Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  جولان کنسرت ها در خوزستان؛ هر چهار روز یک کنسرت/ نشاطی که مانع از ایدز و اعتیاد نشد!

  عصر بهبهان : در 3 سال گذشته هر 4 روز یک کنسرت در خوزستان برگزار شده است ولی با این حال آمار رسمی کشور نشان می‌دهد که این نشاط! نتوانسته مانع از گسترش آسیب‌های اجتماعی شود.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب، مسئله کنسرت در دولت یازدهم آن‌قدرها برای دولت روحانی مهم شده که خود شخص رئیس‌جمهور دراین‌باره موضع گرفته است و علیه وزیر ارشاد دولت یازدهم صحبت کرده است. در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد کنسرت‌های برگزارشده در یک سال در کشور آماری ارائه نشده است اما وزیر کشور این مسئله را آن‌قدرها هم مهم نمی‌داند و می‌گوید در 3 ماهه نخست سال 94 مجوز برگزاری 312 کنسرت داده شد که 3 کنسرت به دلیل اشکال محتوایی و 2 کنسرت به دستور قوه قضائیه لغو شدند.

  با این حال مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تعداد کنسرت‌های برگزار شده در خوزستان در 3 سال گذشته را 208 اجرا عنوان می‌کند. همایون قنواتی با تأکید بر اینکه هر موسیقی که مجوز می‌گیرد و تمام مراحل قانونی را طی می‌کند باید اجرا شود، می‌گوید: موسیقی برای خانواده است و کنسرت فضایی برای شنیدن هنر موسیقی است و بخشی از اوقات فراغت خانواده‌ها را پر می‌کند.

  بعد از مسئله حقوق‌های نجومی و اظهارات نامتعارف سخنگوی دولت در ذخیره خواندن یکی از این مدیران متخلف مسئله کنسرت‌ها دستاویزی برای انتقام‌گیری سیاسی از جناح مذهبی جامعه شد؛ گرچه اختلاف‌نظرهایی درباره برگزاری کنسرت وجود دارد و علما مخالف برگزاری کنسرت هستند اما برخی از دولتی‌ها برای برگزاری کنسرت دست‌وپا می‌زنند تا با بزرگ کردن این مسئله بی‌اهمیت، مردم را از پرداختن به مسائل مهم جامعه غافل کنند.

  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سید رضا صالحی‌امیری با انتقاد از وقایع رخ‌داده درباره برگزاری کنسرت در کشور ، تصریح کرد: می‌خواهم یک سؤال اساسی مطرح کنم و این است که اگر ما به جوان‌ها نشاط ندهیم،‌ نتیجه آن ایدز و اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی است و در این میان چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ آیا مخالفان کنسرت‌ها مسئولیت پاسخگویی در قبال این آسیب‌های اجتماعی و عواقب این آسیب‌‌ها برای جامعه و کشور را می‌پذیرند؟

  برگزاری 208 کنسرت در 3 سال با احتساب ایام عزاداری در ماه‌های محروم و صفر نشان می‌دهد که هر 4 روز یک‌بار در خوزستان یک کنسرت برگزارشده است و اگر با خوش‌بینانه‌ترین حالت ظرفیت سالن برای هر اجرا را 1000 نفر حساب کنیم تاکنون 208 هزار نفر از خوزستانی‌ها به تماشای کنسرت نشسته‌اند.

  اگر با استدلال مشاور رئیس‌جمهور بخواهیم به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که حداقل 4.5 میلیون نفر از جمعیت خوزستان در معرض ایدز، اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی هستند و تاکنون دولت به دغدغه آن‌ها نپرداخته است.

  بنا بر آمار رسمی منتشرشده در خوزستان 620 هزار بی‌سواد مطلق، 150 هزار معتاد و 320 هزار نفر بیکار وجود دارد و به همین دلیل بسیاری از مردم این استان به دلیل آسیب‌های به وجود آمده از مسائل اقتصادی، دغدغه‌ای به نام کنسرت ندارند.

  گرچه اگر دولت کمی از کارهای تبلیغاتی خود را کنار بگذارد می‌تواند به این واقعیت برسد که دغدغه امروز مردم برگزاری کنسرت نیست و دولت موفق را دولتی می‌دانند که بتواند ازنظر اقتصادی به اوضاع کشور برسد و نه اینکه خود را در قالب اپوزیسیون جا دهد و صحبت‌های شعاری را سرلوحه کار خود قرار دهد.

  درواقع اگر قرار بود کنسرت گره‌ای از مشکلات مردم باز کند، برگزاری 208 کنسرت در 3 سال اخیر در خوزستان می‌توانست بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد و این آمار به‌خوبی نشان می‌دهد که مسائل اقتصادی، رفع بیکاری و توسعه فضای آموزشی در کشور می‌تواند برای مردم نشاط بیاورد.

  تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵:۳۸ | چهارشنبه, ۱۰ / شهریور / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.