Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 2
 • گزارش /

  در سکوت تامل برانگیز شریعتی و شمسایی نماینده امیدیه مانع انتقال آب زهره میشود !

  عصر بهبهان : علیرغم وجود منبع تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان بهبهان از سد و نیروگاه مارون اما مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح آبگیری از آب های بالا دست بهبهان را خطری بسیار جدی برای کشاورزی شهرهای بهبهان، رامهرمز ، رامشیر و امیدیه تلقی کرد و عدم ممانعت از اجرای این طرح را مساوی با نابودی کشاورزی دانست .


  به گزارش عصر بهبهان ، شریعتی به عنوان نماینده بهبهان و شمسایی مدیر بهبهانی سازمان آب و برق استان خوزستان همچنان نظاره گر نابودی کشاورزی این شهرستان به دلیل اجرای طرح آبگیری از رودخانه زهره به استان بوشهر هستند در حالی که روستاها و بخش های حومه بهبهان حتی از داشتن آب شرب به شدت در مضیقه هستند.


  علیرغم وجود منبع تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان بهبهان از سد و نیروگاه مارون اما مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح آبگیری از آب های بالا دست بهبهان را خطری بسیار جدی برای کشاورزی شهرهای بهبهان، رامهرمز ، رامشیر و امیدیه تلقی کرد و عدم ممانعت از اجرای این طرح را مساوی با نابودی کشاورزی دانست .


  در حالی که همه مسئولین شهرستان های همجوار برای رفع این مشکل دست به کار شدند و به صورت مستمر در حال رایزنی با مسئولان مربوطه هستند اما گویا در بهبهان هیچ عزمی برای جلوگیری از اجرای طرح آبگیری از رودخانه زهره به چشم نمیخورد اما بخش تاسف بار این قصه سکوت تلخ مدیر کل سازمان آب استان خوزستان که اتفاقا زاده بهبهان است در مقابل مرگ تدریجی صنعت کشاورزی در بهبهان است که تعجب همگان را بر انگیخته است.


   

  اما در همین راستا حبیب آقاجری نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص خبر انتقال آب رودخانه زهره به منظور آبیاری دشت لیراوی در بندر دیلم استان بوشهر اظهار داشت: بیش از ده ماه است که جلوی این را کار را گرفتیم.


  وی با بیان اینکه سد برای کشاورزان مفید است ادامه داد: قرار شد سد به کارش ادامه دهد ولی جلوی تونل گرفته شود.


  نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان تاکید کرد: با وزیر و معاون او این موضوع را بستیم و اگر دوباره بخواهند بحث انتقال آب را دنبال کنند محکم روبروی آنها خواهیم ایستاد و نمی‌گذاریم این اتفاق بیفتد.


  وی افزود: خیال مردم منطقه راحت باشد ما نمی‌گذاریم این اتفاق بیفتد آقای شمسایی هم آن روز دیدند که  من به خاطر این مسئله با وزیر نیرو چه برخوردی کردم و به او گفتم به هیچ عنوان اجازه انتقال آب نخواهیم داد.


  تاریخ انتشار: ۱۴:۲۶:۳۴ | دوشنبه, ۱۶ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.