Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • پژوهشگر نمونه دانشگاه خاتم بهبهان در گفتگو با عصر بهبهان :

  پژوهش ضامن پیشرفت پایدار یک کشور است / حمایت های لازم از پژوهش توسط سازمان ها صورت نمیگیرد

  عصر بهبهان : دکتر جلال البادی تاکید کرد : امروزه تحقیق و پژوهش امری ضروری و از محورهای اصلی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده و در واقع پژوهش یکی از محورهای مهم ضامن پیشرفت و توسعه پایدار هر کشور به شمار می‌رود.


   دکتر جلال البادی یکی از پژوهشگران، عضو بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد، عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان و قاری برتر قرآن است که با توجه به فعالیت‌های پژوهشی وی که شامل چاپ مقالات معتبر علمی، طرح‌های پژوهشی، تالیف و ترجمه کتاب، داوری مقالات و طرح‌های پژوهشی می‌شود، در سه سال اخیر بیشترین امتیاز پژوهشی را کسب کرده و به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه معرفی شده و تاکنون موفق شده است بیش از 40 مقاله ISI و ISC در مجلات معتبر علمی به چاپ برساند در گفتگوی تفصیلی با پایگاه خبری عصر بهبهان ، اظهار داشت :

  اهتمام به تحقیق و پژوهش‌‌های علمی و به کارگیری نتایج آن در حل مسائل و مشکلات سازمان‌ها و جوامع بشری از جمله عوامل اساسی در توسعه و پیشرفت در جهان امروز است.


  وی افزود: امروزه تحقیق و پژوهش امری ضروری و از محورهای اصلی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده و در واقع پژوهش یکی از محورهای مهم ضامن پیشرفت و توسعه پایدار هر کشور به شمار می‌رود.


  البادی تصریح کرد: اگر پژوهشی صورت نگیرد، دانش بشری افزایش نیافته و دچار سکون و رکود می‌شود همچنین بدون انجام پژوهش، امور آموزشی نیز از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود.


  پژوهشگر گچسارانی و عضو بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جایگاه و اهمیت امر پژوهش گفت: بنا به سفارشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه، تحقیق، پژوهش و نوآوری به عنوان محور فعالیت‌های کشور و توجه ویژه به این حوزه در کلیه مراکز آموزشی و پژوهشی و سازمان‌ها به صورت مستمر ضروری است.


  البادی با اشاره به وجود برخی مشکلات و موانع پیش‌روی امر پژوهش عنوان کرد: مهم‌ترین مشکل و مسئله در امر پژوهش نداشتن زیرساخت‌های مناسب از جمله نبود آزمایشگاه‌های مجهز شیمی و کمبود لوازم و مواد شیمیایی است.


  وی اختصاص بودجه‌های کم و ناکافی در امر پژوهش را از دیگر موانع عنوان کرد و گفت: حمایت‌های لازم در خصوص امر پژوهش در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها اعمال نمی‌شود.


  عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان ادامه داد: دلیل پیشرفت کشورهایی که در این زمینه رشد و پیشرفت داشته‌اند، حمایت از پژوهشگران، برخورداری از بودجه کافی و داشتن امکانات و زیرساخت‌های مناسب است.


  البادی در ادامه با اشاره به موفقیت‌های خود در خصوص ارائه مقالات مختلف علمی بیان کرد: افزون بر 40 مقاله ISI و ISC  از من در مجلات معتبر علمی جهان منتشر شده است همچنین راهنمایی بیش از 25 پایان‌نامه کارشناسی ارشد را نیز بر عهده داشته‌ام.


  این استاد دانشگاه و پژوهشگر گچسارانی با اشاره به موفقیت اخیر خود در انتشار مقاله علمی در میان پنج درصد مقالات برتر علمی جهان در پایگاه معتبر علمی «Elsevier»، یادآور شد: در این مقاله به بررسی سنتز و شناسایی ترکیباتی که خواص دارویی و بیولوژیکی دارند در حضور کاتالیزور پلی «4-وینیل پیریدین» پرداخته شده است.


  البادی افزود: هدف از این پژوهش، سنتز و شناسایی ترکیباتی بود که خواص دارویی و بیولوژیکی داشته همچنین کاتالیزور مورد استفاده در این تحقیق دارای مزیت‌های گوناگونی از جمله قابل بازیافت بودن، غیر سمی بودن، ارزان بودن و از لحاظ تجاری در دسترس بودن می‌باشد.


  وی تأکید کرد: زمینه اصلی تحقیق بنده و همکارانم ساخت و ارائه کاتالیزوهای جدید، موثر و سازگار با محیط زیست و استفاده از آنها برای تسریع سنتز انواع ترکیبات دارای خواص دارویی و بیولوژیکی است.


  البادی اظهار کرد: هم‌اکنون در زمینه ساخت انواع ترکیبات مشابه دیگر که دارای خواص دارویی هستند در حال تحقیق هستم، همچنین در تلاش هستیم که با ارائه روش‌های بهتر و معرفی کاتالیزوهای جدید خصوصا نانو کاتالیزورها، سنتز این ترکیبات را تسریع کنیم و روش‌های سازگار با محیط زیست را ارائه دهیم.


  تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶:۰۳ | شنبه, ۱۳ / تیر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.