Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یک کارشناس خانواده در بهبهان:

  آینده خیالی و هدر رفتن زمان، ماحصل برنامه های کاذب ماهواره است/ماهواره یک عضو ثابت خانواده

  عصر بهبهان : اگر مادری در حضور فرزندانش این سریال ها را تماشا کند نباید در آینده از دوستی فرزندش با جنس مخالف تعجب کند و او را شماطت کنیم.  طیبه پرهیزگار در گفتگو با خبرگزاری عصر بهبهان اظهار داشت: یکی از آسیب های ماهواره به دلیل نداشتن فرهنگ و استفاده لازم از آن در جایی محسوس می شود که این وسیله به عنوان یک عضو ثابت خانواده و در یک زمان و یک مکان مشترک مورد استفاده اعضا قرار می گیرد.
  وی ادامه داد: سریال ها و تبلیغات ماهواره ای همواره در دسترس و در معرض دید فرزندان قرار دارد و پدران و مادران سرخوش از اینکه فرزندانشان دسترسی به برنامه های مخرب دیگر ندارند از اثرات مخرب و پنهان همین سریال ها و تبلیغات غافل شده اند.
  این کارشناس خانواده تصریح کرد: اگر مادری در حضور فرزندانش این سریال ها را تماشا کند نباید در آینده از دوستی فرزندش با جنس مخالف تعجب کند و او را شماطت کنیم.
  پرهیزگار افزود: فرزندان به خوبی تناقص بین گفتار و عملکرد والدینشان را حس می کنند و برایشان جای سوال دارد که اگر برنامه های ماهواره مخرب است پس چرا خودشان از دیدن برنامه هایی با چنین مضامینی لذت برده و سرگرم می شوند.
  وی در ادامه یادآور شد: حریم ها و حرمت های بین همسران و خانواده ،گفتار ها ، احساسات و روابط عاطفی که مربوط و مخصوص زن و شوهر است در کنار ماهواره رنگ و بوی دیگری می گیرد.
  این کارشناس خانواده بیان کرد: وقتی فرزند در کنار پدر و مادر به تماشای این سریال ها و تبلیغات قرار می گیرد در واقع از جانب یک شخص سوم یعنی ماهواره که عضو جدید خانواده محسوب می شود این احساسات و عواطف رصد می شود.
  وی با توجه به تاثیر ماهواره و عادی شدن حریم های خانواده افزود: هنگامی که این حرمت ها در خانواده فرو می ریزد بدان معناست که یا فرزند آنقدر بزگتر از سن خود شده که می تواند بزرگتر ما بشود یه پدر و مادر ما آنقدر کوچک شده اند که کوچکتر ما را به حریمشان راه داده اند
  پرهیزگار در ادامه افزود: دختران و پسران به دلیل دسترسی آسان جنس مخالف و آموزش هایی که از ماهواره می بینند دیگر جذابیتی برای یکدیگر ندارند و بسیاری از موارد ازدواج و تشکیل خانواده برایشان معنا شده است.
  این کارشناس خانواده ادامه داد: کودکان در سنین پایین دچار احساسات عاشقانه و نه بزرگسالانه می شوند و عالم کودکی خود را از ازدواج می بینند و این خود خطری بسیار بزرگ است.
  وی با بیان اینکه نباید با این همه معضلات و مشکلات دست روی دست گذاشت وبه بهانه های مختلف به تماشای برنامه های ماهواره بنشینیم افزود: پدران و مادران باید در انتخاب وسیله های سرگرمی خود برای خانواده و فرزندانشان تجدید نظر کنند و اگر سهل انگاری کنند در آینده ای نچدان دور شاهد متلاشی شدن خانواده ها خواهیم بود و اوضاع بدتر از این خواهد شد.
  پرهیزگار تصریح کرد: در حالی که در کشور ما استفاده از ماهواره محدودیتی ندارد و زمان استفاده آن فقط به نظر مخاطب بستگی دارد در کشور های غربی برنامه های مخرب و محرک ماهواره پس از نیمه شب اجرا که اکثریت مردم در حال استراحت هستند پخش می شود .
  این کارشناس خانواده افزود: در کشور ما متاسفانه در هر ساعتی از شبانه روز استفاده از ماهواره به عنوان یک وسیله سرگرم کننده رایج شده است و این در واقع به معنی بخش عمده ای از توان و نیروی انسانی و زمان مفید که می تواند در راستای تلاش و کار صرف شود هدر می رود.
  وی ضمن اشاره به هدر رفتن نیروی های مفیدی انسانی و زمان های مفیدی شبانه روز به خصوص برای نیرو های فعال کشور مانند جوانان و نوجوانان که باید با کار و تلاش و فعالیت های علمی و آموزشی آینده مملکت را تامین کنند افزود: به جای اینکه جوانان با فعالیت های ورزشی و جسمی سرگرم شوند آنچنان سریال های ماهواره ای آنها را جذب نموده است که دیدگانشان جذب برنامه های محرک و کاهاً مبتذل و تبلیغاتی شده است.
  پرهیزگار تاکید کرد: برنامه های ماهواره ای افکار جوانان به آینده ای خیالی و موهوم را سوق داده و در نتیجه با مشغول شدن فکرشان در یک دنیای خیالی در ساعات شبانه روز فکر و ذهنشان را به بازی می گیرند.
  وی گفت: برنامه های و سریال های ماهواره ای به نحوی طراحی شده که با هجوم به افکار مردم و تولید احساسات کاذب و هیجانی و عاطفی بر قلب و ذهن ببینده تاثیر می گذارد.
  این کارشناس خانواده در ادامه افزود: در این میان این برنامه ها باعث می شود فرد نا خواسته مبتلا به پریشانی خاطره، فراموشی، ترس، دل مشغولی، تردید و حتی از دست دادن خاطرات و کندی فعالیت های ذهنی بشود بی آنکه از منشاء آن اطلاعی داشته باشد.
  پرهیزگار خاطرنشان کرد: نسل جوان ما دچار سردرگمی و پرخاشگری شده است و متاسفانه حواسمان باشد که نشاط جوانی و برکت عمر خود و فرزندانمان را هدر می دهیم تا دنیای غرب به هدف اصلی خود که عقب نگه داشتن نسل جوان و پرتلاش و فعال جامعه است نزدیکتر شود.
  وی یادآور شد: اهل بیت هم به تربیت فرزندان و تشویق خانوده به تربیت صحیح خانواده اشاره نموده است و آموزه های دینی ما باید اصل باشد برای اینده ما و الگوی جهان اسلام ما همین اهل بیت هستند.
  وی در پایان افزود: در حالی که شور و نشاط جوانی و استعداد ها و قوای فکری با این برنامه ریزی های غلط از دست می رود باید مراقب این هشدار در جامعه باشیم.

  تاریخ انتشار: ۲۳:۰۴:۲۶ | شنبه, ۴ / مرداد / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.