Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 2
0 1
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 6
 • گزارش /

  چرا شورانشینان با ادامه پروژه آیت الله وحید مخالفت میکنند / راز جابجایی پروژه زیباترین خیابان کشور در بهبهان چیست ؟

  عصر بهبهان : پس از کارشناسی ها و بررسی شرایط عملیاتی شدن این پروژه بزرگ بارها شورای شهر با برگزاری جلسات فنی و دعوت از متخصصین امر مسئله اجرای پروژه خیابان آیت الله وحید بهبهانی مطرح شد و موضوع به صورت کاملا جدی در دستور کار شهرداری قرار گرفت . جلب رضایت صاحبان املاک و اراضی موازی و سد راه پروژه با تشکیل جلسات مکرر شهرداری آغاز شد و تا حدود قابل توجهی پیشرفت محسوسی حاصل شد.


  به گزارش عصر بهبهان ، بی شک یکی از پر بحث ترین و مهم ترین پروژه های عمرانی در طول دو دهه اخیر تاریخ بهبهان اجرای طرح احداث زیباترین خیابان در شهر بهبهان است که پس از حواشی عملیاتی شدن آن پای سایر نهادها و سازمان های مختلف کشوری نیز به این پروژه بزرگ باز شده است و این مسئله خود گویای اهمیت بیش از پیش طرح است.


   
  پس از کارشناسی ها و بررسی شرایط عملیاتی شدن این پروژه بزرگ بارها شورای شهر با برگزاری جلسات فنی و دعوت از متخصصین امر مسئله اجرای پروژه خیابان آیت الله وحید بهبهانی مطرح شد و موضوع به صورت کاملا جدی در دستور کار شهرداری قرار گرفت . جلب رضایت صاحبان املاک و اراضی موازی و سد راه پروژه با تشکیل جلسات مکرر شهرداری آغاز شد و تا حدود قابل توجهی پیشرفت محسوسی حاصل شد.


  پس از ارائه گزارشات شهرداری به شورای شهر و چکش کاری جزئیات اجرای طرح  ، شهردار عملا وارد فاز عملیاتی شدن این پروژه بزرگ شد و آمادگی کامل دستگاههای مرتبط با این طرح نیز مورد توجه قرار گرفت .


  سرمایه گذار ، پیمانکار ، دستگاههای مورد نیاز و کارشناسان و مشاوران فنی همگی با چراغ سبز شورای شهر تعیین و کار با همه پیچ و خم ها آغاز شد اما گویا در این طرح مسئله ای بیش از پیش شورانشینان را نگران کرده و آن هم ایرادات فنی کار بود تا موجبات زمینه اصلاحیه قرارداد این پروژه فراهم شود و شورا با فراخوانی شهردار خواهان اصلاح سه بند از قرارداد مذکور شدند و با این تغییرات عملیات اجرایی کار میتواند از سر گرفته شود.


  اما گویا گوش شهرداری در این قضیه بدهکار نبود و با همان رویه گذشته اقدام به آغاز پروژه کرد و صدای شورای شهر را برای چندمین بار در آورد تا جایی که حتی موافقین شهردار از این قضیه به شدت ناراحت بودند و خواستار رسیدگی سریع به این مسئله شدند . شفاف نبودن قرارداد پیمانکار و سرمایه گذار در این پروژه از جمله ایرادات اساسی طرح بود که بارها شورا بر آن تاکید داشت و رفع ابهامات در این زمینه را شرط اصلی ادامه کار شهرداری اعلام کردند.


  یکی دیگر از ایراداتی که شورا از روند کار گرفته بود حضور شخص ثالثی که هیچ گاه در قرارداد قید نشده بود و به شکل عجیبی در پروژه وجود دارد و اتفاقا مدیریت برخی کارها را برعهده دارد شبهات در این خصوص را دو چندان کرد تا شورانشینان علیرغم استقبال از عملیاتی شدن پروژه مجبور به توقف موقتی آن شوند.

  البته این پایان ماجرا نبود و جابجایی ناگهانی طرح با فاصله ای به اندازه عرض یک خیابان در مسیر طرح آیت الله وحید تردید ها و شائبه های زیادی را به همراه داشت که چه عواملی باعث شد تا پروژه با تغییرات فاحشی باید از مسیری عبور کند که اراضی و منازل خاصی را در خود جای دهد . همان طور که در تصویر بالا هم میبینید خط زرد مسیر جدید خیابان آیت الله وحید را نشان می دهد که با تغییر مسیر میبایست از کنار مسجد جامع این شهر عبور کند اما همچنان مشخص نیست دلیل جابجایی به چه میزان میتواند در تسریع کار تاثیر داشته باشد حال آنکه مسیر قبلی با کارشناسی های شبانه روزی متخصصین امر طراحی و به مرحله اجرایی شدن رسید.


  همه این سوالات و ابهامات میبایست با حضور شهردار در صحن شورای شهر پاسخ داده شود تا شفاف سازی لازم در این خصوص صورت بگیرد. 

  تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵:۴۵ | چهارشنبه, ۲۵ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C2

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.