Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • شهردار سردشت زیدون در جلسه شورای شهر بهبهان:

  نیروهای سفارشی باید جای خود را به نیرو های متخصص بدهند/آسفالت و پرداخت حقوق اولویت اول شهرداری

  عصر بهبهان : نیروهای سفارشی شهرداری بهبهان بر اساس تخصص و توانمندی بکار گیری نشده است و همگی سفارشی بوده است/در گام اول و اولویت اول من برای شهرداری بهبهان پیدا کردن منابع مالی برای شهرداری است.


  به گزارش عصر بهبهان حبیب الله کشت زر در جلسه مشترک شورای شهر بهبهان که با حضور خبرنگاران و اعضای این شورا برگزار شد در دفاعیات خود اظهار داشت: با توجه به اینکه هشت سال از 23 سال خدمتم در سمت شهردار را در خدمت شوراهای اسلامی بوده ام عرض می کنم که  باید قدر شورا را دانست

  وی ادامه داد: شورا ها با توجه به حضورشان در حوزه کاری می توانند بعنوان بازوی توانمند و قوی برای شهرداری باشند تا شهرداری احساس تنهایی نکند

  شهردار سردشت زیدون در ادامه افزود: با توجه به اینکه شورا ها از مردم و نمایندگان منتخب مردم هستند می توانند مشکلات و تخلفات شهردار و یا شهرداری را به خوبی احساس و بر طرف کنند.

  کشت زر یادآور شد: کشور های توسعه یافته نظام آنها نظام شورایی است و حرف اول را نظام مدیریت شهری در دنیا می زند

  وی گفت: ما اعتقاد داریم که  اصل 136 قانون برنامه سوم و  137  برنامه چهارم و 173  برنامه پنجم اولین فرصتی است که مدیریت شهری می تواند به آن تکیه و اجرا کند.

  شهردار سردشت زیدون در ادامه دفاعیات خود خاطرنشان کرد: شورا ها بعنوان پارلمان محلی از جایگاه خوبی برخوردار هستند

  کشت زر تصریح کرد: کار باید به دست مدیریت شهری سپرده شود و مدیریت واحد شهری در کشور های حاشیه اجرا شده و ما هم باید خود را به این نقطه برسانیم.

  وی افزود: شورا ها را باید تقویت کرد و تنها راه برون رفت مشکلات شهری مدیریت واحد شهری است چرا که در نبودش صدمه بزرگی به شهر می زند.

  شهردار سردشت تاکید کرد: بر اساس کمیسیون حفاری در شهر باید جلوی خسارت های سنگین به مردم و بیت المال را گرفت.

  وی افزود: شورای شهر بعنوان نماینده مردم در قانون ،اختیارات و وظایفی دارد و باید از بودجه های ادارات با خبر باشد و اطلاع دقیق از بودجه های سازمان ها داشته باشد

  کشت زر اظهار داشت: کار ها باید از طریق شورا ها به مردم اطلاع رسانی شود تا نارضایتی کمتر و هزینه کمتری را پرداخت کنیم.

  وی تصریح کرد: از سال 71 که در شهرداری چرام در آن شرایط که مثل شرایط کنونی بهبهان بود ورود کردم و تمامی ومسئولین واحد ها را اخراج و دو سه نفر رازندانی کردم و هیچ حساب و کتابی در شهر چرام وجود نداشت

  شهردار سردشت یادآور شد: با توجه به اینکه من شناخت و اطلاع قبلی از وضعیت شهرداری چرام داشتم ظرف یک هفته تصمیم گرفتم و اجرا می کردم

  وی در ادامه افزود: تمامی این کارها با تنش و مسائل سیاسی روبرو بود و این امر موجب می شود که دیگران به مسائل دامن بزنند

  کشت زر خاطرنشان کرد: در 8 سال خدمتتم در شهرداری چرام 6 سال رتبه اول استانی را در چرام کسب کردم و در سال 87 استعفا دادم و به دهدشت آمدم و در آنجا مدیریت شهرداری را در دست گرفتم

  شهردار سردشت گفت: در دهدشت یک فساد بزرگ خارج از شهرداری را کشف کردم چرا که احساس می کردم کار باید به متخصص سپرده شود

  وی ادامه داد: سال هاست که 40 درصد از اعتبارات شهرداری عمرانی و 60 درصد جاری است و این اعتبارات با تعریف پروژه های مختلف از طرف شورا و مشورت با شهرداری تعریف می شود

  وی ضمن تاکید بر خود محوری تاکید کرد: خود محوری اشتباه بزرگی است که بعضی از شهرداران روی آن حساس هستند و باید کار با مشورت اقدام شود.

