Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • مدیر جهاد کشاورزی سردشت زیدون خبر داد

  کشت بیش از 4 هزار هکتار کنجد در زیدون

  عصر بهبهان : مدیر جهاد کشاورزی سردشت زیدون از کشت بیش از 4 هزار هکتار کنجد در این شهر خبر داد.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از فارس محمدرضا حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سردشت زیدون زیر کشت کنجد رفته است.

  وی ادامه داد: در همین راستا نیز 32 هکتار از اراضی کشاورزی به کاشت برنج اختصاص داده شده است که هم‌اکنون در مرحله خزانه کردن محصولات برنج هستیم.

  مدیر جهاد کشاورزی سردشت زیدون تصریح کرد: کاشت لوبیا در 206 هکتار و کاشت هندوانه در 318 هکتار از اراضی کشاورزی زیدون باعث تنوع در کشت محصولات کشاورزی در سردشت زیدون شده است.

  وی خاطرنشان کرد: یکی از روش‌های نوین آبیاری که در زمین‌های کشاورزی سردشت زیدون اجرا می‌شود، آبیاری به صورت تحت فشار است که گام موثری در رونق و توسعه کشاورزی شده است.

  حسینی یادآور شد: بخش زیدون با توجه به پتانسیل بالای کشاورزی وزمین‌های مرغوب یکی از قطب‌های فعال و مهم در عرصه کشاورزی استان خوزستان است.

  وی همچنین عنوان کرد: زیدون دارای 45 روستای تحت پوشش با سطح زیر کشت بالغ بر 20 هزار هکتار از محصولات کشاورزی قرار دارد.

  مدیر جهاد کشاورزی سردشت زیدون اضافه کرد: نظارت بر مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی و تامین سوخت و همچنین بذر از اقدامات این سازمان است.

  وی در پایان بیان کرد: زیدون یکی از مناطق بسیار مستعد و دارای زمین‌های حاصلخیز کشاورزی بوده که نیازمند حمایت بیشتر دولت در راستای افزایش محصولات و صادرات این محصولات به خارج از کشور است.

  تاریخ انتشار: ۰۱:۲۰:۵۸ | سه شنبه, ۲۱ / مرداد / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.