Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • رمز گشایی از اظهارات ضد ایرانی اردوغان/دلیل اظهارات گستاخانه اردوغان چیست؟

  عصر بهبهان : رفتاری که در سال های اخیر از سوی دولتمردان ترکیه درباره مسائل مختلف منطقه ای شاهد بوده ایم نشان می دهد که این کشور کاملاً بر باب میل آمریکا و رژیم صهیونیستی عمل کرده و رفتاری مانند عربستان دارد.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از زرین خبر، رفتار و گفتار ترکیه در مواجهه با رویدادهای سیاسی منطقه و جهان در سال های اخیر همواره متناقض بوده است.

  اظهارات و اقداماتی که در سال های اخیر از سوی دولتمردان ترکیه درباره مسائل مختلف اعم از سوریه، داعش، عربستان و اخیراً یمن شاهد بوده ایم نشان می دهد که این کشور کاملاً بر باب میل آمریکا و رژیم صهیونیستی عمل می کند و این نشان از این دارد که ترکیه هم جا پای عربستان می گذارد.


  اخیراً نیز وی در حالی که قصد دارد سفری به ایران داشته باشد و در شرایطی که جنگنده های عربستان سعودی و شماری دیگر از کشورهای منطقه مشغول بمباران کردن یمن و قتل عام کودکان و زنان بی گناه هستند، اردوغان به اتهام زنی علیه ایران می پردازد در حالی که خود وی بهتر از هر کس حقیقت را می داند که کدام کشور در "یمن" دخالت نظامی می‌کند؟ "عربستان" و "ترکیه یا "جمهوری اسلامی ایران" ؟

   

  دولتمردان ترکیه در حالی سخن از تلاش ایران برای سلطه بر منطقه سخن می گویند که در سال های اخیر یکی از عوامل اصلی جنگ افروزی و گسترش فعالیت های تروریستی داعش در منطقه بوده اند.


  در پاسخ به این اظهارات گستاخانه باید گفت مگر ترکیه نبود که با حمایت از تروریست ها و سعی در سرنگونی حکومت بشار اسد در سوریه و هرج و مرج در کشور عراق با آموزش شورشیان در مرزهای خود و انتقال تسلیحات به این کشور قصد تسلط به منطقه را داشته است؟


  آیا ترکیه که در سال های اخیر همواره سعی داشته تا توهم امپراتوری عثمانی را احیا کند و به پایگاه نظامی آمریکا و مرکز پرورش تروریست ها در منطقه تبدیل شده و همواره از آن ها حمایت داشته، قصد تسلط بر منطقه را دارد یا جمهوری اسلامی ایران که همواره مدافع مردم مظلوم و محروم بوده است؟


  سوال دیگری هم در اینجا مطرح می شود و آن این است که دلیل رفتارهای متناقض دولتمردان ترکیه چیست؟ دلیل دنباله روی ترکیه از عربستان در قبال موضوعات مختلف چیست؟
  اردوغان استقلال فکری و سیاسی ندارد


  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی دلیل این رفتارهای ضد و نقیض را عدم استقلال فکری و سیاسی اردوغان عنوان کرده و می گوید: اردوغان از استقلال فکری و تفکر سیاسی برخوردار نیست و دیگر کشورها برایش نسخه می نویسند و نقشه راهش را ترسیم می کنند.


  حجت الاسلام والمسلمین روح الله بیگی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با بیان اینکه هرکس از استقلال سیاسی برخوردار نباشد نمی تواند صلابت، قدرت و اقتدار داشته باشد، اظهار کرد: نبود استقلال سیاسی غرب و شرق یکی از این موارد است که باید برای دیگران درس عبرت باشد.


  وی با بیان اینکه نظام اسلامی ایران نظامی مقتدر، باصلابت، قرآنی، پیرو اسلام محمدی(ص) است، افزود: نظام اسلامی ما نظامی است که 36 سال است با عزت و اقتدار و صلابت در مقابل غرب و شرق ایستاده است و اظهارات اخیر اردوغان درباره ایران برگرفته از نبود آگاهی و عدم استقلال فکری وی است.


