Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارشی تکان دهنده از تاثیرات موبایل بر نسل نوجوان/ گردابی برای کودکان و نوجوانان

  کودکان در تیر رس ابزار های ارتباطی/مادرانی که قربانی چت هستند

  عصر بهبهان : به گزارش عصر بهبهان: نرم افزار های چت برای زنان و دختران مخصوصا برای خانم هایی که دارای همسر و فرزند هستند بسیار خطرناک است چرا که وقتی همسر در منزل حضور فیزیکی نداشته باشد تنها وسیله سرگرمی و گذراندن وقت موبایل و ماهواره است


  به گزارش عصر بهبهان ق- ش یکی از فروشندگان و نمایندگی های موبایل و نرم افزار در شهرستان بهبهان گزارشی تکان دهنده از وضعیت استفاده نوجوانان و جوانان و گاهاً کودکان سه تا 8 سال در خانواده ها خبر داد و افزود: بیشتر مراجع کنندگان به فروشگاه موبایل به دنبال نرم افزار های چت، بازی و سرگرمی هستند و یک مشکل عمده و اساسی اینست که بیشتر والدین از این واقعیت اطلاعی ندارند که چه اتفاق برای کودکانشان در فضای اینترنت می افتد.

  وی در ادامه به آشنایی نسل جوان به نرم افزار ها اشاره نمود و افزود: نسل امروز در این موارد خودشان بهتر و بیشتر از ما نمایندگی ها نرم افزار ها و نصب و راه اندازی سیستم ها را یاد گرفته اند و بیش از نیمی از والدین هیچ گاه هنگامی که فرزندانشان از اینترنت استفاده میکنند بر فعالیتشان نظارت نمی کنند .

  این نماینده فروش موبایل تصریح کرد: برنامه وات ساپ در بورس نرم افزارهای درخواستی متقاضیان و مشتریان فروشگاه ها می باشد و بیشترین متقاضی را برنامه های چت در فروشگاه ها دارند.

  وی افزود: نرم افزار اوپرا را بیشتر برای اینترنت استفاده می کنند ولی متاسفانه مدتی است که سرعت اینترنت در سرویس های موبایل کاسته شده و متقاضی کمتری دارد.

  این نماینده فروش موبایل خاطرنشان کرد: چشم و گوش نوجوانان از بعضی از موضوعات ناهنجار و خطرناکروشن شده است.

  وی ادامه داد: برنامه های چت 90 درصد مخرب و برای ارتباط های نامشروع استفاده می شود و این ارتباط ها بیشتر در بین افراد متاهل و مخصوصا خانم هایی که دارای همسر و فرزند هستند اتفاق می افتد و در این بین بیش از 87 درصد کودکان 10 تا 17 سال از اینترنت و موبایل استفاده می کنند .

  وی در ادامه ضمن هشدار به خانواده ها افزود: افراد متاهل بیشترین متقاضیان نرم افزار های چت هستند چرا که هزینه نصب ارزان و راحت است و استفاده بیشتری از این نرم افزار ها بعمل می آورند.

  این نماینده فروش و نصب نرم افزار یادآور شد: توصیه می شود که برای سرگرمی نوجوانان و جوانان از بازی های آنلاین استفاده شود چرا که زمینه رقابت در این نوع بازی ها بسیار زیاد است.

  وی گفت: بیشترین معضل این نرم افزار ها اعتباد به موبایل و بازی ها است و مشاهده شده است بعضی زندگی خود را صرف این نوع نرم افزار ها و بازی ها می کنند.

  وی در ادامه افزود: اکثر افرادی که مراجعه می کنند افرادی هستند که از لحاظ دینی شناخت کافی نسبت به بد افزار ها و ناهنجاری ها و انحراف های دینی و مذهبی ندارند.

  این نماینده فروش موبایل تصریح کرد: نرم افزار های چت برای زنان و دختران مخصوصا برای خانم هایی که دارای همسر و فرزند هستند بسیار خطرناک است چرا که وقتی همسر در منزل حضور فیزیکی نداشته باشد تنها وسیله سرگرمی و گذراندن وقت موبایل و ماهواره است

  وی تاکید کرد: متاسفانه ماهواره باعث شده است که افراد به این سمت و سو سوق داده شوند و دختران جوان و زنان متاهل احساس می کنند فیلم ها و سریال هایی ماهواره ای حقیقت دارد در صورتی که یک رویای دروغ و خطرناک است که سعی می کنند در زندگی خود پیاده کنند.

  وی افزود: در این فاصله که زمان در حال پیشرفت و توسعه تکنولوژی و عرصه ارتباطات و فناوری است باید مراقب خود و فرزندان و همسران خود باشیم چرا که هر روز شاهد هجمه زیاد فرهنگی از طریق رسانه ها در خانواده ها هستیم.

  این نماینده فروش موبایل در پایان خاطرنشان کرد:آنچه که امروز شاهد آن هستیم و خانواده ها بدون اطلاع به سمت آن میروند خرید تبلت برای کودکان خود است که این هشداری بسیار خطرناک برای خانواده ها می باشد چرا که زمینه استفاده از نرم افزار ها را مهیا .می کند

  تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۴۷ | دوشنبه, ۱۶ / تیر / ۱۳۹۳ موبایل, ماهواره, فساد, خانواده, جامعه, اینترنت,
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.