Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  در پاسخ به جوابیه اخیر مدیر مسئول نشریه بامداد خوزستان ؛ قضاوت با مردم

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : پس از انتشار بیانیه ها و جوابیه های مربوط به درج مطلب جنجالی " بهبهان یا کوفه ؟" در نشریه بامداد خوزستان همچنان واکنش های چهره های مختلف ادامه دارد که روز گذشته جوابیه ای از سوی اولین نقد کننده مطلب در پاسخ به جوابیه مدیر مسئول نشریه مذکور در فضای مجازی منتشر گردید که در زیر آمده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، در این جوابیه امده است :
  قضـــاوت با مـــردم

                                    هرکه حق باشد چو جان اندر تنش       خم نگردد پیش باطل گردنش

                                    خوف را درسینة او راه نیست           خاطرش مرعوب غیر الله نیست [1]              

  قبل از ورود به ماهیت بحث ، ضرورت دارد که فلسفه و چیستی وچرایی ورود بنده به این مقوله ونوشتن نقد بر مقاله موهن ( بهبهان یا کوفه ) برای همگان واز جمله مدیر مسئول محترم نشریه بامداد خوزستان ؛ برادر بزرگوارم جناب دکتر عزیز الله سالاری که تا به یاد دارم ، از دوران نوجوانی تا به امروز ؛ از ارداتمندان ودوستدارنش بوده وانشاء الله خواهم بود ، روشن شود . وهمشهریان عزیزم بدانند ، که نقد بنده  نه از روی غرض ودشمنی ، بلکه در اوج عشق ودوستی پاک ومخلصانه واتفاقٌا به منظور دفاع از این دوست گرانقدر نگارش شده است...


  آری علت العلل وعلت تامه واکنش بنده به مطلب سخیف ( بهبهان یا کوفه ) از این قرار است که ، چون مدیر مسئول محترم نشریه مذکور، در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، تحت حمایت جمعی از نیروهای ارزشی وولایی قرار گرفت ونهاد ارزشی خاصی هم از او حمایت کرد ، وبنده نیز از جمله حامیان ایشان در دومرحله از انتخابات بوده ام  ؛ لذا به محض مطلع شدن از نشر چنین مقاله توهین آمیزی ، ضمن اینکه به در خواست افکار عمومی همشهریانم لبیک گفته شد ، واز عموم شهروندان وتاریخچه درخشان بهبهان دفاع لازم بعمل آمد ، به منظور اینکه مبادا چنین تصور شود ، که آنچه در مقاله ( بهبهان یا کوفه ) آمده دیدگاه همه دوستان وحامیان مدیر مسئول نشریه در انتخابات مجلس نهم بوده ، در مقام یک دوست وحامی واینکه اگر دوباره همان انتخابات با همان افراد تکرار شود ، بازهم از ایشان حمایت خواهم کرد ، به انگیزه اعلام برائت ومخالفت شدید خودم از مطلب موهن ( بهبهان یا کوفه ) وارد عمل شدم ونقد محترمانه ای  نوشتم .

  حدقل انتظار من این بود ، که اگر بصیرت وقوه فرقان وتشخیص حق از باطلی درکار باشد ، مدیر مسئول محترم ، بلافاصله با مطالعه نقد بنده ، با یک جمله : ««  با نقد فلانی موافق هستم وآنچه نویسنده مقاله ( بهبهان یا کوفه ) نوشته دیدگاه نشریه وبنده نیست وشدیداٌ با آن مخالفم . »» محبوبیت خودرا دو چندان می کرد واز این فرصت پلی به سوی پیروزی می ساخت .

  اما صد حیف ، که چنین قدرت تشخیصی نبود ، واین لطف ودفاعیه ما ، دشمنی پنداشته شد ، ومارا به چه چیزهایی که متهم نکردند . ودر مقام عذر خواهی چیزهایی گفتند که صد البته از اصل گناه بزرگتراست .!!!

   دوستان وهمشهریان عزیز ! مدیر مسئول نشریه مذکور ، در شماره جدید این نشریه که در تاریخ 9/11/1393 منتشر وبین نماز گزاران در روز جمعه 10/11/1393 پخش گردیده ، به اصطلاح از مردم عذر خواهی کرده واز نقد وتذکر امام جمعه محترم نیز استقبال ، امادر ادامه فرصت را برای تخریب این حقیر که از حامیان دیروز وامروز اوست ،  واحصاء فضیلتهای خویش ، تا جایی که خودرا بهبهان معرفی کرده ومارا هیچ ، غنیمت شمرده است!!! 

