Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • بخشدار زیدون خبر داد

  تمامی منازل سردشت زیدون سند دار می شوند

  عصر بهبهان : با توجه به هماهنگی های انجام شده با بنیاد مسکن و شهرداری و شورا های اسلامی از امروز تمامی منازل شهری و روستایی بخش زیدون سند دار می شوند


  آرمین ساعد بخشدار زیدون در گفتگو با خبرگزاری فارس در بهبهان اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های انجام شده با بنیاد مسکن و شهرداری و شورا های اسلامی از امروز تمامی منازل شهری و روستایی بخش زیدون سند دار می شوند.
  وی ادامه داد: تمام کسانی که منازل آنها در محدوده بخش زیدون چه شهری و چه روستایی واقع شده باید نسبت به سنددار کردن منازل خود اقدام کنند چرا که امروزه از نظر حقوقی مهمترین راه تثبيت مالكيت برخورداري از سند است
  وی با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای تسهیل در سنددار کردن منازل صورت گرفته است، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد همچنین شهرداری و بنیاد مسکن صاحبان منازل سریع‌تر نسبت به سنددار کردن منازل خود اقدام کنند
  بخشدار زیدون تصریح کرد: سند دار کردن خانه های روستایی شامل شهر های زیر 25 هزارنفر جمعیت و روستا های بالای 20 خانوار است.
  ساعد افزود: طرح سند دار نمودن منازل روستایی که با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می شود علاوه بر تثبیت و صدور سند مالکیت بافت روستاها که اختلافات ملکی را به حداقل می¬رساند وثیقه مناسبی جهت استفاده از تسهیلات بانکی برای روستاییان فراهم و مهاجرت به شهرها کاهش مي يابد.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: در قسمت های مختلفی تشکیل کارگروه داده شده است و این کارگروها نیز در ادامه به حل مشکلات مرتبط با زمین مردم می پردازد.
  بخشدار زیدون یادآور شد: نشستی با عنوان کارگروه مدیران مرتبط با زمین در شهر سردشت فرمانداری، رئیس ثبت اسناد و املاک، بنیاد مسکن، کشاورزان و نسخ داران، شورا های اسلامی و دهیاران  تشکیل شد .
  وی تاکید کرد: برون رفت ازعدم تثبیت مالکیت، مشکلی است که مردم سال ها با آن مواجه هستند و در صورت رفع این مشکل امنیت، آسایش، رفاه و راحتی مردم را به دنبال خواهد داشت.
  ساعد مستند نمودن املاک را مبتنی بر اجرای قانون ساماندهی املاک و آئین نامه اجرایی آن در سال ۹۰ که به تصویب مجلس رسیده است، دانست و افزود: تنها راهکاری که می توان برای این مشکل در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و روستاها به کار برد، اجرای قانون ساماندهی املاک است که در این خصوص وزیر راه و شهرسازی این امر را به بنیاد مسکن تفویض اختیار نموده است.
  بخشدار زیدون در ادامه افزود: بنیاد مسکن نیز در ادامه اجرای ماده ۱۳۳ که قبلاً در روستاها رسالت سند دار کردن را بر عهده داشت اکنون در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز این رسالت را به انجام خواهد رساند.
  وی نیز در خصوص این کارگروه گفت: عدم توانایی  مردم در خصوص اخذ سند از دغدغه های اصلی آنها در این مورد است و امیدواریم با تشکیل این کارگروه معضل این بخش نیز حل شود.
  وی مزایای این طرح را هويت بخشي به مالكيت خصوصي در روستاها؛ كاهش مشكلات بويژه برخوردها و نزاعهای اجتماعي بر روي تملك ارضي و افزايش همبستگي اجتماعي روستاییان؛ برخورداري روستاييان از اعتبار اجتماعي؛ جذب تسهيلات مالي در روستاها دانست.

  تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱:۱۱ | شنبه, ۷ / تیر / ۱۳۹۳ مسکن, شهری, سردشت زیدون, سند, بنیاد مسکن,
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.