Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 12
0 0
 • (رتبه فعلی 4.4/5 ستار ها) تمامی آرا: 7
 • گزارش ویژه /

  از عدم حمایت شجاعپوریان از ضرغامی تا حرکت چراغ خاموشی کشت زر در فضای سیاسی / دود تخریب ها از کدام اردوگاه بلند میشود !

  عصر بهبهان : بسیاری از مخالفان پذیرش ضرغامی را به عنوان نامزد واحد این جریان مشروط بر اعلام حمایت شجاعپوریان فرد شماره یک اصلاح طلبان در بهبهان اعلام کردند و این حمایت را از پشت یک تریبون رسمی در شهر بهبهان با حضور قاطبه اصلاحات تنها راه پذیرش اجماع دانسته اند ، اما برخلاف همه نقل و قولها و شرط و شروطها این مسئله تاکنون از سوی شجاعپوریان مورد قبول قرار نگرفته است .


  به گزارش سرویس سیاسی عصر بهبهان ، فضای شهرستان بهبهان این روزها تحت تاثیر انتخابات دهم اریبهشت ماه و آغاز مهلت قانونی تبلیغات نامزدها به اوج هیجان و اشتیاق رسیده و در کنار آن تنور سیاسی ناشی از فعالیت احزاب، گروه ها و طیف های مختلف که اکثرا در آستانه دوردوم  انتخابات از رکود خارج می شوند، به فضای عمومی این شهرستان گرمای بی سابقه ای بخشیده است.


  شاید از مهمترین عللی که این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای مردم بهبهان حساس کرده شرایط خاص رقابت سیاسی نامزدهای انتخاباتی در مرحله اول باشد که هر کدام از انها با نگاه ویژه به مسائل اقتصادی و سیاسی به صحنه ورود کرده بودند.


  این حساسیت را امروز می توان در شور و شعور اجتماعی و سیاسی مردم این شهر مشاهده کرد ، چنانچه همین دیدگاه و حساسیت در بین گروه ها و طیف های سیاسی نیز به چشم می خورد و این عامل باعث شده که برای این دوره آرایش سیاسی بهبهان متفاوت از دوره های قبل باشد.  اما ورود طیفی جدا از قطب های سنتی انتخابات گذشته در قالب حامیان دولت و با عنوان اعتدال و توسعه برای رقابت در این دوره از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار داد، این امر باعث شده که آرایش سیاسی انتخابات امسال از دو قطبی بودن شامل اصولگرایان و اصلاح طلبان (فارغ از نامزدهای مستقل)، به سه قطب تغییر شکل دهد.


  در حال حاضر رقابت در بهبهان میان ضرغامی  و کشت زر دو نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات این شهر به اوج خود رسیده و هواداران و لیدرهای ستاد این دو نامزد با استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله یکه تازی در فضای مجازی در حال تبلیغات فرد مورد حمایت خود و بعضا تخریب فرد رقیب نیز هستند .


  در این میان اما اصلاح طلبان با اجماع بر روی ضرغامی همچنان با تردیدهایی روبرو هستند هر چند که چهره های شاخص این جریان با حضور در نشست های مختلف صراحتا از وی حمایت کردند اما بخشی از بدنه این طیف فکری هنوز عدم تطبیق برخی پارامترها را با فاکتورهای فکری ضرغامی دلیل عدم رضایت این اجماع تلقی میکنند هر چند که شورای سیاستگزاری اصلاحات استان با وجود بسیاری مخالفت ها رسما این معارفه را در استان ابراز کردند.


  بسیاری از مخالفان پذیرش ضرغامی را به عنوان نامزد واحد این جریان مشروط بر اعلام حمایت شجاعپوریان فرد شماره یک اصلاح طلبان در بهبهان اعلام کردند و این حمایت را از پشت یک تریبون رسمی در شهر بهبهان با حضور قاطبه اصلاحات  تنها راه پذیرش اجماع دانسته اند ، اما برخلاف همه نقل و قولها و شرط و شروطها این مسئله تاکنون از سوی شجاعپوریان مورد قبول قرار نگرفته است .


  شجاعپوریان در نشست هم اندیشی که با حضور برخی جوانان در تشان برگزار شد حاضر نشد تن به این کار دهد و دلایلی چون رفاقت و عدم تبعیض بین همه نامزدهای انتخابات بهبهان دانست  ، اما فارغ از همه تحلیل ها باید گفت اعلام حمایت وی از نامزد مورد حمایت اصلاحات در کهگیلویه که منجر به شکست سنگین جریان در این استان شده است از عمده عوامل عدم حمایت از ضرغامی به شمار میرود که باید در کنار این تحلیل ، از کارنامه بد سیاسی و عملکرد اقتصادی وی در دوران نمایندگی دوره های ششم و هفتم شهر بهبهان نام برد.


  در ارودگاه مقابل فردی با شاخصه های عمرانی و کمتر آغشته به مسائل سیاسی در صحنه حضور دارد که بسیاری از کارشناسان و عموم مردم این ویژگی را دلیل اصلی راهیابی اش به مرحله دوم می دانند .


  کشت زر بر خلاف فعالیت شبانه روزی لیدرهای ستاد ضرغامی در شبکه های اجتماعی فضای مجازی در حال دیدار چهره به چهره با نخبگان ، افراد شاخص طوایف و اکابر سیاسی منطقه است  هر چند که در اندک پایگاههای مجازی منتسب به وی نشت برخی تخریب ها نسبت به نامزد رقیب را بهانه ای برای مخدوش سازی در اذهان عموم اولویت برنامه های خود قرار داده اند .


  با این حال حرکت محتاطانه و آرام کشت زر در فضای انتخابات این شهر بیش از پیش معادلات از پیش تعیین شده را برهم زده است چرا که هرچه که در ستاد ضرغامی چهره های شاخص سیاسی به چشم میخورد در ستاد کشت زر چهره های غیر شاخصی با عقبه های اجتماعی موازنه ای ناهمگون رقم زده است که باید در روزهای آینده منتظر اتفاقات و صف کشی های جدید این رقابت نفس گیر باشیم.

    

  تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۲۱ | پنجشنبه, ۱۹ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C12

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.