Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • امام جمعه بهبهان :

  روز غدیر معارفه رسمی علی (ع) بود / دولتمردان بدانند مردم دشمن خود را خوب شناخته است

  عصر بهبهان : حجت الاسلام ابوعلی تاکید کرد : اگر تفرقه در اسلام به وجود آمد نتیجه فتنه سقیفه بنی ساعده است و امروز هم در انقلاب هم فتنه هایی شبیه آن مانند فتنه های اوایل انقلاب ، فتنه های 78 و 88 نیز نتیجه مقابله با ولایت به وجود آمد که به دنبال دو قطبی کردن و تفرقه بین مردم بوده و هستند.


  به گزارش عصر بهبهان ، حجت الاسلام و المسلمین ابوعلی در خطبه های امروز نمازجمعه بهبهان ضمن تبریک عید سعید غدیر غم اظهار کرد : بعد از واقعه غدیر دو دیدگاه وجود دارد که در دیدگاه اول عده ای انتصاب علی (ع) را انتصابی الهی میخوانند و اعتقاد دارند که جانشین و وصی را نیز خداوند مشخص میکند دیدگاه دوم نیز عده ای انتصاب جانشین پیامبر را در شورا می دانند که به دنبال آن شورای سقیفه بنی ساعده را پیش کشیدند.

  وی افزود : پس از آنکه پیغمبر به فرمان وحی مامور انتخاب جانشین شد در مکانی به نام غدیر توقف کردند تا آنهایی که جلو هستند برگردند و آنهایی که عقب هستند برسند ، خطبه خواندند و حمد و ثنای پروردگار را به جا آوردند ، سپس مردم حاضر در این گردهمایی را به بیعت فرا خواندند و مردم نیز بیعت را پذیرا شدند و انجا بود که پیغمبر (ص) به فرمان خداوند مولا علی (ع) را به خلافت برگزیدند.

  حجت الاسلام ابوعلی با اشاره به اهمیت و بزرگی روز غدیر عنوان کرد : روز غدیر معارفه رسمی مولا امیرالمونین (ع) بود اما سقیفه نقطه مقابل غدیر است چرا که منشأ اختلاف اسلام است ، به دنبال همین سقیفه بنی ساعده بود که کودتا کردند و از خلافت الهی علی (ع) گذشتند و در اخر کودتای سقیفه باعث فرقه فرقه شدن مسلمانان شد.

  خطیب جمعه بهبهان تصریح کرد : اگر تفرقه در اسلام به وجود آمد نتیجه فتنه سقیفه بنی ساعده است و امروز هم در انقلاب هم فتنه هایی شبیه آن مانند فتنه های اوایل انقلاب ، فتنه های 78 و 88 نیز نتیجه مقابله با ولایت به وجود آمد که به دنبال دو قطبی کردن و تفرقه بین مردم بوده و هستند.

  وی با انتقاد از برخی اظهارات دولتمردان در خصوص مواضع ایران نسبت به دشمن اذعان کرد : برخی از دولتمردان میگویند که پدیده ایران هراسی را برداشته ایم اما این یک خیال خام است  ، ایران هراسی در مقابل اندیشه های امام (ره) به وجود امد ، آنها باید بدانند رمز بقای ملت ایران این است که دشمن خود را خوب شناخته اند.

  حجت الاسلام ابوعلی در پایان ضمن تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی به پرسنل ناجا و تقدیر از زحمات این نیرو در برقراری نظم و امنیت شهرستان تاکید کرد : زحماتی زیادی برای ایجاد نظم و امنیت شهرستان کشیده شده است که جا دارد قدردانی شود اما مردم از امنیت برخی نقاط شهر گلایه دارند که نیروی انتظامی باید به این مطالبات جامه عمل بپوشاند و امنیت کامل را برقرار سازد که اگر این شد موفق خواهند و اگر به مطالبات گوش ندادند و عمل نکردند دیگر هیچ کاری در آینده نمیشود انجام داد.

  تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸:۴۴ | جمعه, ۱۰ / مهر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.