Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • سید مختار موسوی /

  سید مختار موسوی : « شعارمرگ بر آمریکا از نگاه قرآن »

  عصر بهبهان : اصل استکبارستیزی که شاه بیت آن شعار مرگ بر آمریکا است ، ریشه در اصول دین وآموزه های قرآنی وسیره معصومین سلام الله علیهما اجمعین ، که در حقیقت این مؤلفه ها متن وروح دین اسلام را تشکیل می دهند دارد .


  به گزارش عصر بهبهان ،قبل از ورود به ماهیت بحث ، برای اذکار ویادآوری عرض می شود که ، اصل واساس وشالوده انقلاب اسلامی مبتنی بر آیه شریفه «وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَّسُولًا أَنِ اعْبُدُواْ اللّهَ وَاجْتَنِبُواْ الطَّاغُوتَ [1]» با فلسفه اجتناب از طاغوت ورویگردانی از استکبار ومستکبرین وبرقراری حکومت اسلامی بوده است . برای اینکه بیش از 1400 سال از ظهور ، بعثت وقیام آخرین فرستاده خداوند سبحان برای هدایت بشریت گذشته بود ، وبالغ بر 99 درصد مسلمانان جهان فراموش کرده بودند ، که پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) ودین اسلام برای آنها چه آورده بود وخدایشان از آنها چه خواسته بود .

  « لااله الاالله » شعار توحید است و« لااله الاهو » حقیقت وجان توحید است . که اصل اول از اصول دین اسلام ناب محمدی (ص) است . لااله الاالله ، از مصادیق اتم اجتناب از طاغوت وآئینه تمام قد استکبار ستیزی است . «لااله الاالله » یعنی نفی تمامی قدرت های پوشالی دنیا و یعنی پشت کردن ودست رد زدن به سینه تمام زورگویان عالم . یعنی نزدیک نشدن به قدرت های شیطانی و پناه بردن به خدا از شر شیطان بزرگ . «لااله الا اللّه» يعنى پايان دادن حكومت هواى نفس دردرون انسان ئوبه خاک ذلن نشاندن حکومت های جور در برون ومحیط پیرامونی انسان . «لااله الا اللّه» يعنى از تمام مكتب‏ها بريدن و به مكتب انبيا و امامان عليهم السلام پيوستن»؛ يعنى فهم قرآن و عمل به تمام دستورها و قوانين الهى؛ يعنى آراسته شدن به صلاح و سداد و عفّت و تقوا. یعنی مقابله مستقیم با فراعنه وتلاش برای نابودی فراعنه زمان حکومت هایی که به فکر احیای امپراطوری فرعونی هستند .

  لذا اصل استکبارستیزی که شاه بیت آن شعار مرگ بر آمریکا است ، ریشه در اصول دین وآموزه های قرآنی وسیره معصومین سلام الله علیهما اجمعین ، که در حقیقت این مؤلفه ها متن وروح دین اسلام را تشکیل می دهند دارد . بر همین اساس مفسرین معتقدند « «َلا إِلَهَ إِلا اللَّهُ» برترین اذکار بوده و محتوای استکبارستیزی را در قالب نفی «استکبار» و اثبات «الله» دارد.

  بنابراین ، با توجه به اینکه آمریکا سرسلسله تمامی رذایل وخبائث وسرچشمه همه جنایات وجنگها وعامل اصلی مظلوم کشی ومنشاء توحید ستیزی ومسلمان کشی است . وتنها کشوری است که داعیه تشکیل امپراطوری فرعونی را دارد ، لذا شعار مرگ بر آمریکا بهترین ترجمان شعار توحید در عصر حاضر است . که بر هر موحد عام وخاص لازم است ، هرچقدر ارادت به خدای عزوجل ودین مبین اسلام ناب محمدی (ص) دارد ، در روز 13 ابان که روزجهانی مرگ بر آمریکا است ، با صدای رسا وگویا، فریاد مرگ بر آمریکا سردهد .

  کدام انسان آزاده وکدام صاحب عقل سلیمی است که ، جنایات وظلمهای دولت آمریکا در حق مظلومین جهان بویژه مسلمانان جهان واز جمله ومهمتر از همه ، در حق ملت شریف ایران اسلامی ومکتب تشیع را ببیند وبشنود وفریاد مرگ بر ظالم را سر ندهد .؟!

  بنابراین فریاد برآوردن بر سر ظالمی مثل آمریکا ، از مصادیق بارز واتم عمل کردن به این آیه شریفه است که می فرماید : « لا يُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَنْ ظُلِمَ وَ کانَ اللَّهُ سَميعاً عَليماً [2] » یعنی : « خداوند دوست ندارد کسی با سخنان خود ، بدیها ( ی دیگران ) را اظهار کند مگر آن کس که مورد ستم واقع شده باشد. خداوند ، شنوا و داناست.» پس چه کسانی مستحق تر از ملت ایران ، وچه مطلومی مظلوم تر از ملت ایران هستند ، که در اجابت از این خواسته خدواند ، هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا بزنند .

  امروز شعار مرگ بر آمریکا ، بنابه به فرمایش خداوند سبحان در آیه شریفه : نوعی انتصار واستمداد خواستن از خدای سبحان است « وَ لَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولئِکَ ما عَلَیْهِمْ مِنْ سَبِیلٍ [3]». چرا که انتصار و استمداد، حق مسلّم هر مظلومى است، و یارى مظلومان وظیفه هر انسان آزاده و بیدارى است.

  در تاریخ 37 ساله انقلاب اسلامی وسالها قبل از آن ، آمریکایی هاهمچون زالویی در حال مکیدن خون ایرانیان هستند وهر ظلمی که در حق انقلاب اسلامی وملت انقلابی ایران اسلامی انجام نداده اند ، از دستشان بر نیامده است . بنابراین اگر ما مسلمان هستیم وتابع قرآن کریم ، در اینجا قرآن تکلیف را مشخص نموده است ؛ « فَمَنِ اعْتَدَى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُواْ عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَيْكُمْ [4] » خداوند سبحان می فرماید : هرکس به شما ظلم وستم کرد ، شما هم به همان اندازه به آنان ستم کنید ، فعلاٌ تنها چیزی که از دست ما بر می آید : شعار مرگ بر آمریکاست . که امیدوارم آن دسته از خواص بی بصیرتی که منافع شان با منافع آمریکا در ایران گره خورده است ، این شعار را از ما نگیرند .

  سید مختار موسوی

  [1] نحل /36

  [2] نساء 148

  [3] شورا /41

  [4] بقره /194

  تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷:۱۵ | یکشنبه, ۱۰ / آبان / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.