Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • رئیس کمیسیون اصل 90:

  اهمال کاری مسئولان موجب ورود رهبری به قضایای بورسیه ها شد

  عصر بهبهان : پور مختار با اشاره به ورود رهبری به این موضوع بیان کرد: موضعی که مقام معظم رهبری داشته اند نشان دهنده این است که این موضوع حساسیت خاصی داشته و متاسفانه دولت و مسئولین با اهمال کاری و با درست انجام ندادن وظایف خود، کار را به جایی می رسانند که رهبری شخصا خودشان ورود کرده و تصمیم گیری کنند، که این ایرادی بوده که در وزارت علوم شاهد آن بوده ایم.


  به گزارش عصر بهبهان ، محمد پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  تهران نیوز با اشاره به این که بورسیه های اعطا شده، قانونی است بیان کرد: طبق بررسی های که داشتیم و به وزیر علوم اعلام کردیم این بود که تصمیمات شورای مرکزی بورس و وزیر قبلی در این خصوص معتبر است و بر اساس اختیارات قانونی آنان صورت گرفته است.

  وی ادامه داد: سلایق متفاوت است علاوه بر این که ضابطه ای که خود شورای مرکزی بورس و وزیر تایید می کند در اختیار خودشان است و قابل تغییر است چرا که تشخیص داده اند نسبت به برخی استثناءقائل شده و تغییر بدهند کما این که امروز ممکن است آقای وزیر و شورای مرکزی بورس نیز این کار را انجام بدهند.

  پورمختار با بیان این که دلیلی ندارد در صورت تغییرات، دولت آینده بخواهد این موضوع را زیر سوال ببرد عنوان کرد: اگر مسئولی صلاح دید تغییری به وجود بیاید، دولت بعدی نمیتواند با زیر سوال بردن وی مشکلی به وجود بیاورد پس از این جهت باید استحکام  تصمیمات هر دستگاهی که دارای مسئولیت قانونی و اختیار قانونی است حفظ شود و بر همین مبنا ما موضع خود را اعلام کردیم.

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ ادامه داد: موضعی که مقام معظم رهبری داشته اند نشان دهنده این است که این موضوع حساسیت خاصی داشته و متاسفانه مسئولین با کوتاهی و اهمال کاری و با درست انجام ندادن وظایف خود کار را به جایی می رسانند که رهبری شخصا خودشان ورود کرده و تصمیم گیری کنند، که این ایرادی بوده که در وزارت علوم شاهد آن بوده ایم.

  وی با اشاره به تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به این موضوع تاکید کرد: کمیته ویژه ای اخیرا تشکیل شده است که امیدواریم زودتر به این موضوع رسیدگی شود و هر چه سریعتر تعیین تکلیف بشود.

  پورمختار در پایان در پاسخ به تخلف ۳۲ میلیاردی صندوق رفاه دانشجویان خاطر نشان کرد: ما به موضوع جریان تخلف ۳۲ میلیاردی صندوق رفاه دانشجویان ورود پیدا نکردیم اما قابل بررسی است که توسط دیوان محاسبات در حال رسیدگی می باشد و قابل ذکر است اگر با آن نگاهی که به بورسیه ها کردیم به این مورد هم نگاه کنیم، ممکن است این موضوع هم صحت نداشته باشد و باید صبر کنیم تا وضعیت آن روشن شود.

  تاریخ انتشار: ۲۱:۰۳:۳۵ | دوشنبه, ۱۵ / تیر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.