Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • چاه ماست ایران کجاست ؟

  داستان خواندنی آزاده بهبهانی که بعثی ها را سرکار گذاشت

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : یک نمونه از این موارد مربوط به بازجویی یکی از برادران آزاده در اردوگاه موصل بود. عراقی ها از او خواستند تا اطلاعات و موقعیت های استراتژیک و مهم ایران را در استان خوزستان به آن ها نشان دهد.


  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر بهبهان ، یک نمونه از این موارد مربوط به بازجویی یکی از برادران آزاده در اردوگاه موصل بود. عراقی ها از او خواستند تا اطلاعات و موقعیت های استراتژیک و مهم ایران را در استان خوزستان به آن ها نشان دهد.
  از میان خصلت های برجسته برادران می توان به زرنگی؛ هوش و فراست آن ها اشاره کرد که در عملیات جنگی و یا در اسارت با توجه به سادگی و کوته نظری نیروهای عراقی، از این خصلت ها حداکثر استفاده را می کردند و در بسیاری از موارد نیز موفق بودند.  یک نمونه از این موارد مربوط به بازجویی یکی از برادران آزاده در اردوگاه موصل بود. عراقی ها از او خواستند تا اطلاعات و موقعیت های استراتژیک و مهم ایران را در استان خوزستان به آن ها نشان دهد.

  آن برادر آزاده نیز خیلی جدی به عراقی ها گفت: در مورد استان خوزستان چیزی نمی داند؛ ولی در شهرستان بهبهان منطقه ای را می شناسد که در آن جا یک چاه ماست خیلی بزرگ و در نوع خود بی نظیر وجود دارد که از آن ماست به بیرون فوران می کند.

  نقطه ای را هم روی نقشه به آنها نشان داد. گفت: محل آن دقیقا این جاست. عراقی ها که این ادعای او را کاملا باور کرده  و خوشحال بودند از این که موقعیت جغرافیایی منطقه مهمی را به این سادگی به دست آورده اند؛ او را تشویق کردند تا نقاط مهم و حیاتی را هم که می شناسند به آن ها نشان بدهد!


  راوی: آزاده فتاح محمدی/ سایت جامع آزادگان

  تاریخ انتشار: ۱۸:۵۱:۰۶ | سه شنبه, ۲۳ / دی / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.