  نظربه اینکه بنده در  مقاله انتقادی ، در مرحله اول با آن قصد ونیّت خالصانه  که در صدر این نوشتار آمده است ؛ به منظور خدمت به دوست شفیق خود ، به جز دفاع از عزت وکرامت بهبهان وبهبهانی ، وصیانت از دستاوردهای شهدای گرانقدر بهبهان ویاد آوری تاریخچه بهبهان غیور وقهرمان پرور ، که همواره در وفاداری وغیرت دینی وبصیرت سیاسی وبینش اسلامی در سطح کشور مطرح بوده اند ؛ چیزی نگفته ام . وگلایه کرده ام که چرا باید ، مردمی با این پیشینه ی در خشان وآن پشتوانه علمی ومعنوی ، کوفی صفت خوانده شوند و چرا شهر بهبهان را با کوفه قیاس کرده اند ، ولی در جوابیه اخیر نشریه بامداد خوزستان ، به جای عذر خواهی صریح از مردم شریف بهبهان ، نقد بنده را نسجیده ووهن آمیز تلقی کرده وپریشان گویی ملال آور ، وتند روی نابجا وحرکت های مارپیچی را ، از ویژهای نقد بنده اعلام کرده وسپس خودم را به عدم رعایت حرمت قلم وغرض ورزی  خام بودن وغیره متهم نموده است .

  واینک ما نیز به این برادر گرامی ونازنین می گوئیم :

  با عزیزان سرگران بودن چرا ؟       شکوه سنج دشمنان بودن چرا ؟[2]!

  بنابراین بنده بر خود لازم دیدم به منظور تنویر افکار عمومی واینکه با قضاوت شما مردم شریف واندیشمند بهبهان ، حقیقت واقع آشکار گردد ، فقط چند سوال را مطرح می کنم وپاسخ را به عهده افکار عمومی می گذارم .

  1ـ  مردم شریف ووفادار وبصیر وهمیشه در صحنه ی بهبهان را کوفی صفت خواندن وشهر بهبهان شهید پرور وعالم خیز را کوفه پنداشتن ، نسجیده نویسی وپریشان گویی ملال آور است ، یا دفاع از بهبهان وبهبهانی وصیانت از ارزشهای بهبهانی ها وبهبهان ؟!

  2ـ  آیا آن کس که به مردم شریف ومظلوم بهبهان اهانت کرده وآنهارا با اهل کوفه قیاس نموده ، حرمت قلم واخلاق وادب را رعایت نکرده  وآنرا لکه دار نموده ومغرضانه قلم فرسایی کرده ، یا بنده که در محکوم نمودن این هجمه های ناصواب به مردم غیور بهبهان ، خوبیها ورشادتهای جوانان وایثارگری های مردم بهبهان را به رخ نویسنده مقاله موهن ( کوفه یا بهبهان ) کشیده ام .؟!

  3ـ به قول مدیر مسئول نشریه بامداد خوزستان ، علت تامه این همه هجمه به حقیر؛ این بوده که بنده در نقد خود ، از واژه ناکام برای او ، که در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، از راه یابی به مجلس بازمانده است ، استفاده کرده ام ، آیا استفاده از واژه ناکام با توجه به اینکه معنی لعوی آن مرداد ومنظور بوده است ، توهین به حساب می آید ؟

  4ـ مدیر مسئول نشریه بامداد خوزستان ، در مطلب جدید خود ؛ که باز به تمسخر و با نیش قلم ؛ عنوان آنرا ( بهبهان کربلا است ) گذاشته ، آورده است ، که با من چالشی داشته ومن در آن چالش جز طفره وتغافل چیزی برای گفتن نداشته ام . آری راست می گوید پس از اینکه مطلع شدند بنده چنین نقدی نوشته ام وامام جمعه محترم هم واکنش نشان داده اند ، با ارسال پیامک ، بدون توجه به اشتباه فاحشی که نشریه او مرتکب شده ، وبدون هرگونه عذرخواهی وبدور از هرگونه مخالفتی با آن مقاله جنجالی وهن آمیز ، با توضیحاتی که در متن بهبهان کربلا است ، تکرار شده ، خودرا به لحاظ داشتن بیشترین آراء دردومرحله از انتخابات کامیاب میدانست ، ومرا بخاطر نوشتن چنین نقدی واستفاده از واژه ناکام ، سرزنش میکرد ، که بنده درجواب ، عمق فاجعه را برایشان روشن نمودم ؛ وایشان را نصیحت وراهنمایی کردم ، که فعالیتهای مطبوعاتی آداب وضوابطی دارد که باید رعایت شود ، واز ایشان خواهش کردم ، که در شماره بعدی با عذر خواهی از مردم ودلجویی از آنها ، به مردم بگوید که دیدگاه نویسنده آن مقاله موهن ، دیدگاه نشریه ومدیر مسئول نیست  .و از آنچه نوسینده آن مقاله به بهبهان وبهبهانی نسبت داده ، ابراز برائت نماید . ولی او هرگز گوش نکرد . واین نصایح مرا طفره وتغافل دیده است . تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .

