Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  سکانداران ثبت ملی بهبهان پاسخ دهند / چرا محصولات گلزار نرگس بیمه نیستند ؟؟

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : هیاهوی ثبت ملی کردن گل نرگس آنچنان فضای شهر را پر کرده است که گویا دیگر همه چیز حل شده است و باید کلاه ها را بالا انداخت ، اما در پس این ثبت ملی شدن ، مشکلی بنام عدم پوشش بیمه محصولات پدیدار است که همچنان حیات گل نرگس را تهدید میکند.


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، هیاهوی ثبت ملی کردن گل نرگس آنچنان فضای شهر را پر کرده است که گویا دیگر همه چیز حل شده است و باید کلاه ها را بالا انداخت ، اما در پس این ثبت ملی شدن ، مشکلی بنام عدم پوشش بیمه محصولات پدیدار است که همچنان حیات گل نرگس را تهدید میکند.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی در مصاحبه ای با تسنیم گفت : امسال حدود 30 میلیون شاخه گل نرگس در شهرستان بهبهان روئید که 6 میلیون شاخه از آن به علت گرمای زودرس و شرایط جوی از بین رفت.

  وی افزود: تعداد زیادی از شاخه‌های گل نرگس به علت گرمای زیاد پژمرده شده‌اند و تعدادی نیز شرایط کافی برای رسیدن به مرحله «شکفتن» را به دست نیاوردند.

  رئیس اداره جهاد کشاورزی بهبهان عنوان کرد: از جمله مشکلاتی که در بهبهان با آن مواجه هستیم این است که علی رغم تلاش‌های فراوان باغ‌داران و کشاورزان گل نرگس هنوز جزو محصولات تحت پوشش بیمه نیست.

  وی با اشاره به مشکلات نبود بیمه برای کشاورزان و باغ‌داران افزود: همین موضوع سبب عدم جبران خسارت‌های وارده به نرگس داران می‌شود.

  حسینی گفت: افراد متقاضی برای توسعه این محصول در بهبهان بسیار زیادند و ما نیز تلاش زیادی در این راستا انجام داده‌ایم اما متاسفانه معضل بیمه سبب جلوگیری از گسترش نرگس در بهبهان شده است.

  وی اظهار داشت: کشت‌گاه‌های گل نرگس به منظور بهره‌مندی از امکانات اعم از اتاق‌های نگه داری و نگهبانی می‌بایست تحت پوشش بیمه باغات قرار گیرند.

  رئیس جهاد کشاورزی بهبهان با اشاره به ملی شدن گل نرگس بهبهان گفت: این موضوع سبب شناخته شدن بهبهان به عنوان یک منطقه گردشگری و همچنین توجه بیشتر به توسعه گل نرگس در این شهرستان شده است.

  حال با این اوصاف باید دید ، سکانداران ثبت ملی آیا باز هم هیاهو به پا میکنند و برای پوشش بیمه این محصول ملی به آب و آتش می زنند ، همچنان که برای مصادره به مطلوب کردن این ثبت ملی به هر دری زدند یا اینکه دیگر خود را موظف به انجام این مهم نمی دانند .


  امیدواریم که نماینده و اشخاص دیگری که پیگیر این قضیه بوده و هستند پاسخگو باشند .

  تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷:۰۳ | شنبه, ۲۵ / بهمن / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.