Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 4
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  رکب شورای سیاستگذاری اصلاحات خوزستان به اصلاح طلبان بهبهان !/ اجماعی که برتابیده نشد

  عصر بهبهان : جریانی که اوایل از کمیت و کیفیت بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان ناراضی بود، امروز به وضعیتی رسیده که فقط در خوزستان پنج نفر را در لیست خود برای بهبهان قرار داده و لحظه به لحظه شاهد رونمایی از نامزدهای مورد نظرشان در دیگر نقاط استان هستیم. موج معرفی نامزدهای اصلاح طلب آغاز شده و گویا به این زودی پایانی برایش متصور نیست.


  به گزارش عصر بهبهان ، جریانی که اوایل از کمیت و کیفیت بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان ناراضی بود، امروز به وضعیتی رسیده که فقط در خوزستان پنج نفر را در لیست خود برای بهبهان قرار داده و لحظه به لحظه شاهد رونمایی از نامزدهای مورد نظرشان در دیگر نقاط استان  هستیم. موج معرفی نامزدهای اصلاح طلب آغاز شده و گویا به این زودی پایانی برایش متصور نیست.


  در این میان گویی اصلاح طلبان تنها دنبال یک موج رسانه ای بودند، بلکه در حاشیه این مسائل بتوانند رایزنی خود را آرامش دنبال کرده و نیروهای همسو با خود را در حوزه های مختلف ساماندهی کنند؛ بنابراین، اصلا بعید نیست که این جریان سیاسی تقریبا برای تمامی کرسی های مجلس یک اسم را در فهرست کشوری خود قرار دهد. 


  معرفی نامزد مورد حمایت اصلاحات در بهبهان پس از تایید و تکذیب های فراوان بالاخره بر روی یک فرد اعتدالی بنام محمورضا ضرغامی چرخید و به عنوان نامزد مورد حمایت این جریان در این شهرستان معرفی شد ، فردی که تا پیش از این خود را اعتدالی نامیده بود و از میان گزینه های اصلاح طلبی مانند شریعتی ، راهداری ، کشت زر و اشتری کم احتمال ترین گزینه ممکن به شمار می امد .


  در حالی که همه نگاهها به اعلام نهایی اجماع اصلاحات خوزستان بر روی شریعتی نماینده سینه چاک دولت یازدهم بود اما در عین ناباوری و در غایت مصلحت شناسی برای رسیدن به خواسته های غیر متعارف خود گزینه دیگری از دایره اجماع اصلاحات بیرون زد که کمتر کسی برآن اتفاق نظر داشت چرا که اگر شورای سیاستگذاری به دنبال فرد اعتدالی بود قطع یقین شریعتی می توانست مطلوب این جریان باشد اما این شورا با این فرض که ضرغامی از اقبال بیشتری نسبت به دیگر افراد حاضر در صحنه برخوردار است وی را به عنوان گزینه نهایی خود معرفی کرده است و لو اینکه ضرغامی خود را بارها اعتدالی و نه اصلاح طلب نامیده باشد.


  معرفی نامزد واحد مورد حمایت شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان خوزستان در حوزه انتخابیه بهبهان هم چنان با واکنش های زیادی همراه است تا جایی که در فضای مجازی هواداران  دیگر گزینه ها بی توجه به این اجماع نامزد مورد نظر خود را به عنوان منتخب اصلاحات معرفی میکنند و با عدم تمکین به این جمع بندی تصمیم مذکور را فاقد وجاهت گفتمانی جریان اصلاحات می دانند .

   

  مع الوصف پس از جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان خوزستان، اجماع بر این شد که در اهواز از اقایان همایون یوسفی، علی ساری و حمید لوینی حمایت شود که البته هنوز این مساله قطعی نشده است و چهره‌هایی همچون اقایار حسینی هنوز شانس قرار گرفتن در لیست را دارد.

  در دیگر شهرستان ها وضع به شرح زیر است:

  آبادان حسین دهدشتی غلامرضا فیروزی و خانم حمیدی، بهبهان محمودرضا ضرغامی، شادگان هاشم خنفری، خرمشهر سید صالح سواریان، رامهرمز شمس الله بهمنی نماینده کنونی و شوش سیدرسول موسوی

  تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹:۳۴ | پنجشنبه, ۲۹ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C4

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.