Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  هنجارشکنی اخلاقی در کنار یکی از سدهای خوزستان+عکس

  عصر بهبهان : هرچند در سالیان اخیر و با تلاش مسئولین ظرفیت توریستی دزفول و رودخانه این شهر فعال تر شده است اما در کمال تاسف عوارض و تبعات آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است و این مسئله باعث شده تا هنجارشکنی های صورت گرفته توسط برخی گردشگران، محیط ای توریست پذیر را به عرصه وقایعی ناخوشایند تبدیل کند.


  به گزارش عصر بهبهان ، هرچند در سالیان اخیر و با تلاش مسئولین ظرفیت توریستی دزفول و رودخانه این شهر فعال تر شده است اما در کمال تاسف عوارض و تبعات آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است و این مسئله باعث شده تا هنجارشکنی های صورت گرفته توسط برخی گردشگران، محیط های توریست پذیر را به عرصه وقایعی ناخوشایند تبدیل کند.

  در اتفاقی عجیب، گروهی از گردشگران زن و مرد غیر بومی که در تعطیلات نوروز امسال به جزیره دریاچه سد آمده بودند؛ گویا این مکان را با سواحل نیویورک یا آنتالیا اشتباه گرفته و بدون پوشش و باحالتی زننده به ورزش و تفریح در ساحل جزیره پرداختند و...!

  این افراد در ابتدای فروردین امسال و بوسیله قایق کایاک به گوشه ای از پشت جزیره که معمولا محل خلوتی است رفته و چادر زده بودند و بدون توجه به مردمی که برای لحظاتی آسایش به این منطقه آمده بودند اقداماتی خلاف عرف و قانون جامعه انجام دادند.


  اینکه چند نفر افراد لاابالی و بیگانه با فرهنگ منطقه و بلکه کشور، خلوت دریاچه سد را به عنوان فرصتی برای رفتارهای خارج از عرف و اخلاق ببینند، فارغ از جریحه دار کردن غیرت عمومی در دارالمومنین دزفول، زنگ خطری برای مسئولین شهرستان به شمار می رود.
  سواحل رودخانه و دریاچه آن حریم عمومی همه شهروندان محسوب می شود و نباید کار به جایی برسد که خانواده ای که برای یک تفریح یک روزه و با اجاره ۷۰ هزارتومانی قایق به این محل خلوت می آید شاهد چنین رفتارهای وقیحانه ای باشد. مسلما امنیت این منطقه تنها در حفظ سد و نیروگاه برق آبی آن نیست.

  متاسفانه همه ساله و در آستانه فصل گرما نگرانی مردم متدین دزفول از هنجارشکنی های ساحلی رو به افزایش می رود و لازم است که در این خصوص تدابیر ویژه اندیشیده شود.

  پی نوشت:

  ازانتشار برخی تصاویر و جزئیات معذوریم.


  رهیاب

  تاریخ انتشار: ۰۸:۲۷:۴۹ | جمعه, ۲۱ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.