Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یک تحلیلگر سیاسی /

  با توهین به مردم بهبهان ، وحدت و پیشرفت حاصل نمی شود

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : در پی اهانت روزنامه بامداد خوزستان به مردم بهبهان و نسبت دادن آنها به مردم کوفه موجی از اعتراضات در فضای سیاسی شهرستان رقم خورد و در یکی از تحلیل ها که به قلم تحلیلگر مطرح بهبهانی به واشکافی این مسئله پرداخته شده است که در این پایگاه خبری آمده است .


  به گزارش پایگاه خبری عصر بهبهان ، در پی اهانت روزنامه بامداد خوزستان به مردم بهبهان و نسبت دادن آنها به مردم کوفه موجی از اعتراضات در فضای سیاسی شهرستان رقم خورد و در یکی از تحلیل ها که به قلم تحلیلگر مطرح بهبهانی به واشکافی این مسئله پرداخته شده است که در این پایگاه خبری آمده است .
  در این تحلیل آمده است :  روز یکشنبه  مورخ 28/10/1393 ساعت 10 شب که جهت معالجه همسرم به مطب یکی از پزشکان رفته بودم ، و منتظر بودم که نوبت مان برسد ، چند  نفر از همشهریان که آنجا حضور داشتند و اتفاقاً از خانواده معزز شاهد و ایثارگران بودند ؛ و مرا می شناختند و از قلم زدن من در مطبوعات و رسانه ها خبر داشتند ، با مشاهده حقیر ، سراسیمه و با حالتی خشمگین و نگران ، به نزد من آمدند ، و در حالیکه یک نسخه از نشریه بامداد خوزستان با مدیر مسئولی دکتر عزیزالله سالاری کاندیدای ناکام دوره نهم مجلس شورای اسلامی ، که در تاریخ 6 دیماه سال جاری منتشر شده بود را در دست داشتند ؛ با لحنی شکایت آمیز و تند ، خطاب به بنده گفتند : شما هم که در مقابل توهین این نشریه به مردم شهید پرور  بهبهان ، سکوت کرده اید ، در گناه و خیانت آنان به مردم این دیار شریک هستید .

  من که غافلگیر شده بودم و نمی دانستم ماجرا از چه قرار است ، گفتم توضیح دهید تا متوجه شوم چه خبر است . و چه کسی به مردم بهبهان توهین کرده است . که آنها نشریه را تحویل من دادند ، و در حالیکه سرمقاله آن را که تحت عنوان (( بهبهان یا کوفه؟ )) بود به من نشان می دادند ، از من خواستند که با مطالعه دقیق آن ، به عمق مسئله پی ببرم . و سپس مرا قسم دادند که پاسخ لازم را به مطالب توهین آمیز این نشریه بدهم...

  بعد از این واقعه ، تا به امروز ( روز پنجشنبه 2/11/1393) که دست به قلم شدم ، تا در دفاع از آبروی بهبهان و بهبهانی های ولایتمدار و همیشه در صحنه ؛ خصوصاٌ در دفاع از خانواده معظم شهدا و با نیت دلجویی وت کریم آنان و  ترمیم ضربه روحی که با مقاله توهین آمیز نشریه بامداد خوزستان به آنها وارد شده است ، انجام وظیفه و ادای دین نمایم ، با اعتراض تعداد زیادی از همشهریان عزیز مواجه شدم .

  طوری که دیگر تأخیر را جایز ندانستم بدواٌ مراتب را با امام جمعه محترم شهرستان بهبهان حضرت حجت الاسلام وا لمسلمین ابوعلی مدظله العالی در میان گذاشتم و سپس دست به قلم شدم تا دین خود را در مقابل مردم غیور و فهیم وفادار بهبهان عزیز اداء نمایم . که حاصل آن متن زیر است .

  من نمیدانم که نویسنده محترم مقاله موهن ( بهبهان یا کوفه ؟) که خشم و نارضایتی جمع کثیری از مردم شریف و فهیم شهرستان بهبهان را برانگیخته است ، با انتخاب (( بهبهان یا کوفه؟ )) برای عنوان مطلب خود ، چه مقصد وم قصودی داشته است . و از کدام بی وفایی مردم بهبهان متضرر شده و یا به تعبیری ، به زعم خیال نویسنده ؛ بی وفایی مردم بهبهان به چه کس یا چیزی ضرر و زیان وارد کرده ، که آنگونه عنان و اختیارقلم از دست دستش رها شده ، و هرچه داد و فریاد ناحق داشته ، بر سر مردم مظلوم بهبهان فرود ، و با تازیانه انتقام مردم مومن بهبهان را نوازش کرده است .

  مردمی که که به گواه تاریخ و به شهادت دوست و دشمن ، در تمامی عرصه های مذهبی ،  سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی وک ارهای خیر و عام المنفعه ، پیش قدم بوده است . طوریکه قلم و زبان امثال حقیر ، در دفاع و تجلیل و تقدیر ار آنان ، ناقص و عاجز است .

  نوسینده با این مقاله توهین آمیز و سراسر گزنده ؛ از سیاست زدگی بهبهان انتقاد کرده ، ولی خود با بکارگیری واژه ها و اصطلاحاتی آزاردهنده و تحلیل ناصواب  و  تفسیر به رأی  کلام مولای متقیان امیر قلم و بیان امام العارفین علی (ع) و قیاس نابجایش به ناکجا آباد سیر و سفر کرده ، و از یک موضع سیاست مدار شکست خورده و ناکام ، با رویکردی طلبکارانه از مردم ، و روحیه ای متوهم ازحقیقت گویی ، با تازیانه سیاست زدگی ، مردم سرزمینش را تحقیر و ومورد نوازش قرارداده است . که صد البته نگرانی و نارضایتی های عمومی زیادی در پی داشته است!!!