  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با توصیه به اردوغان برای دقت در اظهارنظرهایش، تصریح کرد: اردوغان اگر مصلحت خود را می خواهد به هر کلمه از اظهاراتش دقت کند.
  بیگی اظهار کرد: آن گونه که از رفتار اردوغان برداشت می شود این هست که وی از استقلال سیاسی و فکری برخوردار نیست و کشورهای دیگر برای وی نسخه می نویسند و نقشه راه وی نیز در دیگر کشورها ترسیم می شود.
  اظهارات اردوغان به خاطر خوش رقصی برای آمریکا و رژیم صهینونیستی است


  دیگر نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه می گوید: رجب طیب اردوغان احساساتی برخورد می کند و حرف هایی می زند که خودش نیز از آن حرف ها خنده اش می گیرد چرا که وی بهتر از هر کس می داند که حقیقت چیست.


  مهدی عیسی زاده در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به نقش اردوغان در جنایات داعش و تروریست ها در منطقه، اظهار کرد: بسیاری از جنایات داعش و تروریست ها در منطقه که زنان و کودکان مظلوم را به خاک و خون می کشند و آنها را زنده زنده می سوزانند، به دلیل اقداماتی هست که افرادی مانند اردوغان در منطقه انجام داده اند 


  وی با محکوم کردن اظهارات گستاخانه رجب طیب اردوغان درباره نقش ایران در منطقه ، افزود: فردی که از جنایت کارها حمایت می کند، نمی تواند برای ایران اسلامی تعیین تکلیف کرده و علیه آن جوسازی کند.


  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: اردوغان با تسلیح تروریست ها در عراق و سوریه به آنها کمک می کند و در واقع با آنها در یک صف قرار دارد و این اقدامات وی به هیچ وجه قابل بخشش نیست.
  عیسی زاده با اشاره به اینکه تفکرات اردوغان خطرناک است، تصریح کرد: اردوغان که روزی عدالت، توسعه و امینت پایدار برای مردم می خواست امروز در کنار جنایتکاران قرار گرفته و این موضوع تاسف آور است.


  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دنیا دیگر به دورانی برنمی گردد که هر کس هر وحشی گری دلش خواست انجام دهد، اظهار کرد: امروز دنیا، دنیای بیداری مردم است و دورانی است که هر ملت برای خودش تصمیم می گیرد.


  وی با تاکید بر اینکه اگر دخالت ها و حمایت های اردوغان از تروریست ها در سوریه نیود، امروز این جنایات و کشتار مردم مظلوم را شاهد نبودیم، گفت: وی از نخستین افرادی بود که از تسلیح تروریست ها علیه سوریه حمایت کرد و هنوز هم نیروهایش در عراق و سوریه هستند.


  لزوم پاسخ محکم و قاطع به اردوغان در سفر احتمالی وی به ایران


  اما از سوی دیگر اظهارات اردوغان توهین به ملت ایران بوده و باید پاسخ محکم و کوبنده ای به وی داده شود و رئیس جمور ترکیه نیز از ملت ایران عذرخواهی کند.


  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن اظهارات گستاخانه اردوغان  و با بیان اینکه اظهارات ضد و نقیض و متفاوت بودن گفتار و عمل قبل از هر چیز سبب بدبینی مردم می شود، می گوید: رئیس جمهوری که می خواهد به کشور دیگر سفر کند ولی قبل از سفرش  حرف های ضد و نقیض بزند، نشان دهنده نبود استقلال فکری و سیاسی در این فرد بوده و اولین کسانی هم که او را محکوم می کنند، ملت و مجموعه تحت امر او هستند.


  حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیگی با اشاره به سفر احتمالی اردوغان به تهران ، می افزاید: وی برای اینکه خوش رقصی برای آمریکا، انگلیس و فرانسه انجام داده باشد و حرفی بگوید که به مذاق آنها خوش بیاید، این حرف ها را زده است و باید به آن پاسخ محکمی داده شود.


  دیگر نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی هم در این زمیه می گوید: رجب طیب اردوغان احساساتی برخورد می کند و حرف هایی می زند که خودش نیز از آن حرف ها خنده اش می گیرد چرا که وی بهتر از هر کس می داند که حقیقت چیست.


  مهدی عیسی زاده با اشاره به سفر احتمالی اردوغان به تهران ، می افزاید: وی برای اینکه خوش رقصی برای آمریکا، انگلیس و فرانسه انجام داده باشد و حرفی بگوید که به مذاق آنها خوش بیاید، این حرف ها را زده است و باید به آن پاسخ محکمی داده شود.
   

  تاریخ انتشار: ۲۰:۲۰:۴۶ | دوشنبه, ۱۰ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.