Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یک کارشناس خانواده در بهبهان گفت:

  بی حجابی و مصرف گرایی و شکستن حریم های در خانواده از پیامد های منفی ماهواره است

  عصر بهبهان : عصر بهبهان: بی حجابی و مصرف گرایی و شکستن حریم های در خانواده وهمچنین هدر رفتن نیروی مفید انسانی و از دست رفتن زمان های مفید درشبانه روز از پیامد های ماهواره است که مشکلات قابل تاملی است که قطره قطره جمع می شود و دریایی از اشتباهات را گریبان آسایش زندگی اجتماعی را گرفته است


  طیبه پرهیزگار کارشناس خانواده در گفتگو با خبرنگارعصر بهبهان اظهار داشت: بی حجابی و مصرف گرایی و شکستن حریم ها در خانواده وهمچنین هدر رفتن نیروی مفید انسانی و از دست رفتن زمان های مفید درشبانه روز از پیامد های منفی ماهواره است اینها مشکلات قابل تاملی است که  قطره قطره جمع شده اند و اکنون و دریایی از استباهات شده که  گریبان آسایش زندگی اجتماعی را گرفته است.

  وی ادامه داد: وضعیت بی حجابی در جامعه ما اگر چه به زعم برخی افراد بیداد نمی کند اما تقریبا در همه جا رخنه کرده و حتی در مناطق دور دست روستایی هم رسیده و هیچکس از عوارض سوء آن در امان نمانده است.
  این کارشناس خانواده افزود: البته باید به این نکته رسید که کسانی که در حصار محکم دین و تقوا خانواده هایشان را حفظ کرده اند کمتر متضرر می شوند ولی همین زنگ خطری هم برای این خانواده ها محسوس می شود.
  پرهیزگار یادآور شد: بخش عظیم این پدیده بی بدیل و بی نظیر یا همان سفیر غربی(ماهواره) بی حجابی که بخشی از بی عفتی است فقط با کنار رفتن روسری و چادر اتفاق نمی افتد که برای ظهور و بروز این اتفاق نیاز به ابزار و لوازمی است که جنبه ی نمایشی آن را تقویت کند.
  وی تاکید کرد: این ابزار ها همان لباس ها و کفش ها و لوازم آرایشی و انواع مد ها است که مدام از طریق سریال های ماهواره ای معرفی می شود و بلافاصله پس از اینکه میل به استفاده آنها در مردم ایجاد شد از طریق همین ماهواره تبلیغ به فروش می کنندو باز هارها مملو از کالاهای از پیش تولید شده می گردد.
  این کارشناس خانواده خاطرنشان کرد: لباس های تنگ نازک، کوتاه که ظاهره به جهت صرفه جوئی در مصرف پارچه طراحی شده است و کفش هایی با پاشنه بلند را به روشنی در بازار امروز و در خانواده ها و جامعه مشاهده می کنید.
  وی تصریح کرد: دنیای رنگا رنگ و پایان ناپذیر و مشتریان سیری ناپذیر و سود های کلان برای صاحبان این تجارت آنچنان حس تنوع طلبی را میان تقویت و ترغیب می کند که مدام خانواده های در حال خرید و تغییر مد لباس هایشان هستند.
  پرهیزگار گفت: خانواده ها از این همه هزینه در این راستا بسیار ناراحت و ابراز نگرانی می کنند ولی به جرات می توان گفت طبیعی است که جهت نیل به این اهداف چقدر در معاملات مردمی در بازار بر سر یکدیگر کلاه می گذارند و گرانفروشی و کم فروشی و احتکار را در سطح کلان و نزول خواری را در جامعه رواج می دهد.
  وی ادامه داد: همه این ها نتیجهبلامانع مصرف گرایی است و مصرف گرایی نیز فرهنگ آموزش داده شده توسط ماهواره است.
  این کارشناس خانواده افزود: روند این سریال های ماهواره ضمن اینکه اول نیاز ایجاد می کند بعد بازار را از کالا هایشان پر می کند و در این بین مغز و ذهن و البته جبیب مردم را خالی می کند ضمن فروش کالاهایشان فرهنگ غربی بی حجابی را نیز وارد و جایگزین فرهنگ ملی و دینی و اسلامی ما می کنندکه نهایتا تخریب اقتصاد داخلی نتیجه نهایی فرآینده ماهواره است .
  پرهیزگار در ادامه افزود: اگر آقای رضا خان چادر را به یکباره از سر زنان و دختران ایرانی برداشت اما تهاجم فرهنگی این عمل را به آرامی و بدون سر و صدا در ابعاد وسیعتر انجام داد.
  وی تصریح کرد: برخی به بهانه حضور زنان در جامعه و با شعار آزادی زنان برداشتن چادر را امتحان کردند و البته آزادی زنان در جامعه را امتحان کردند و رفته رفته زنان جامعه ی ما شکل دیگری به خود گرفتند.
  وی خاطرنشان کرد: در این بین روسری ها عقب رفت، موها بیرون ریخته شد، آستین ها کوتاه، ناخن ها بلند و لاک زده، پاها بدون جوراب و کفش های بلند نتیجه این بهانه شد.
  این کارشناس خانواده یادآور شد: بهای سنگینی که جامعه در این راستا داد سقوط جامعه و تخریب آینده فرزندانمان و مملک را در پی دارد.
  پرهیزگار ادامه داد: امروزه زنان پتانسیل تربیتی و کارآمدی گذشته را ندارند واین روند ضربه بسیار سنگینی به آینده خواهد می زند.
  وی افزود: حال که تعدادی آزادی را برای خانم ها یه حق می دیدند به این موضوع اندیشه کرده اند که چه ظلمی در حق زنان در جامعه می شود و آیا زنان و دختران به یمن این تحفه فربی وارد عرصه آزادی یواشکی نشده است.
  این کارشناس خانواده ادامه داد: اکنون زن جایگاه خود را در جامعه از دست داده است و جایگاه خود را به هوا و هوس داده است و در تیر رس نگاه های آلوده مردانی که در اثر بی حجابی و آزادی بی حصر گرفتار شده اند دچار شده اند.
  وی ادامه داد: باید از وقایع تلخی چون شیوع اعتباد، بی حجابی، سیوع نزول خواری در جامعه بترسیم و چاره اندیشی کنیم و درس عبرتی بگیریم.
  پرهیزگار افزود: همه این وقایع بزرگ از یک نقطه کوچک شروع شده و اکنون در جامعه دامنه وسیعی پیدا کرده است و دامه اجتماع را در بر گرفته است و این خود زنگ خطری بزرگ است برای خانواده ها و مسئولین اجرایی کشور که با ید صورت مسلئه را حل نمایند.
  این کارشناس خانواده خاطرنشان کرد: تا دیروز جامعه رنگ و بوی معنویت و جبهه و شهادت و جانبازان شیمیایی که ظاهری سوخته و تاول زده داشتند را در بر گرفته بود و امروز جامعه جای خود را به ظاهری هفت رنگ و فریبنده و روحی فقیر و مرده داده است.
  وی در پایان تاکید کرد: باید مراقب خون پاک شهدایی که در این راستا نظام مقدس جمهوری اسلامی را با خون خود آبیاری و پا برجا نمودند را بر هدر نرود و در مقابل این همه تهاجم فرهنگی ایستادگی و مدیریت و روشنگری کنیم.

  تاریخ انتشار: ۰۳:۰۳:۴۶ | دوشنبه, ۳۰ / تیر / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.