Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • سردار فروزنده همرزم شهید تقوی

  شهید تقوی خطرناک ترین ماموریت ها را داوطلبانه قبول می کرد/او بسیجی وار عملیات های مجاهدین عراقی را فرماندهی کرد

  عصر بهبهان : سردار محمد فروزنده گفت:شهید تقوی با اینکه می توانست در ایران باشد و تکلیفی بر وی نبود که به عراق برود ماموریت های خطرناکی در این کشور انجام دهد ولی خودش داوطلبانه وارد صحنه شد و در عملیات های شمال بغداد شرکت کرد او بسیجی وار عملیات های مجاهدین عراقی که از قبل با او آشنا بودند را فرماندهی کرد تادر این راه به شهادت رسید.


  سردار محمدفروزنده همرزم سردارشهید تقوی در حاشیه مراسم تشیع وی در گفتگو با رهیاب اظهار داشت:شهید تقوی از اولین نفراتی بود که بعد از انقلاب اسلامی،سپاه استان خوزستان را تشکیل داد و قبل از جنگ تلاش زیادی برای تثبیت نظام اسلامی کشید با شروع جنگ هم حضور جدی در جبهه های اطراف اهواز،حمیدیه، سوسنگرد داشت.

  وی ادامه داد:در سال 63 که قرارگاه رمضان تشکیل شد وی جزو عناصر اصلی و کلیدی این قرارگاه بود ماموریت قرارگاه رمضان کمک به نیروهای جنگ از پشت جبهه های عراق بود.

  فروزنده گفت:شهید تقوی نیروهای مردمی در بصره و الاماره را ساماندهی می کرد تا از پشت خطوط جبهه عراق به نیروهای عراقی که در خط هستند حمله کنند و عملیات های ایذایی انجام دهند وی این ماموریت را به خوبی انجام داد.

  وی ادامه داد:بر اثر عملیات خیبر و بدر این مناطقی که محل های نفوذ بود راهشان بسته شد سردار تقوی رفتند به عراق و برای فرماندهی کردن نیروهای مجاهد عراقی از مسیر کردستان استفاده کردند و ماموریت های خود در جنوب عراق را به نحو احسن به پایان بردند.

  هم رزم سردارشهید تقوی خاطر نشان ساخت:این جمعیت امروز به خاطر خصوصیات های برجسته اخلاقی که این شهید بزرگوار داشتند آمده است زهد ، تقوا و بی ادعایی وی زبانزد بود شهید تقوی خطرناک ترین ماموریت ها را داوطلبانه قبول می کرد و خودش کار را انجام میداد.

  وی ادامه داد:خانواده شهید هم گفتند که وی تا ساعت دو سه شب می خوابید و تا نماز صبح مشغول مناجات با خدا بود او از 31 سال قبل که پدرش شهید تا روز شهادت بدون استثنا روزه بودند.

  فروزندهاظهار داشت:شهید تقویبا اینکه می توانست در ایران باشد و تکلیفی بر وی نبود که به عراق برود ماموریت های خطرناکی در این کشور انجام دهد ولی خودش داوطلبانه وارد صحنه شد و در عملیات های شمال بغداد شرکت کرد او بسیجی وار عملیات های مجاهدین عراقی که از قبل با او آشنا بودند را فرماندهی کرد تادر این راه به شهادت رسید.


  تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴:۱۳ | سه شنبه, ۹ / دی / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.