Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • آقای کی‌روش باید پاسخگو باشد

  گل‌محمدی: پرسپولیس نیازی به من ندارد

  عصر بهبهان : یحیی گل محمدی بعد از قهرمانی تیمش در دیدار فینال جام حذفی آرزوهای بزرگتری در سر می پروراند و دوست دارد با ذوب آهن به قهرمانی آسیا دست پیدا کند.


  مصاحبه سرمربی موفق ذوب آهن را با ورزش سه بخوانید.

  *اولین تجربه قهرمانی شما به عنوان سرمربی چطور بود؟

  - قهرمانی همیشه لذت دارد. چه در لیگ باشد و چه در جام حذفی فرقی نمی کند. من به عنوان بازیکن هر دو تجربه را داشتم ولی به عنوان سرمربی اولین تجربه مربیگری من بود که خیلی لذت بخش بود. از این بابت خوشحال هستم که ذوب آهن یک قهرمانی پاک و به دور از حواشی را به دست آورد. متاسفانه ظاهرا یک عده در اصفهان از قهرمانی ما ناراحت هستند و شیطنتهایی انجام می دهند که می خواهند من را مقابل هواداران ذوب آهن قرار دهند. کسانی که اینکارها را انجام می دهند را نمی توان در گروه هوادارهای ذوب، قرار داد.

  *شما یکبار دیگر هم با پرسپولیس به فینال جام حذفی رسیدید، فکر می کنید این دیدار با زمانی که شما مربی پرسپولیس بودید چه فرقی داشت؟

  - در دو سال پیش که من مربی پرسپولیس بودم ما در بازی فینال اشتباهات فردی وحشتناکی داشتیم. حتی وقتی که نتیجه بازی 2بر یک بود هم ما موقعیتی داشتیم که به تیردروازه برخورد کرد. ما در همان بازی هم فرصت آن را داشتیم ک صحب جام شویم. شاید در آن سال تیم ما آنقدرخوش شانس نبود که قهرمان شود. ضمن اینکه در آن بازی اتفاقاتی رقم خورد که مانع از قهرمانی ما شد. ولی هر زمان که به آن بازی فکر می کنم به نظرم در آن بازی حق پرسپولیس بود که قهرمان شود. اتفاقات آن بازی به نفع حریف رقم خورد.

  * با توجه به شناختی که از دو تیم نفت و فولاد داشتیم توقع بازی زیباتری از هر دو تیم در نیمه اول می رفت،اما به نظر می رسید دو تیم محتاط بودند؟

  به نظر من دوشنبه یکی از گرمترین روزهای چند هفته اخیر بود. دمای هوا هم تاثیر منفی روی کار دو تیم داشت. از قبل هم قرار بود بازی ساعت هفت و نیم برگزار شود ولی متاسفانه بازی یک ساعت زودتر برگزار شد و در نهایت گرما روی کار دو تیم تاثیر گذاشت و در نیمه اول بازی خوبی را از دو تیم شاهد نبودیم. ولی در نیمه دوم با بهتر شدن هوا، بازی بهتر و زیباتری را شاهد بودیم.

  *با توجه به آمار پاسهای سالم ذوب آهن، آمار تیم شما با تیمهای بزرگی مثل بارسلونا قابل قیاس است. نظر شما در اینمورد چیست؟

  -من فکر می کنم نوع بازی بازیکنان ما باعث شده که این اتفاق بیفتد. چون ذوب آهن بازیکن تکنیکی فردی خوبی دارند که به راحتی توپ را از دست نمی دهند و در کار گروهی عملکرد خوبی دارندکه با توقعات تاکتیکی من منطبق شده است و توانسته است هارمونی خوبی را به وجود آورد که ذوب آهن توانست با تعداد پاسهای بالا خودش را به تیمهای حریف تحمیل کند. در نهایت ذوب آهن توانست در تاریخ لیگ برتر موفق شد بالاتر از 600 پاس سالم و هدفمند را داد . در بدست آوردن این نتیجه بیشترین زحمت را بازیکنان من کشیدند و من هم توانستم دیدگاههای تاکتیکی ام را به آنها القا کنم.

