاه ونمایش تئاتری با مضمون ترویج فساد جنسی که چندی پیش در دانشکده دامپزشکی به اجرا در آمده بود درمقابل دفتر سرپرست دانشگاه شهید چمران تجمع کردند.


  به گزارش عصر بهبهان  به نقل ازاهوازنوین :صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در اعتراض به وضعیت نامطلوب فرهنگی این دانشگاه ونمایش تئاتری با مضمون ترویج فساد جنسی که چندی پیش در دانشکده دامپزشکی به اجرا در آمده بود درمقابل دفتر سرپرست دانشگاه شهید چمران تجمع کردند.

  _DSC1859

  *تجمع کنندگان جهت حضور در مقابل دفتر سرپرست دانشگاه شهید چمران از ساعت ۱۱صبح جلوی درب سازمان مرکزی حضور یافتند به جهت ممانعت حراست دانشگاه از ورود آنها به سالن جلوگیری به عمل آمد.

  IMG_2042

  *عده ای از دانشجویان در اعتراض گفتند : اگر شما مثل ما شاهد اعمالی بودید که با نظام جمهوری اسلامی مخالف است دست به تجمع نمی زدید ،حرف ما دفاع از ارزش هاست در مقابل اقدامات ضد ارزشی که طی یکسال و نیم اخیر به دلیل سکوت معنادار مسئولین در دانشگاه در حال انجام است.

  _DSC1901

  *دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی چون جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی باشد /حواستان است دانشگاه به کجا کشیده می شود و …. اعتراض خود را به اقدامات ضد فرهنگی مسئول معاونت فرهنگی دانشگاه اعلام کردند.

  _DSC1980

  *گفتنی است به دلیل ممانعت از ورود دانشجویان معترض به سالن دانشگاه ده نفر از اعضای بسیج دانشجویی به نمایندگی از جمع حاضر جهت اخذ مجوز تجمع و توجیه اقدامات ضد فرهنگی معاونت فرهنگی در دفترسرپرست دانشگاه حضور یافتند.

  *بعد از گذشت یک ساعت انتظار بسیجیان دانشگاه شهید چمران اعتراض در مقابل دفتر سرپرست دانشگاه با سردادن شعارهای الله اکبر /مرگ بر اسرائیل /وتکبیرهای مکرر آغاز گردید .

  *عضو بسیج دانشجویی در مقابل دفتر سرپرست دانشگاه با اشاره به آیاتی از سوره نور در خصوص ترویج زشتی در جامعه گفت: ما امروز در مقابل دفتر ریاست دانشگاه جمع شده ایم تا اعتراض خود را نسبت به کارهای خلاف شرع و عرفی را که ازطرف معاونت فرهنگی دانشگاه در این دانشگاه انجام می شود، اعلام کنیم.

  _DSC1967

  عضو بسیج دانشگاه گفت : از زمانی که معاونت فرهنگی دانشگاه در این دانشگاه شروع به کار کرده است در راستای کار فرهنگی نه تنها هیچ عمل مثبتی صورت نگرفته بلکه بالعکس فضای فرهنگی دانشگاه به سمت و سویی ضد ارزشی و فرهنگی پیش می رود ونسبت به بد حجابی در دانشگاه هیچ گونه عکس العملی انجام نمی گیرد و دانشگاه به جولانگاه یک عده هنجارشکن که به دنبال مدگرایی هستند تبدیل شده است.

  _DSC2065

  امین کریمی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران نیز اظهار داشت: چندی پیش  جشنواره ای به اصطلاح علمی با مبلغ میلیاردی از بودجه بیت المال برگزار شد که این جشنواره نه تنها مضمون مناسبی بلکه هیچ مخاطبی نیز نداشت ،آیا بهتر نیست معاونت فرهنگی دانشگاه پول بیت المال را در راستای مصارف فرهنگی و ارزشی دانشگاه که وظیفه اصلی و قانونی این معاونت است هزینه کند.

  * دانشجویان شعارهایی با مضمون ،ننگ ما ننگ ما مسئول فرهنگ ما سر می دادند.

   

  نماینده دانشجویان درخواست عزل مسئول معاونت فرهنگی از سوی سرپرست دانشگاه چمران را خواستار شد و جمع حاضر نیز موافقت خود را در خصوص این درخواست با تکبیرهای مداوم اعلام کردند.

  _DSC2038

  *سپس مهدی پیام مسئول نشریه ” امیدم آرزوست” به عنوان سخنران دوم در جمع دانشجویان ارزشی معترض به وضعیت نامطلوب فرهنگی دانشگاه و نمایش تئاتر چند روز پیش در دانشگاه شهید چمران  گفت:اجرای قوانین از سوی مسئولین دانشگاه لازم است و هر مسئولی که بخواهد کوتاهی کند می تواند استعفاء دهد و مسئولیت را تحویل دهد.

  _DSC1879

  وی افزود: ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و این دانشگاه دانشگاهی اسلامی است و باید منطبق با قوانین شرع باشد، اما گویا در دانشگاه چمران عده ای خلاف این نظر را دارند و دانشگاه به جولانگاه بعضی هنجار شکن ها تبدیل شده است.IMG_2092

  وی با اشاره به وضعیت اسف بار فرهنگی دانشگاه گفت: اختلاط های بی شرمانه ، روابط ناسالم ، برگزاری اردوهای مختلط با وضع نامناسب از دیگر مسائلی است که در دانشگاه اتفاق می افتد، متاسفانه تسامح و تساهل مسئولان به حدی رسیده است که عده ای دانشگاه را به جولانگاه مد و ظاهرپرستی تبدیل کرده که نمونه بارز آن تئاتری بود که چند روز پیش در دانشکده دامپزشکی اجرا شد و در آن وقیح ترین مسائل جنسی در انظار عمومی به نمایش گذاشته شد.

  _DSC1907

  *دانشجویان با تکبیر و شعارهایی چون الله اکبر خامنه ای رهبر,مرگ بر ضد ولایت فقیه,درود بر رزمندگان اسلام,سلام بر شهیدان,مرگ بر آمریکا,مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافقین و کفار  و با مشت های گره کرده سخنرانان را همراهی کردند.

  این مسئول نشریه دانشجویی گفت: تجمع ارزشی امروز دانشجویان دانشگاه چمران به جهت تغییر فضای فعلی فرهنگی دانشگاه است و امیدواریم مسئولین این خواسته ما را جدی بگیرند.

  _DSC1958

  *کیانی مسئول بسیج اساتید با حضور در جمع دانشجویان معترض به وضع نامطلوب فرهنگی دانشگاه اشاره داشت و گفت: می دانیم که شما نسبت به اتفاقات ناگوار فرهنگی که در یک سال اخیر در دانشگاه شهید  چمران اتفاق افتاده احساس مسئولیت کرده و برای تذکر به مسئولین اینجا جمع شده اید، ما به نمایندگی از این جمع به این مسئله را با ریاست دانشگاه مطرح می کنیم و به طور مستقیم رایزنی می کنیم تاشاید این مسئله حل شود.

  IMG_2126


  تاریخ انتشار: ۰۴:۵۶:۰۷ | دوشنبه, ۲۸ / اردیبهشت / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.