Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر صورت گرفت؛

  سخنرانی فعال اصلاح طلب برای صندلی های خالی از دانشجو+ تصاویر

  عصر بهبهان : در پی دعوت بدون هماهنگی از اکبر صابری رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان استان به مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر، دانشجویان به نشانه اعتراض صندلی ها را خالی گذاشتند.


  طبق اخبار رسیده از دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر قرار بود روز دوشنبه 16 آذرماه ویژه برنامه کرسی آزاد اندیشی با عنوان "دانشجو و استکبار ستیزی" با حضور رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شود که یک روز مانده به مراسم با دعوت مسئولین این دانشگاه نام اکبر صابری (رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان استان) بدون هماهنگی با تشکلات دانشجویی به عنوان میهمان دیگر برنامه مطرح شد.

  با وجود برخی اعتراضات برخلاف مراسم های سال گذشته در روز مراسم بزرگداشت دانشجو تعداد اندکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر حضور داشتند که تقریباً نصف سالن را شامل می شد و همین جمعیت تا پایان سخنان حجت الاسلام حسینی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان بوشهر به عنوان مهمان اصلی مجری برنامه حضور داشتند.

  در ادامه این مراسم با دعوت مجری برنامه از صابری دانشجویان باقیمانده در مراسم نیز سالن را ترک کردند تا جلسه با حضور تعداد انگشت شماری از دانشجویان و عوامل اجرایی برنامه ادامه یابد.

  با این حال سخنران که خود را در مقابل صندلی های خالی از دانشجو می دید سخنان خود را با این سوال آغاز کرد؛ چرا دانشجویان روز دانشجو را تحویل نمی گیرند؟!!! وی با اظهار تعجب از اینکه در دانشگاهی که چند هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند فقط 15 نفر برای مراسم روز دانشجو حضور دارند گفت: مشکل از دانشجویان نیست، بلکه فضای شاد و فعالی که دانشجویان نیاز به طرح انتظار و خواسته های خود را دارند وجود ندارد.

  این فعال اصلاح طلب برای توجیه اتفاق رخ داده عنوان کرد؛ اگر دانشجویان می توانستند که در این فضا و سالن و در روز دانشجو مطالبات خود را آزاد و بدون هیچ دغدغه ای فریاد بزنند، امروز این سالن گنجایش دانشجویان را نداشت!!!

  وی افزود: باید آسیب شناسی شود که چرا دانشجویان ما در صحنه نیستند، حتی برای روز دانشجو؟! چرا که دانشجویان ما نیروی محرکه و تحول آفرین جامعه هستند، دانشجو یعنی شور و شعور، شعور ناشی از مطالعه و تحصیل و شور ناشی از انرژی جوانی.

  صابری با اشاره به شعور بالای دانشجویان گفت: سطح شعور دانشجویان بسیار بالاست چه دانشجویانی که در صحنه هستند و چه آنهایی که نیستند اما متأسفانه این شور را در آنها نمی بینیم و آن هم برمی گردد به عملکرد دست اندرکاران امور جوانان در دولت ها.

  وی بدون عنوان کردن عامل اصلی عدم شور و نشاط در دانشگاه ها با مثال زدن دربی پایتخت و حضور پرشور هشتاد درصدی جوانان در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی افزود: این فضا در دانشگاه وجود ندارد و باید هزینه حضور دانشجویان در مراسم و برنامه هایی که به جامعه کمک می کند پایین بیاید.

  رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان استان بوشهر بدون مصداق در توجیه خالی شدن صندلی ها توسط دانشجویان ادامه داد: در کشور ما دایره خودی ها و غیر خودی ها چنان تنگ شده است که اگر فردی تمام عمرش را برای این انقلاب صرف کرده، برای این انقلاب خدمت کرده و جانباز شده است بیاید و نقدی را به سیستم مطرح کند فوراً به او انگ ضد انقلاب، ضد نظام، ضد رهبری و حتی کافر می زنند و نتیجه آن می شود که روح خمودگی و بی روحی حکم فرما می شود و منجر به خالی ماندن این صندلی ها می شود.

  این فعال اصلاح طلب در ادمه نیز بدون اشاره به اشخاص یا نهاد خاصی گفت: بعضی ها کاسه داغ تر از آش هستند که مسبب اصلی این بی انگیزگی ها و خمودگی ها هستند و حتی زمانیکه رهبری با چهره ای بشاش و روی گشاده در فضایی ساده و راحت با نقد جوانان برخورد می کنند و از آنان می خواهد حتی از خود رهبری هم انتقاد کنند!!! عده ای کاسه داغ تر از آش در مقابل بعضی منتقدان به نهادهای منتصب به رهبری هر انگی را بی مهابا به او می چسبانند، این ها آفت فعالیت های نسل جوان ما است.

  وی بار دیگر بدون اشاره به التزام عملی افراد و گروه ها به قوانین کشور گفت: باید دایره خودی های نظام را گسترش داد و همه آنهایی که می گویند رهبری را قبول دارند، قانون اساسی و نظام را قبول دارند را در این دایره بگنجانیم.

  صابری با اشاره به اینکه جوان یعنی شور، نشاط، فریاد و اعتراض خاطرنشان کرد: حتی اگر فضا خوب باشد باز باید فرصت به اعتراض داد، ما فضا را آنقدر بسته کرده ایم که جوان ما جرأت اعتراض ندارد.

  لازم به ذکر است وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله دانشجو و استکبار ستیزی پرداخت و اقتدار و وحدت را لازمه  رسیدن به توان استکبار ستیزی عنوان کرد و گفت: راه مبارزه با استکبار در فحش دادن و بد و بیراه گفتن، مرگ بر آمریکا گفتن و قطع رابطه با آمریکا نیست بلکه باید ابتدا از درون وحدت و اقتدار خود را حفظ کنیم.

  صابری با اشاره به وجوه مشترک اصلاح طلبان و اصولگرایان گفت: در جامعه اگر همه اصولگرایان و اصلاح طلبان به تعریف از دولت و حکومت مشغول باشند و نقدی نباشد دیکتاتوری ایجاد می شود و باید بدانیم که بدون تضارب آراء جامعه رشد نمی کند.

  رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان استان بدون اشاره به عدم اعلام برائت سران اصلاحات از جریان های برانداز و معترض نظام و ارتباطات پیدا و پنهان آنها با بعضی سران و نشریات جریان اصلاح طلب گفت: جریان برانداز متعلق به اصلاح طلبان نیستند و خود را به این جریان چسبانده اند.

  وی با معرفی اصلاح طلبان به عنوان افراد انقلابی، بسیجی، جانباز جبهه های جنگ گفت: این افراد آمده اند و در جو سیاسی کشور قرار گرفتند و همگی رهبری و نظام را قبول دارند اما به بعضی مسائل نقد دارند، آیا بخاطر این نقدها باید آنها را با انگ زدن ضد انقلاب و ضد رهبری و کافر خطاب کرد؟

     ا

  تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴:۲۸ | سه شنبه, ۱۷ / آذر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.