  * شما با پیشنهاد برگزاری سوپر جام احیاء نام مرحوم حجازی موافق هستید؟

  - بله به عقیده من اتفاقا این دربی دو تیم قهرمان اصفهانی از جمله اتفاقات خوب در فوتبال ما می تواند باشد.ضمن اینکه پیش از شروع مسابقات لیگ برتر برگزاری چنین مسابقه ای می تواند باعث بالا بردن هیجان لیگ شود و اینکه مصاف دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوب آهن هم می تواند جذاب باشد.

  *برای اولین بار دو جام حذفی و لیگ برتر به اصفهانی ها رسید، نظر شما در این مورد چیست؟

  - من واقعا بخاطر این قهرمانی ها به مردم اصفهان تبریک می گویم. این اتفاقی نیست که با یکی دو سال کار کردن به دست آمده باشد بلکه پشت آن برنامه ریزی و تلاش چندین ساله وجود دارد. این قهرمانی ها برمی گردد به نگاه آینده نگر مدیران که حالا دارد جواب می دهد و همچنین داشتن سازمان و تشکیلات خوب و ایده داشتن برای آینده که پایه و اساس موفقیت است. اینگونه پروژه ها برای هر دو تیم زمان زیادی برده است و برای هر دو تیم از زمانهای قبل شروع شده است. ذوب آهن البته در مسیر خودش افت هم داشته ولی مطمئن باشید دوباره امسال مسیر رو به رشد ذوب شروع می شود و در آینده حرفهای زیادی برای گفتن در آسیا خواهد داشت. ما همین روندی را که در حال حاضر در تیم داریم یعنی تلفیقی از با تجربه ها و جوانها را حفظ می کنیم و با اضافه شدن دو سه بازیکن لیست خودمان را کامل می کنیم.

  * یکی از صحنه های جالب دیدار فینال این بود که شما روی زمین نشستید و دورتر از خط تیم تان را هدایت می کردید. این استایل گل محمدی است یا اینطوری بهتر بازی را تماشا می کردید؟

  -در آن لحظات مجتبی حسینی بچه ها را از کنار زمین هدایت می کرد. من هم از دورتر بازی تیم را می دیدم که ببینم کجا ایراد داریم. در کل همیشه من و مجتبی حسینی جایمان را عوض می کنیم. چون یک نفر باید کنار زمین در جریان بازی وظیفه بازیکنان را به آنها بگوید و یک نفر هم نگاه متفاوتی داشته باشد. در زمان دیگری هم من لب خط می روم و آقای حسینی عقب تر بازی را نگاه می کند.

  *بر خلاف همیشه که زیاد از خودتان احساسات بروز نمی دهید در این دیدار در مقابل گلهای بازیکنان شادی می کردید؟

  - فصل سختی را پشت سر گذاشتیم. در این دیدار احساس می کردم تنها یک قدم تا قهرمانی فاصله داریم. قهرمانی واقعا لذت خاصی دارد. این نتیجه حاصل تلاش بازیکنان بود و واقعا دوست نداشتم بازنده باشیم و خستگی یکسال کار کردن در دلمان بماند و یک جام را ذوب آهن از دست بدهد.

  *بعد از قهرمانی ذوب عنوان می شود که خستگی قهرمانی را از نفت گرفت، نظر شما در این مورد چیست؟

  -به عقیده من اصلا اینطور نیست. اگر در نتایج نفت دقت کنید می بینید که این تیم در دو ماه اخیر تنها مقابل ذوب آهن شکست نخورد است. نفتی ها حتی در بازی فینال لیگ با تراکتور سازی به تساوی 3 بر سه دست پیدا کردند و تا دقایق پایانی مدعی قهرمانی بودند، در آسیا هم نفت همین شرایط را داشته و تنها باخت این تیم مقابل ذوب آهن بوده است با وجود اینکه بچه های ما از 25 اردیبهشت که بازیها تعطیل شده بود از شرایط مسابقه خارج شدند و ما تنها یک بازی با تیم دانشجویان داشتیم این مساله در نیمه اول روی کار ذوب تاثیر گذاشته بود. پس نتیجه می گیریم که نفت مغلوب قدرت ذوب آهن شد.

