Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 4.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • امام جمعه سردشت:

  بعضی ها فرهنگ را در پشت میز می بینند و این اشتباه بزرگی است

  عصر بهبهان : یکی از دغدغه هایی که در این سال وجود دارد مقوله فرهنگ است همین مقوله دچار آسیب های زیادی است که جامعه اسلامی را مورد حجمه خود قرار داده است.


   به گزارش عصر بهبهان حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قائمی امام جمعه سردشت زیدون در جلسه شورای اداری بخش زیدون ضمن اشاره به مقوله فرهنگ اظهار داشت: آنچه که باعث تضعیف فرهنگ می شودرخنه ها و رخبت های فرهنگی است که باید مراقب باشیم و هوشیار چرا که زنگ خطری است برای ما که جامعه اسلامی داریم.
  وی اضافه کرد: یکی از دغدغه هایی که در این سال وجود دارد مقوله فرهنگ است همین مقوله دچار آسیب های زیادی است که جامعه اسلامی را مورد حجمه خود قرار داده است.
  امام جمعه سردشت زیدون ادامه داد: رخنه ها از دشمن نشاءت می گیرد و رخبت ها از درون سرایت می کند و همه این شکاف ها و شبیه خون ها و تهاجمات فرهنگی که به وجود آمده است از رخنه های فرهنگی بوده که از خارج به ما تحمیل شده و ما متوجه آن نشددیم.
  وی خاطرنشان کرد: دشمن می خواهد باور ها و اعتقادات ما را ضعیف کند و مسائل گوناگونی را مثل مسئله شهادت را زیر سوال می برد در صورتی که الگوی ما سید الشهدا است که با خون خود دین مبین اسلام را پایدار نمود.
  قائمی افزود: یکی از کارهای که دشمن مد نظر دارد تعرض و توهین به شعارهای اصیل انقلاب اسلامی  و همچنین گرفتن نشاط از جوانان است .
  وی یادآور شد: رخبت ها از درون خود ما شکل گرفته است که دلیل آن کم کاری و سستی ها و رفاه و غفلت های و مشغول شدن به مسائل و حاشیه  زدن به اختلافات شخصی و کم ارزش بوده است.
  وی ضمن اشاره به روز مرگی مدیران و عدم برنامه و برنامه ریزی تصریح کرد:بعضی فرهنگ را در پشت میز می بینند و فراموش می کنند که باید تلاش و زحمت کشید تا به جایی رسید.
  امام جمعه سردشت زیدون ادامه داد: باید کاری کنیم که این رخنه ها و تهدید ها تبدیل به فرصت شود و آن را تقویت کنیم چرا که ما نیازمند عون ها و عین های فرهنگی هستیم
  وی گفت: باید زیر ساخت های فرهنگی را پایدار کنیم و به آنچه که میدانیم و میتواند به فرهنگ ما کمک کند عمل کنیم و حول محور عدالت حرکت کنیم و خدا ترس باشیم و ایمان به خدا داشته باشیم.
  قائمی اظهار داشت: سستی و ضعف در ایمان و غفلت از آخرت از مشکلاتی است که دامن گیر همه ما شده است  که راه جلوگیری از این مهم کوشش و جهاد تلاش گرانه و اخلاص در کار و مدیریت زمان است که نباید آن را هدر داد.
  وی گفت: عقل،علم و عدل از عین های فرهنگی  است که باعث تقویت و با همراهی و تحول در فرهنگ و تکامل فرهنگی می توان به این مهم رسید .
  امام جمعه سردشت زیدون عنوان داشت: با مدیریت جهادی و عزم ملی  و آسیب شناسی در مقوله فرهنگ و با پشتوانه ملی اقتصاد خود را مدیریت کنیم.
  وی در ادامه افزود: فرهنگ ما زنده است چرا که فرهنگ همانند هوا است و  باور ها و اعتقادات ما و راه و رسم زندگی مد نظر دارد که برای ما مثل حیات است و ما نیازمند فرهنگ هستیم.
  قائمی خاطرنشان کرد: فرهنگ مبداء همه خوبی ها و ممکن است بدی های یک ملت باشد و آنچه که یک ملت را می سازد فرهنگ صحیح است.
  وی اضافه کرد: فرهنگ در مصرف آب، فرهنگ پوشش، فرهنگ زندگی و گفتار همه اینها یک اصول است که باید عملی شود و بر آن مدیریت داشته باشیم.
  وی در ادامه ضمن اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان افزود: سعی کنیم قبل از ورود به ما مبارک رمضان آمادگی خود را نسبت به این ماه پر برکت فراهم کنیم این ماه بسیار عظیم و اگر از فیوضات و برکات آن استفاده نکنیم و برای میزبان خود را مهیا نکنیم نمی توانیم میزبان خوبی باشیم
  امام جمعه سردشت اظهار داشت: اگر عادت کردیم به گناه سریع باید توبه کنیم، هر چیزی با رنج به دست می آید اگر می خواهیم به روزه واقعی دست پیدا کنیم معصیت نکنیم
  قائمی ادامه داد: مجرای دل را از گناهان مصدود کنیم و غفلت نکنیم و بسیار استغفار کنیم و در این شرایط و در این فضا است که دعا کردن بسیار تاثیر دارد
  وی افزود: انسان از بدو تولد تا موقع مرگ نیازمند دعا است، دعا یک پشتوانه قوی است و اهل دعا باشیم و در این ماه راز و نیاز و مناجات داشته باشیم.
  امام جمعه سردشت زیدون اضافه کرد: همه انبیا و اولیای خداوند اهل دعا بودند و رشد و تکامل کردند از روی دعا کردن و ما نباید غفلت کنیم و به وسیله دعا مشکلات خود را حل کنیم.
  وی عنوان کرد: آن چیزی که در دعا تاثیر دارد و سریع مستجاب می شود توسل جستن به اولیای الهی است و دست و پا و چشم خود را از معصیت به خدا دور کنیم .
  قائمی در پایان افزود: در این ماه مبارک رمضان باید با قرآن انس پیدا کنیم چرا که قرآن سرچشمه معرفت است و با تدبیر بر آن نگاه کنیم.

  تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹:۱۷ | دوشنبه, ۹ / تیر / ۱۳۹۳ عدالت, شکاف, شهادت, سال, رخنه ها, آسیب ها, , فرهنگ
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.