Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یادداشت /

  حجت الاسلام قنبریان /تناسخ ملکوتی آمریکا!

  عصر بهبهان : اگر صد سال دیگر ساکنانی که از فضای انقلاب اسلامی و دشمنانش فاصله دارند و از چهره ی سیاسی امام فاصله گرفته اند این جملات را با توجه به شناختی که از او هست بخوانند حتماَ اینها را گزارش مشاهدات ملکوتی این عارف و از سنخ همان مشاهدات نبوی و علوی شمارند که امروز معاصریت و غلبه فضای سیاسی مانع از این درک برای همگان است.


  تناسخ ملکوتی آمریکا!

  1- شنیده ای روزی "دنیا" به صورت زنی فریبا بر امیرالمؤمنین (ع) ممثل شد؟! و حضرت به او گفت: غرّی غیدی...! غیر از مرا فریب بده من ترا سه طلاقه کرده ام!

  - و پیامبر(ص) بنی امیه را بشکل بوزینگانی مکاشفه کرد که بر منبر او بالا می روند!

  - و امام صادق (ع) (در برخی نقلها امام سجاد «ع») حقیقت مسلمانانِ اموی یا عباسی را بشکل خنزیر و میمون مشاهده کرد که گرد بیت الله طواف می کردند! و .....

  - و.....
  این جور مشاهدات را با عنوان دیدن صورت برزخی، تمثل یا به تعبیر دقیق تر تناسخ ملکوتی می شناسیم که برای عارف کامل رخ می دهد.

  2. دیدن صورت برزخی یک شخص معین را میفهمیم اما دیدن مجموعه ای اعتباری بنام  دنیا که یک شخص نیست و مجموعه علاقه های ما به ثروت، قدرت و شهرت و ..... است به شکل یک شخص ممثل (مثلا زنی زیبا) را باید باور کرد. گاهی هویتی جمعی، برای عارف متشخص و ممثل می شود و یک جا او را در قیافه ای می بیند. بین تنوع و گستردگی دنیا و وسعتش چگونه یک جا شکل زنی فریبنده ظاهر می شود و امیرالمومنین یکجا او را طلاق می دهد؟! یا هویت جمعی بنی امیه و حزب اموی در مشاهده رسول الله میمونهای بازیگر برروی منبرش مشاهده می شوند!

  3. امام خمینی را بعنوان فقهیی متبحر یا رهبری سیاسی همه می شناسیم اما او عارفی صاحب بصر هم هست.

  به حسب گزارشهای قطعی تمام منازل انقلاب و پس از آن (از جمله دفاع مقدس و .....) را نزد استادش عارف کامل آیه الله شاه آبادی مشهود کرده است. وقتی فرزند شاه آبادی سالها قبل از انقلاب (امام تبعید در ترکیه) از رویای خود مبنی بر جنگی در خوزستان با زعامت امام خمینی و .... برای امام می گوید با آرامش مخصوصی اذعان می کند همه اینها اتفاق می افتد و این وقایع را نزد ابوی ایشان مشاهده کرده است.

  وقتی 1 ذیحجه 1407 هجری 5 روز قبل از راهپیمایی برائت از مشرکین – که به خون کشیده شد – صدر پیام را با آیۀ" وَمَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ ۗ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا "(100 - نساء) می نویسد و درون پیام از رهسپاری به کعبه ای بالاتر "از احرام حج به احرام حرب" "از طواف کعبه و حرم به طواف صاحب بیت" و "از توضوء به زمزم به غسل شهادت و خون روآوردن" حجاج می نویسد فاش می کند آنچه را 5 روز بعد اتفاق می افتد قبل از آن  بالعَیان دیده است!

  پس او عارفی صاحب به راست که چون مولایش حقایق را بالعیان و به حقیقت برزخیه خود می دیده است.

  4. فقیه و مفسر از باب جَری و تطبیق و رهبر سیاسی از باب حدس و تحلیل، هویت محاکمه آمریکا (استکبار جهانی) را مصداق شیطان می داند. چرا که براساس قرآن استکبار ورزی در مقابل حقیقت عامل اصلی شیطان شدن هاست اما عارف ممکن است بالاتر از تطبیق و تشبیه، این حقیقت را شهود کند. استکبار بزرگ زمان خویش را به تناسخ ملکوتی بشکل شیطانی بزرگ ببیند و برای امتش گزارش کند. بنظر می رسد جملات ذیل از امام خمینی گزارش این رویت ملکوتی باشد نه صرفاً تطبیقی فقیهانه یا تشبیهی شاعرانه:
  *"در این انقلاب، شیطان بزرگ – که آمریکاست – شیاطین را با فریاد دور خودش دارد جمع می کند و چه بچه شیطانهائی که در ایران هستند  و چه شیطانهایی که در خارج هستند جمع کرده است و هیاهو به راه انداخته است "(صحیفه امام جلد 10 ص 489)

  *" من به شما ملت شریف ستمدیده اخطار می کنم جای پای آن شیطان بزرگ و شیطان دیگر را در سراسر کشور می بینیم..."(صحیفه امام ج12 ص 194)

  *"... شیطان برگ ،جوجه شیطانها را فرا خوانده و به تمام توطئه ها برای خاموش کردن نور خدا   دست یازیده است"(صحیفه امام ج16ص513)
  و...
  اگر صد سال دیگر ساکنانی که از فضای انقلاب اسلامی و دشمنانش فاصله دارند و از چهره ی سیاسی امام فاصله گرفته اند این جملات را با توجه به شناختی که از او هست بخوانند حتماَ اینها را گزارش مشاهدات ملکوتی این عارف و از سنخ همان مشاهدات نبوی و علوی شمارند که امروز معاصریت و غلبه فضای سیاسی مانع از این درک برای همگان است. گرچه بدون این مشاهدات تطبیق شیطنت بر استکبار در منطق قرآنی بس آسان است.

  حجت الاسلام محسن قنبریان

  تاریخ انتشار: ۰۰:۴۵:۰۷ | جمعه, ۱۵ / آبان / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.