  *کارلوس کی روش بعنوان یک مربی با سابقه از عملکرد یحیی گل محمدی اظهار رضایت کرد. در گفت و گوی شما با سرمربی تیم ملی چه گذشت؟

  -آقای کی روش با من تماسی نگرفت. بلکه بعد از کلاس مربیگری من رفتم سر تمرین تیم ملی که آقای کی روش هم بعد از تمرین دقایقی با من صحبت کرد و هر دو برای هم آرزوی موفقیت کردیم. ما مدتی هر دو در یک ساختمان همسایه بودیم و از هم شناخت زیادی داریم. برای همین هم از دیدن من خیلی خوشحال شد.

  * دعوت شدن حدادی فر بعنوان تنها بازیکن از تیم قهرمان جام حذفی کمی عجیب بود؟

  -بحث اینکه کی انتخاب شده و نشده است، نیست! من در این مورد بحثی ندارم. گله من از این است که چطور وقتی که 6 بازیکن از ذوب در تیم ملی بودند به یک نفر تقلیل پیدا کرد. یعنی هیچکدام از این بازیکنها در تمرین تیم ملی دیده نشدند!این مساله ای است که برای من جای سوال دارد و باید سرمربی تیم ملی در این مورد پاسخگو باشد. امیدوارم که بازیکنان ما در اردوهای دیگر دعوت شوند.

  *با توجه به اینکه آقای برانکو عنوان کرده که دیگر به ایران بر نمی گردد، باز هم نام شما به عنوان الترناتیو مربیگری پرسپولیس هستید؟

  -در درجه اول من همیشه برای پرسپولیس آرزوی موفقیت دارد و برای نتیجه نگرفتن این تیم در این فصل واقعا متاسفم. همه هواداران پرسپولیس قطعا نگران باشگاه و مشکلات آن هستند، اما اینکه من بخواهم به پرسپولیس فکر کنم، رفتار حرفه ای نیست . چون مربی خوب و کار بلدی هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفته است و نیازی به حضور من نیست. ضمن اینکه من یکسال برای ساختن ذوب آهن تلاش کرده ام و قصد دارم هر فصل تیم بهتری را راهی مسابقات کنم. قصد دارم فصل آینده تیم را در رقابتهای آسیایی ارزیابی کنم و فکر نکنم چنین اتفاقی که شما می گویید بیفتد.

  * حرف پایانی شما؟

  -من واقعا از قهرمانی ذوب خوشحال هستم و جا دارد از خیلی ها که در این قهرمانی سهیم هستند، تشکر کنم. مخصوصا کارگران زحمتکش ذوب آهن اصفهان که من از همین جا دست تک تک آنها را می بوسم، همچنین هواداران خوبمان که زحمت کشیدند و برای حمایت و تشویق تیم از اصفهان به تهران آمدند و به ما دلگرمی دادند. همچنین تبریک می گم به همه ذوب آهنی های عزیز . از هواداران عزیز پرسپولیس هم بابت حضورشان در ورزشگاه متشکرم. از هیات مدیره ذوب آهن دکتر سعد محمدی هم که به ما لطف داشتند و آقای آذری هم که همیشه کنار ما بودند و بازیکنان با غیرتم که سال فراموش نشدنی را برای من رقم زدند هم متشکرم. برای این سال پر از انگیزه و موفقیت از همکارانم در کادر فنی، تدارکات، کادر پزشکی و ماساژور ها هم سپاسگزارم. یک تشکر ویژه هم از سازمان لیگ دارم که برای جشن قهرمانی ذوب در تهران سنگ تمام گذاشت و شادی ما را با اجرای برنامه های آتش بازی و جشن چند برابر کرد. باید از صمیم قلب از خانواده خودم و همسرم هم بابت حمایتها و دعاهایی که برای موفقیت من کردند، نهایت قدردانی را داشته باشم.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲:۱۴ | چهارشنبه, ۱۳ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.