Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یادداشت سردبیر /

  اینجا بهبهان است انتقاد ممنوع ، تنها حمایت با چاشنی نقد مثبت وارد است !

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : برای اینکه در شهر بهبهان محبوب باشی و دست نوازش مسئولین را بر سرت داشته باشی میبایست دور انتقاد را خط بکشی چون اینجا همه چی آرومه ، هیچ مشکلی در شهر وجود ندارد و مردم نیز از وضعیت موجود راضی هستند!


  به گزارش عصر بهبهان ، انعکاس مشکلات، کمبودها، درد دل های مردم، وضعیت موجود در جامعه و بیان کردن واقعیت ها وظیفه ای خطیری است که بر دوش اصحاب رسانه نهاده شده است، اصحاب رسانه ای که هدف و سعی آنان باید ایجاد فضای همدلی، همگرایی و وحدت در جامعه باشد و از درج مطالبی که سبب یأس و سرخوردگی مردم می‌شود و فضای تشنج را به جامعه تزریق می کند، دوری کنند، اما این به آن معنا نیست که خبرنگاران میرزا بنویس هستند و  فقط باید از مسئولان تعریف کنند.


  برخی از مسئولین تصور می‌کنند خبرنگاران و اصحاب رسانه در واقع خدمتکار و میرزا بنویس آنها هستند و باید هر آنچه که به نفع و صلاح آنها باشد، بنویسند و اگر جز این باشد، مورد کینه، غضب و خشم قرار خواهند گرفت.


  آنچه که امروز در اکثر جوامع ما می گذرد، نشان می دهد که برخی از رسانه‌ها به جای اینکه حرف مردم را بزنند، تبدیل به تریبونی برای مسئولان و تعریف و تمجید از آنها شده‌اند. که تداوم آن موجب شده است که آستانه انتقادپذیری مسئولان پایین بیاید و در مقابل کوچک‌ترین انتقاد، واکنش‌های تندی نشان دهند.  متاسفانه باید اذعان کرد که هم اکنون در شهرستان بهبهان اکثر مسئولین آن طاقت شنیدن انتقادات و نقد را ندارند و چنانچه کسی بخواهد کوچکترین انتقادی داشته باشد واکنش های تند و برخورد مسئولین مربوطه را به همراه خواهد داشت.


  برای اینکه در شهر بهبهان محبوب باشی و دست نوازش مسئولین را بر سرت داشته باشی میبایست دور انتقاد را خط بکشی چون اینجا همه چی آرومه ، هیچ مشکلی در شهر وجود ندارد و مردم نیز از وضعیت موجود راضی هستند!


  شور بختانه این رویه نامیمون پس از انتشار و انعکاس برخی اخبار پیرامون کم توجهی ، سهل انگاری و انفعال برخی مدیران دستگاههای اجرایی و نظارتی در این پایگاه خبری نمایان تر میشود فلذا باید این مسئله را یک آسیب جدی تلقی کرد چرا که به مجرد اینکه از معضلی و مشکلی دم زده میشود ، با پاسخی نامناسب مواجه خواهیم شد و این همان مسئله عدم انتقاد پذیری و پائین بودن آستانه تحمل مسئولین شهرستان است.


  مع هذا باید بدانیم  امروزه در جوامع مدرن به خاطر غیر متمرکز شدن منابع قدرت ، و وجود مراکز مختلف تولید اندیشه ، رسانه های مستقل (مستقل به معنای واقعی ) ، نوعی شایسته سالاری در زمینه های مختلف سیاسی و اجتماعی و عواملی از این دست ، زمینه را برای نقد و انتقاد فراهم کرده است، که نتیجه آن نیز پیشرفت این جوامع بوده است.


  به امید روزی که آستانه تحمل مسئولین بالا رود و انتقاد را به مثابه تخریب ، تضعیف و ... ندانند.


  به قول شاعر: آنچنان زی که چو از حادثه بر باد روی،   حُسن معنی نگذارد که تو از یاد روی


  سید تاج الدین ایزدگشب


  تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴:۴۳ | دوشنبه, ۱۰ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.