Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  کلنگ احداث اورژانس و بیمارستان خیریه بهبهان به زمین زده شد + عکس

  عصر بهبهان : در مراسمی صبح امروز با حضور مسئولین محلی شهرستان کلنگ آغاز عملیات احداث اورژانس و بیمارستان فاطمه الزهراء بهبهان به زمین زده شد.


  به گزارش عصر بهبهان ، طی مراسمی با حضور حجه الاسلم بوعلی  امام جمعه شهرستان ، مهندس ملک خدایی فرماندار ،دکتر زارع زاده سرپرست دانشکده علوم پزشکی و دیگر مسئولین دانشکده علوم پزشکی ،خیرین شهرستان و جمعی از مسئولین نهادها و ادارات شهرستان مراسم کلنگ زنی احداث اورژانس و بیمارستان 5 طبقه  فاطمه زهرا (س ) در محل فعلی بیمارستان شهید زاده زده شد.


  دکتر زارع زاده سرپرست دانشکده علوم پزشکی  در ابتدا این مراسم با تشکر از خیرین محترم افزود : پروسه جذب خیر پروسه فعالیست که امید است با استفاده از ظرفیت این عزیزان بتوان کارهای بزرگی در حوزه سلامت و رفع نیازمندیهای مردم شهرستان  انجام داد.  تکمیل این پروژه نیز ورود سایر خیرین را می طلبد. 


  سرپرست دانشکده علوم پزشکی با اشاره به این که پروژه مقرر است در 5 طبقه که زیربنایی هر طبقه 1370 متر خواهد بود ساخته شود بیان داشت : طبقه اول  این پروژه  حوزه اورژانس ، حوادث و تروما را پوشش می دهد که با هدف افزایش تخت و تخصصی شدن اورژانس بیمارستان شهید زاده به اورژانس قبلی اضافه خواهد شد و اورژانس جدید علاوه بر اینکه برای بیماران و مصدومان حوادث و تروما طراحی  شده و ظرفیت آن 35 تخت می باشد مرکز ارجاعی بیماران تصادفی منطقه نیز خواهد بود،  باند هلی کوپتر نیز برای آن در نظر گرفته شد. 


  وی ادامه داد : بقیه طبقات هم با توجه به مشکلاتی که ساختار قدیمی بیمارستان شهید زاده دارد  بر حسب اولویت منتقل خواهند شد و این طبقات شامل :  پاراکلینیکی و اتاق عمل ، جراحی ، داخلی و اطفال  می باشند. ساختارهای جدید به نحوی  طراحی شدند  که علاوه بر  نو شدن ساختارهای فیزیکی ، تحول جدیدی در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مردم شهرستان صورت میگیرد.


  در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج اقا بوعلی امام جمعه شهرستان و مهندس ملک خدایی فرماندار شهرستان با تشکر از خیر محترم و دکتر زارع زاده ابراز امیدواری کردند که با توجه به محدودیت ها و مشکلاتی که در ساختارهای فعلی بیمارستان شهید زاده در ارائه خدمات به مردم شهرستان وجود دارد  بتوان با همکاری دیگر ادارات و نهادهای  شهرستان این پروژه هر چه سریعتر و در کوتاهترین زمان ممکن  ساخته شود.


  دکتر خدادوست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی  نیز  در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه از طرف خیر محترم در این پروژه 850 میلیون تومان  تخصیص داده شد و کل اعتبارات موجود 2.5 میلیارد تومان می باشد که برای ساخت سه طبقه آن کفایت می کند بیان داشت که  برای ساخت دو طبقه ی دیگر این پروژه نیاز به مشارکت جدی خیرین می باشد . دکتر خدادوست در ادامه  افزود :  علاوه بر اعتبارات فعلی ،  کل اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز این پروژه 15 میلیارد تومان می باشد که نیاز جدی مشارکت خیرین را در این پروژه مهم می طلبد.

  معاونت درمان نیز  در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به تدوین طرح جامع بیمارستان و دانشکده علوم پزشکی اظهار داشت : در طرح جامع بیمارستان که برای 20 سال آینده در نظر گرفته شد  مراکز مختلف درمانی و آموزشی و رفاهی از جمله : رادیوتراپی در دو طبقه که یک طبقه  آن بستری سرطان  و طبقه  دیگر آن درمان تسکینی خواهد بود ، بخش سوختگی ، راه اندازی شبکه پزشکی (تله مدیسین ) ، آمفی تئاتر ، کلاسهای آموزشی ، بخش تحقیقات و پژوهش  ، پارکینگ طبقاتی  و  حتی پانسیون همراهان بیمار در  این طرح در نظر گرفته شد و مجموعه به صورت هتل بیمارستان دیده شد و با تصویب این طرح  چشم انداز روشنی  برای دانشکده علوم پزشکی ترسیم می شود. که در صورت هرگونه تغییر و تحول مدیریتی این طرح نیز اجرا خواهد شد .

  تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳:۳۶ | یکشنبه, ۱۵ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.