  در خاتمه برای یاد آوری مدیر مسئول محترم نشریه بامداد خوزستان ، عرض می کنم که ، بنده بیش از 30 سال است که می نویسم . وده سال است که با مطبوعات سراسری ، البته مطبوعات ورسانه های ارزشی وولایی ، همکاری دارم . که حاصل آن تألیف وانتشار چند جلد کتاب وبیش از 1000 مقاله علمی ، فرهنگی وسیاسی و انتقادی در مطبوعات سراسری واستانی وفضای مجازی است ،  ولی هرگز از سوی مسئولین امر ؛ حتی یک تذکر شفاهی هم نگرفته ام . بلکه همواره تشویق شده ام ، چراکه خوب با حرمت قلم ونزاکت قلم وادب واخلاق نویسندگی آشنا ومأنوس هستم .

  صد البته هرگز بخاطر نقدهایی که نوشته ام ، وعمده نقد های من متوجه دولت ها ورؤسای جمهور محترم وبزرگان کشور است ، تهدید وتحقیر وسرزنش نشده ام که حالا برای دفاع از شهرم وهمشهریانم ، خیلی هجمه ها وتهدید ها وفحاشی ها وبی انصافی هارا تحمل کردم .

   کارنامه حقیر در دوران 8 ماه فتنه ، که بالغ بر 200 مقاله از این سرباز بی مقدار ولایت ، در دفاع از ولایت ونظام ولایی ومحکومیت فتنه وفتنه گران ونکوهش ساکتین فتنه وخواص مردود در مطبوعات سراسری چاپ ومنتشر شده است ،وبه لطف خدا در سطح کشور مقام اول را کسب نمودم  ومفتخر شدم در اولین جشنواره مربوط به فتنه 88 (اولین سالگرد 9 دی ) در دیماه 89 تندیس عمار ولایت را از دست مبارک حضرت آیت الله علم الهدا بگیرم ، برای بزرگان کشور وهمشهریان عزیزم کاملاٌ روشن است  .و همین برای من از هر عنوان دانشگاهی وحوزوی ارزشمند ترومعتبرتر است .

  برای حسن ختام وآگاهی آن دسته از همشهریان که از مواضع سیاسی وانتخاباتی بنده در دوره نهم مجلس شورای اسلامی بی اطلاع هستند ، وشاید کسی فکر کند که بنده در جبهه رقیب آقای سالاری بوده ام ، وحالا در حمایت از او اینگونه موضع گرفته ام ، عرض می کنم که ، به قول آقای سالاری قبلاٌ ما با هم همسو وهمفکر وهمراه وهم مسیر بوده ایم ودر آینده هم اگر در خط ولایت باشد این چنین خواهد بود . وهمه دوستان می دانند که بنده کاندیدایی به غیر از آقای سالاری نداشته ام ، واز ایشان حمایت کرده ورأی من وخانواده هم ایشان بوده است . واتفاقٌا بیشتر از خیلی از از اطرافیانش که در کنار او از پشت به او خنجر می زنند برایش رأی جمع کردم .

  ولی حیف ، حیف ، حیف که با آن همه کمال ومعرفت ، این خدمت کبیر ومخلصانه وبی شائبه را بدی مطلق پنداشت . ودوست خودرا با تازیانه کبر وغرور وناشی از خود بزرگ بینی بد جوری نوازش داد . لیکن بازهم ما اورا دوست داریم وخدمات فرهنگی اورا فراموش نمی کنیم . وبا افتخار اورا از فرهیختگان وبزرگان بهبهان می دانیم . وبرایش آرزوی موفقیت داریم .

  مجملش گفتم نکردم زان بیان      ورنه هم لبها بسوزد هم زبان

  الاحقر سید مختار موسوی

  کوچک وخاک زیر پای همه بهبهانی های عزیز وشریف


  تاریخ انتشار: ۱۶:۴۲:۴۵ | دوشنبه, ۱۳ / بهمن / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.