Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • حجت الاسلام بزرگواری :

  آقایان فرمودند بهبهان آباد شد / اگر سد را می زدند قبل از بهبهان ، بهمئی هم آباد میشد!

  عصر بهبهان : نماینده شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه حق‌آبه ‌استان ‌را هم ‌ندادند، متذکر شد: ‌دو رودخانه در کنار این استان است و اجازه حق‌آبه نداریم، اگر سد کلات ساخته می‌شد الان به جای بهبهان، چرام‌آباد بود.‌


  به گزارش عصر بهبهان ، حجت‌الاسلام سیدعلی‌محمد بزرگواری ظهر امروز در نشست با کشاورزان چرامی با تاکید بر اینکه مجلس محل قانون‌گذاری است، اظهار کرد: کمیسیون‌های مجلس قانون وضع می‌کنند نه اینکه تخصیص و تقسیم بودجه و اعتبار، اما برخی خیال می‌کنند چون عضو کمیسیون کشاورزی هستیم باید اعتبار جذب کنیم.‌

  وی با بیان اینکه در کمیسیون‌ اعتبار تصویب می‌شود، افزود: ‌سال گذشته ‌20 تا 25 درصد اعتبار جهاد کشاورزی را کمیسیون تصویب ‌و دولت آن را اجرا کرد.

  وی با اشاره به اینکه امسال در کمیسیون کشاورزی 32 درصد بودجه کشاورزی ‌افزایش پیدا کرد، گفت: اینکه چه مقدار از این بودجه تخصیص پیدا کرده و عملی شود‌ دست دولت است.

  بزرگواری با اشاره به باغ‌های شمس‌آباد چرام گفت: 8 میلیارد از ماده 180 که در اختیار نماینده بود به شهرستان چرام اختصاص یافت که 2 میلیارد از آن به طرح شمس‌آباد تخصیص داده شد.

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه از ابتدای کلنگ‌زنی این طرح تاکنون 8 میلیارد تومان هزینه شده به خشکسالی اشاره کرد و افزود:‌ خشکسالی‌ یک پدیده الهی است و شاید 30 سال دیگر هم طول بکشد.

  وی با بیان اینکه آب زیرزمینی این استان به 40 هزار سال قبل رسیده و اگر چاه بزنیم باید از آب 40 هزار سال قبل استفاده کنیم، گفت: کمیسیون کشاورزی اعلام کرد که در سال 94 فقط دو استان شمالی می‌توانند برنج‌کاری کنند و هیچ استانی حق ندارد برنج‌کاری کند چرا که آبی وجود ندارد.

  بزرگواری اضافه کرد: آقایان فرمودند بهبهان آباد شد، بله اگر سد کلات را می‌زدند، قبل از اینکه بهبهان آباد شود، کلاچو و چرام، لنده و بهمئی آباد می‌شد ولی وقتی اجازه ندادند سد کلات ‌زده شود، نتیجه همین می‌شود.‌

  نماینده شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه حق‌آبه ‌استان ‌را هم ‌ندادند، متذکر شد: ‌دو رودخانه در کنار  این استان است و اجازه حق‌آبه نداریم، اگر سد کلات ساخته می‌شد الان به جای بهبهان، چرام‌آباد بود.‌

  نماینده مردم چرام در مجلس گفت: در خصوص کشاورزی باید وضعیت دولت، خشکسالی، تحریم‌ها را کنار هم قرار داده و توقعات را پایین بیاوریم.

  ‌بزرگواری با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد قطب دامداری و شهرستان چرام قطب کشاورزی است، ابراز کرد: برای راه‌اندازی دامداری بزرگ نیاز به سرمایه‌گذاری است، زیرساخت‌های جاده‌ای و کشاورزی آماده نیست و با توجه به کوهستانی بودن استان، سرمایه‌گذاری در این خصوص سخت است.

  تاریخ انتشار: ۰۸:۰۴:۴۴ | جمعه, ۱۸ / اردیبهشت / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.