Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • عصر بهبهان گزارش می دهد/

  ایجاد زیرگذر تنها راه گذر از ترافیک بهبهان / گچساران و دزفول دارای زیر گذر بهبهان اما ...!

  عصر بهبهان : با گسترش شهر نشینی و توسعه شهرها ترافیک در صدر معضلات سیستم حمل و نقل شهری قرار گرفته است، هر چند که این مساله همیشه دغدغه مسوولان بوده و هست هر چند طرح راه حل های متعدد برای رفع این معضل همچنان به قوت خود باقی است؛ اما ...


  به گزارش عصر بهبهان ، سال های سال خیابان در تصرف پیاده ها بود. بزرگسالان برای خرید مایحتاج به خیابان ها می آمدند،کودکان در کوچه پس کوچه های شهر بازی می کردند. رفته رفته عملکرد این خیابان ها جای خود را به اتوموبیل داد.خیابان ها تعریض شد،آسفالت تمام سطح آن را پوشاند و طی مدت کمی عابرین از خیابان ها عقب و به کناری رانده شدند.  بهبهان امروز نه تنها از زخم های عمیق آسفالت جاده های درون شهری و کمر بندی رنج میبرد ، بلکه سالهاست معضلی بزرگ بنام ترافیک خودرو و به تبع آن ترافیک انسانی گریبان شهروندان را به شدت چسبیده است ، معضلی که هر از گاهی برای رفع تکلیف جلسه یا نشستی برایش برگزار میشود اما اقدامات عملی هرگز!

  میدان مراحل تا بانک ملی که نقطه ثقل تردد و اجتماع شهروندان و خودروهای عمومی است ، در ساعات میانی روز سیمایی نابهنجار از شهر بهبهان به تصویر میکشد به طوری که برخی از شهروندان شهرستانها و استانهای همجوار که بیشتر خرید خود را از بازارهای بهبهان تامین میکنند از این قصه لب به شکایت می دوزند ، اما گویا هیچ گوش شنوایی وجود ندارد.

  هر چند خیابان مذکور در سالهای دچار تغییرات اساسی شد اما این تغییرات بیشتر حکم یک مسکن را داشت ، از جایی ، مسافران برای رفتن به میدان های جوانمردی و بانک ملی حاضر به سوار شدن با تاکسی شهری نیستند و پیاده روی را برمیگزینند ، چرا که ترافیک در این مسیر آن چنان کند است که راه رسیدن به مقصد را دشوار کرده است  .


  چند کیلومتر آن طرف تر شهری بنام گچساران با وجود نبود ترافیک آنچنانی ، مدیرانش با همگرایی اقدام به ساخت زیر گذر میکنند تا نشان دهند که خدمت به شهروندان را فدای سیاسی کاری و درگیری های جناحی نمیکنند!
  در دزفول خوزستان باز هم قصه همین است ، مدیریت شهری با اتخاذ تدابیر لازم اقدام به ساخت پروژه های عام المنفعه میکند که یکی از این پروژه ها ایجاد زیرگذر در شهر است ، اما در شهر بهبهان تا بوده قصه این جناح و آن جناح و الخ...


  حال سوال اینجاست واقعا ایراد کار از کجاست چرا باید یک شهر با این همه قدمت هنوز با مشکلات ابتدایی شهرنشینی دست و پنجه نرم کند ؟ کدام مدیر یا نهاد دلش برای این مردم می سوزد ؟


  مردم وعده های ساخت فرودگاه ، راه اندازی پالایشگاه ، تکمیل بیمارستان ولی عصر (عج) ، ترمیم جاده های خراب و دهها وعده سر خرمن را هیچ گاه فراموش نمیکنند ، پس لطفا کاری کنید!

  تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴:۰۱ | شنبه, ۶ / تیر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.