  کشت زر ادامه داد: با توجه به ساختار شهرستان شهرداری بهبهان درآمد هایی را که کسب می کند با ید وصول کند

  شهردار سردشت زیدون تصریح کرد: بهبهان می تواند در استان نمونه باشد و شهرداری می تواند روی عوارض ساختمان های شهری حساب باز کند.

  وی ادامه داد: اعتباراتی که امسال به شهرداری ها داده شده است از سال 85 هم کمتر است و باید ارتباط قویبا مدیران برقرار کنیم  تا بتوانیم مشکلات را حل و فصل کنیم.

  کشت زر خاطرنشان کرد: نیروهای سفارشی شهرداری بهبهان بر اساس تخصص و توانمندی بکار گیری نشده است و همگی سفارشی بوده است.

  شهردار سردشت زیدون اظهار داشت: نیرو های که می توانند کار کنند و تخصص داشته باشند باید بکار گیری شوند و نیرو هایی که بار مالی دارند و تخصص ندارند باید برایشان راهکار تدوین کرد.

  وی گفت: در گام اول و اولویت اول من برای شهرداری بهبهان منابع و پیدا کردن منابع مالی برای شهرداری است.

  کشت زر افزود: باید مدام کار کرد و معتقد بر این هستم که روزانه باید 10 ساعت کار و تلاش کرد و جلسات متعدد با حضور کمیته های تخصصی تشکیل داد.

  شهردار سردشت در ادامه گفت: منابع شهرداری را بیاید تعریف کنیم و اولویت بندی کنیم و تقسیم کار شود و اولین اولویت من در شهرداری بهبهان پرداخت حقوق به موقع است چرا که پرداخت حقوق باعث انگیزه می شود

  وی یادآور شد: باید به رفاه و حال نیروهای شهرداری رسیدگی کنیم و این نیرو ها را تقویت کنیم و بر روی درآمد های پایدار تکیه کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم.

  وی ضمن انتقاد از نظارت های شهرداری کنونی افزود: بایددر کار های شهرداری نظارت قوی باشد چرا که مردم در قدم اول ضرر می کنند و بیت المال به هدر می رود.

  کشت زر ادامه داد: مدیریت و نظارت در شهرداری در شورا و شهرداری باید مملوس باشد

  شهردار سردشت زیدون در ادامه دفاعیات خود یادآور شد: اشرافیت بر قانون یکی از کار هایی است که هر شهرداری باید در اولویت کار خود قرار دهد.

  وی افزود: مهمترین اولویت ما در شهر آسفالت شهر است و من قبول دارم که این دستگاه های خدماتی در این امر دخیل هستند و ما باید این را قانون مند کنیم که در سریعترین زمان بهترین کا را انجام بدهند و ضمانت اجرایی از دستگاه ها دریافت کنیم.

  شهردار سردشت زیدون در پاسخ به سوالی که پرسیده شد:عقیده شما در خصوص لابی گری چیست ؟ گفت: بنده اعتقاد به لابی گری اعضای شورا جهت انتخاب اصلح دارم ولی به شدت مخالف لابی گری شهردار هستم .

  کشت زر در پایان گفت: با یک ارتباط قومی می توان یک پروژ و یا چند کار مهم شهرداری را پیش ببریم چرا که یکی از منابع درآمدی ارتباط قوی است.

   

  تاریخ انتشار: ۲۲:۵۲:۱۹ | دوشنبه, ۹ / تیر / ۱۳۹۳ پیشنهادات, شورا, شهرداری, دفاعایت, بهبهان, برنامه ها,
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.