Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • بارش باران و برف در ۱۳ استان

  عصر بهبهان : سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد: از عصر فردا باران و برف در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و در اواخر وقت نیز در استان‌های البرز، تهران، قزوین و به‌صورت پراکنده در استان‌های همدان، مرکزی، زنجان و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.


  بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی از بعدازظهر شنبه یک سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارده کشور شده و سبب بارش برف و باران و وزش باد در این نواحی می‌گردد.

  این سامانه از اواخر این روز دامنه‌های جنوبی البرز و در روز یکشنبه ضمن تشدید فعالیتش، علاوه بر نواحی ذکرشده برخی نقاط جنوب غرب، مرکز و از بعدازظهر به‌صورت پراکنده برخی نقاط شمال شرق را دربرمی گیرد. در این روز بانفوذ توده‌هوای سرد از عرض‌های شمالی ضمن کاهش دما در نیمه شمالی کشور، وزش باد شدید شمالی و بارش در سواحل دریای خزر نیز آغاز می‌شود.

  سامانه فوق در روز دوشنبه همچنان در نواحی ذکرشده فعال بوده و در روز سه‌شنبه به‌تدریج از میزان ابرناکی در غرب کاسته شده و این سامانه  در دامنه‌های البرز، بخش‌هایی از مرکز، سواحل شمالی و شمال شرق فعال هست. دریای خزر نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج خواهد بود.

  لازم به ذکر است که ماندگاری هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا روزهای پایانی هفته تداوم دارد که این کاهش دما در سواحل شمالی و شمال شرق بین 10 تا 15 درجه و در سایر مناطق بین 6 تا 10 درجه پیش‌بینی می‌شود. بر این اساس وضع هوای مناطق تحت تأثیر این سامانه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

  شنبه 94/11/17: در بعدازظهر و اوایل شب بارش باران و برف در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و در اواخر وقت در استان‌های البرز، تهران، قزوین و به‌صورت پراکنده در استان‌های همدان، مرکزی، زنجان و شمال خوزستان.

  یکشنبه 94/11/18: بارش باران و برف در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، کردستان ، کرمانشاه، لرستان ،ایلام، مرکزی، چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات سمنان به‌صورت پراکنده در قم و اصفهان و  بارش باران در استان‌های گیلان، مازندران به‌تدریج در گلستان و اواخر وقت در  خراسان شمالی که بارش در ارتفاعات به‌صورت برف بوده و همچنین رگبار و رعدوبرق در خوزستان و شمال فارس و شمال بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

  اطلاعات تکمیلی در مورد ادامه فعالیت این سامانه در روزهای آتی متعاقباً اعلام می‌گردد.

  تاریخ انتشار: ۰۲:۰۲:۱۱ | شنبه, ۱۷ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.