Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 3.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 5
 • گزارش /

  اصلاح طلبان ، پاشنه آشیل دولت یازدهم در خوزستان/زنگنه و ابتکار زیر تیغ نقدهای خاکی

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : طی روزهای گذشته بحران ریزگردها در استان خوزستان موجب شد که انتقادات از دولتمردانی که در پیگیری تعهدات زیرمجموعه خودکوتاهی کردند شدت بیشتری پیدا کند.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از رهیاب نیوز،طی روزهای گذشته بحران ریزگردها در استان خوزستان موجب شد که انتقادات از دولتمردانی که در پیگیری تعهدات زیرمجموعه خودکوتاهی کردند شدت بیشتری پیدا کند.

  فلش اصلی انتقادات نیز به سمت معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست بود چرا که عدم نظارت بر اجرایی شدن مصوبات قبلی دولت برای جلوگیری از بروز چنین بحرانی از جمله وظایف این سازمان محسوب می شود که این سازمان بنا به آن چه که رخ داده در انجام آن کوتاهی کرده است.

  اظهارات سیاسی رئیس سازمان محیط زیست نیز موجب افزایش نارضایتی نسبت به عملکرد وی در قبال این بحران شد چرا که در زمانی که مردم خوزستانی یکی یکی به علت تنگی نفس بر تخت بیمارستان ها می رفتند وی به جای همدردی و حضور در استان سفر خودرا لغو و مشغول به انشای سیاست بود.

  در همین زمینه حسینی نماینده مردم اهواز در گفتگو با رهیاب عنوان کرد: اینکه مشکل در استانی با 4میلیون و 300هزارنفر جمعیت به وجود می آید و ایشان به دلیل کنسل شدن پرواز برمی گردد نشان دهنده عدم اهمیت به این موضوع است چراکه می توانست زمینی بیاید.

  پس از ابتکار دومین مدیری که بیش ترین حجم انتقادات را در بحران ریزگردها متوجه خود دیده بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت یازدهم است.

  عدم پیگیری وتامین منابع مالی توسط وزارت نفت برای مالچ پاشی اراضی بیابانی خوزستان یکی از عمده ترین انتقادات به بیژن نامدار زنگنه است،گفته می شود وزارت نفت کم تر از 15درصد از تعهدات خود برای مالچ پاشی اراضی بیابانی خوزستان عمل کرده است.

  معاون عمرانی استاندار خوزستان نیز با انتقاد از این مساله گفت: سال‌های گذشته هیات دولت 200 هزار هكتار را با اعتباری بالغ بر 478 میلیارد تومان برای تثبیت شن‌های روان تصویب كرد و مقرر شد این اعتبار از منابع مالی نفت تامین شود اما متاسفانه فقط 25 هزار هكتار از سطح مصوب انجام گرفت و برای مابقی اراضی هیچ‌كاری تاكنون انجام نشده است.

  نکته جالب  توجه اینجاست که این دو مقام مسئول میراث داران دولت اصلاحات در دولت یازدهم هستند که انتخاب آن ها درکابینه این دولت در ابتدا با انتقاداتی روبه رو بود.

  مدیرانی که در آغاز این بحران در دولت هشتم نیز مسئولیت داشته اند شاید اگر همان روزهای ابتدایی این مدیران پیش بینی چنین وضعیت اسفباری را در خوزستان می کردند هیچوقت شاید چنین بحرانی نبودیم.

  حسینی نماینده مردم اهواز د: مردم استان خوزستان و استان‌های همجوار از سال 1380 تاکنون درگیر پدیده ریزگردها و عواقب آن هستند و متاسفانه در این 13 سال اقدام موثری برای حل این مشکل توسط دولت‌ها صورت نگرفته است.

  عملکرد این دو مدیر اصلاح طلب در حوزه استان خوزستان چنانچه در موضوعات دیگر هم بررسی شود نتایج چندان خوشایندی حاصل نمی آیند بحران هایی مثل باران اسیدی و آلودگی هوا از جمله دیگر مسائلی است که کارآمدی اصلاح طلبان دولت را در خوزستان به شدت زیر سوال برده است.

  تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸:۳۰ | پنجشنبه, ۲۳ / بهمن / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.