Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • امام جمعه بهبهان

  هجمه فرهنگی در دوران اصلاحات به اوج خود رسید

  عصر بهبهان : این امپراتوری رسانه های زنجیره ای خواسته خود را به مجلس پنجم کشاند تا قانون مطبوعات را اصلاح کند و آشوبی دیگر را برنامه ریزی کند.


  حجت‌الاسلام عبدالرضا ابوعلی در خطبه های این هفته خوداظهار کرد: اشتباه فرهنگی قابل جبران نیست مسئولین باید هوشیار باشند چرا که خطاهای فرهنگی زندگی و سبک زندگی مردم را بر اساس فرهنگ دیگری ساخته خواهد شد.

  وی با اشاره به سیاست ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگی تصریح کرد: برنامه و گفتمان و اساس این انقلاب و این نظام در بحث فرهنگی خلاصه شده است.

  امام جمعه بهبهان خاطرنشان کرد: مسئله فرهنگی را باید درک و به آن پایبند باشیم و کارگذاران نظام از هر گونه تغییر فرهنگی که از چهار چوب نظام اسلامی موجب بر هم خوردن انتظامی فکری و هویت واقعی جامعه خواهد شد جلوگیری کنند.

  وی در ادامه سخنان خود بابیان اینکه جامعه ما بر اساس فرهنگ اسلامی بنا نهاده شده است گفت: تاریخ دیرینه ما بر اساس فرهنگ اسلامی و معارف اسلامی و شیعه و اهل بیت بنا نهاده شده است.

  ابوعلی با اشاره به اینکه افرادی مغرض امروز بخواهند این مسیر و رویه را تغییر دهند اذعان داشت: کسانی که میخواهند این نظام را از این چار چوب خارج کنند باید مراقب خود باشند.

  وی خاطرنشان کرد: افرادی از روی هوا و هوس و چون عامل بیگانه هستند و می خواهند به خواسته های خویش برسند تلاش می کنند این تغییرات فرهنگی را ایجاد کنند و به جامعه آسیب وارد کنند.

  امام جمعه بهبهان افزود: انتظام فکری و فرهنگی ما اسلامی است و باید مراقب باشیم چرا که امام راحل سعی بر آن داشت تا این فرهنگ اصیل اسلامی حفظ شود.

  ابوعلی یادآور شد: در ابتدای این انقلاب این ملت هیچ انگیزه و حرکتی برای پیشرفت و توسعه نداشت و خود را باور نداشت و هیچ تلاش علمی و فرهنگی در عرصه عای مختلف از خود نشان نمی داد و امام راحل این خود باوری را به ملت القا کرد.

  وی ادامه داد: این ملت با القاء شعارما می توانیم و بر اساس اسلام و به وسیله امام بیدار شد و در صحنه آمد و ایستادگی کرد.

  امام جمعه بهبهان ضمن اشاره به دشمنی دشمنان اسلام و فشار های داخلی و خارجی و غرب افزود: این فشار ها و این دشمنی ها هم باعث نشد که این انقلاب از مسیر اصلی و فرهنگ اسلامی خود خارج شود.

  ابوعلی تصریح کرد: اسلام آمد تا فرهنگ بشریت را به جوامع آموزش نشان دهد و اگر امروز می بینید غرب پیشرفتی کرده بر اساس آموزه های اسلامی شکل گرفته است.

  وی تاکید کرد: باید مراقب باشیم هجمه های فرهنگی باشیم چرا که ما از لحاظ فرهنگی بسیار ضربه خوردیم و این هشداری است برای مسئولین و مردم که هوشیار باشند.

  امام جمعه بهبهان ادامه داد: ما در گذشته تجربه کرده ایم چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، تلاش های زیادی کردند که از طریق رسانه ها و مطبوعات و امپراتوری رسانه های زنجیری صهیونیستی فرهنگ ما را به چالش بکشانند و از بین ببرند.

  ابوعلی خاطرنشان کرد: نظام مادی گرا و پوچ گرای غربی با هوشیاری امام در آن زمان همه هجمه دشمنان را خنثی کرد که البته هنوز این هجمه ها ادامه دارد.

  وی یادآور شد: از دهه 60 تاکنون غرب گرا ها و لیبرال ها سعی بر آن داشتند که وارد عملیات بزرگ رسانه ایی بشوند و تلاش و فعالیت خود را ادامه دادند تا این نظام را از پای در آورند.

  امام جمعه بهبهان گفت: این تلاش ها و فعالیت ها در دوران سازندگی هم ادامه پیدا کرد و در دوران اصلاحات به اوج خود رسید و با جدیت پا به عرصه گذاشتند و فکر می کردند که به خواسته های خود رسیده اند.

  ابوعلی با اشاره به براندازی نرم و آشوب سال 78 افزود: و این امپراتوری رسانه ای و زنجیره ای خواسته خود را به مجلس پنجم کشاند تا قانون مطبوعات را اصلاح کند و آشوبی دیگر را برنامه ریزی کند.

  وی ادامه داد: دردوران اصلاحات این حرکت شروع شدو بر علیه نظام و رهبری شعار هایی دادندو به خیابان ها ریختند و این فتنه در سال 88 به اوج خود رسید ولی در این راه شکست خوردند و مردم با حضورشان در صحنه پاسخ کوبنده ای به این فتنه گران دادند.

  امام جمعه بهبهان افزود: باید هوشیار و مراقب باشیم چرا که ما در این مسیر ضربه های سنگینی را متحمل شده ایمو هوشیار باشیم.

  وی در پایان تصریح کرد: مطبوعات و رسانه های داخلی، دستگاه های فرهنگی و دولتی باید مسیر خود را تعیین کند و مراقب باشیم جریان مومن کنار گذاشته نشوند و اگر این امر هم محقق شد این جریان مومن در صحنه باشند.

  تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳:۰۳ | شنبه, ۲۸ / تیر / ۱۳۹۳ کار فرهنگی, مردم, فتنه, بهبهان, امام جمعه,
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.