  از تصویر نگارنده مقاله توهین آمیز (( بهبهان یا کوفه؟ )) چنین بر می آید که جوان است و اول راه . و ای کاش قبل از انتشار ، مطلب خود را جهت مطالعه و اظهار نظر، در اختیار مدیر و مسئول نشریه بامداد خوزستان ، جناب دکتر سالاری که از فرهیختگان و نخبگان علمی وف رهنگی بهبهان و استان خوزستان است،قرار می داد . و بدون جهت به مردم شریف بهبهان و بزرگان این شهر قهرمان پرور اهانت و هتاکی نمی کرد .

  تا آنجاییکه حقیر به یاد دارد ، ودر کتب تاریخی اعم از گذشته ومعاصر ، در باره کوفه وکوفیان مطالعه داشته واز بزرگان وصاحب نظران ، درباره کوفه شنیده است ،  کوفه وکوفیان ، به عنوان مظهروالگوی بی وفایی ، عهد شکنی ، بی بصیرتی ، خیانت  ودنیاطلبی معرفی شده اند .

  در حالیکه تاریخ گذشته و معاصر ، خصوصاٌ تاریخ بعد از انقلاب اسلامی ایران ، حکایت از آن دارد که بهبهان وب هبهانی ها؛ یعنی مردم شریف و هوشمند ساکن در جغرافیای شهرستان بهبهان است ، همیشه در نقطه مقابل این صفات زشت و ناپسند قرار داشته اند ، و در سطح استان و کشور، به عنوان مظهر و ا لگوی تمام عیار وفاداری ، بصیرت  غیرت دینی ، ایثار و از خود گذشتگی ، پایبند به عهد و پیمان های خود ، عاشق اسلام و انقلاب اسلامی ، سرباز راستین ولایت ، صبور و حلیم در برابر نارسایی ها و کمبودها و متواضع و نجیب و عفیف و شفیق در مقابل بی میلی و بی مهری و کم کاری مسئوولان ، زبانزد خاص وعام بوده اند .

  شهر و شهروندی که آوای وفاداری اش و هویت دینی اش و ندای ولایت مداری اش و فریاد هیهات منااذله اش، و لبیک یا حسین و ایثار وا ز خود گذشتگی هایش ؛ از حنجره علی گونه سرداران سرلشکر شهیدش  و یک هزار و یکصد آلاله در خون غلطیده به خدا پیوسته ، در هشت سال دوران دفاع مقدس و قبل از آن در دوران نهضت و مبارزه علیه فرعون زمان به گوش جهانیان رسیده و در تاریخ ثبت شده است ، و داستان چفیه و ماسک سردار شهید داود دانایی که دوب سیجی را از مهلکه شیمیایی نجات داد و خود که بی دفاع در مقابل هجوم عوامل شیمیایی مانده بود ، عباس وار ، که تشنه لب در کنار فرات شهد گواری شهادت را نوشید؛ به شهدای کربلا ملحق شد ، افتخار هر ایرانی و آبروی هر بهبهانی شده است ، چرا باید کوفه و کوفیانی خوانده شوند ، و متصف به آن همه صفات زشت و قبیح گردد ؟!

  نویسنده مقاله موهن ( بهبهان یا کوفه ؟) روضه کدام سیاست مدار شکست خورده را خوانده و آنگونه برایش اشک ریخته وب ه شرح مقاله اش ، از مردم اندیشمند و وفادار و کوفی ستیز و از کوفی مسلک متنفر بهبهان و بهبهانی انتقام گرفته است ؟!

  آن حدیث بیدار گر و بیداد ستیز و بصیرت زایی که از امام العارفین علی (ع) در متن مقاله توهین آمیز آمده ، و نویسنده اش ، من غیر حق ، مردم شریف و وفادار ولایتمدار بهبهان را جزو مصادیق مخاطبین آن حدیث شریف برشمرده است ، هرگز و هرگز ، در شأن و منزلت بهبهان و بهبهانیهای عاشق ولایت نیست ، بلکه خطاب به افراد بی بصیرتی است که در فضای غبار آلود قادر به تشخیص حق از باطل نیستند ، و علیرغم عدم شایستگی ، ولی به خاطر دنیا وت حصیل پست و مقام ، حاضر نیستند ، آنچه در خلوت هستند و به زبان می آورند در جلوت بروز کنند بازگو نمایند . مخاطبین واقعی آن حدیث نورانی ، کسانی است که می ترسند ، در انظار و محافل عمومی خود را سرباز ولایت بدانند و از حقانیت ولایت دفاع کنند . درحالیکه در خفا و خلوت برای جلب نظر خواص و تأیید صلاحیت شدن ؛ در ظاهرخود را نوکر بی مقدار ولایت معرفی می کنند .

  امیدوارم در اسرع وقت ، هرچند که تا بحال هم دیر شده است ؛ نویسنده مقاله توهین آمیز ومدیر مسئول نشریه بامداد خوزستان ، رسماٌ از مردم شریف و اندیشمند وفهیم شهرستان بهبهان و حومه عذر خواهی کنند ؛ و همانطوریکه امام جمعه بصیر و ولایتمدار شهرمان ، حاج آقا ابوعلی در خطبه های نمازجمعه 3/11/1393 فرموده اند ، انتظار است نویسنده خاطی توبیخ واز ادامه فعالیت او در نشریه مذکور جلوگیری بعمل آید و منب عد شاهد چنین تخلفاتی از این نشریه محلی نباشیم .

  الاحقر سید مختار موسوی که به بهبهانی بودنش افتخار می کند
  منبع : پایگاه تحلیلی بهبهان (جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی )

  تاریخ انتشار: ۲۲:۱۴:۱۴ | جمعه, ۳ / بهمن / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.