Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • آیت الله خاتمی در بهبهان : کمک به دشمنان رژیم اشغالگرقدس دفاع از امنیت ملی ماست

  عصر بهبهان : عصر بهبهان :آیت الله سید احمد خاتمی گفت : کسانی که امروز مخالف کمک ایران به لبنان ، سوریه و فلسطین هستند نمی فهمند این وظیفه دینی و شرعی ماست و در فانون اساسی هم آمده و همچنین این حمایت دفاع از امنیت ملی ماست


     

  به گزارش عصر بهبهان ، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران با حضور در نشست روشنگری و بصیرت افزایی حلقه های صالحین و مدیران پایگاههای شهرستان بهبهان گفت : بهبهان را با علامه محمد باقر وحید بهبهانی می شناسیم ، کسی که مجدد و احیاگر تفکر شیعی بود و جانی دوباره به این تفکر بخشید .

  امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد : ما همه برادریم و هرگز احساس دوگانگی در هدف نداریم ، همه آرزو داریم که انقلاب اسلامی با شفافیت بماند و افزود: اختلاف سلیقه ها نباید مارا از هدف واحد جدا کند ، ما یک کشور ، رهبر ،دولت ، قوه مقننه و یک قوه قضائیه داریم و در این هیچ تردیدی نیست .

  آیت الله خاتمی ادامه داد: هیچ گروهی نمی تواند خود را ولایی بداند و اپوزیسیون دولت ، مجلس یا قوه قضائیه باشد ، کسی که اینچنین عملکردی داشته باشد عملکردش ولایی نیست.

  وی با اشاره به اهمیت و نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ابراز داشت : امر به معروف و نهی از منکر  هم باید جنبه خیر خواهی و  جنبه بصیرتی داشته باشد ، نقدی اگر هست باید منصفانه و به دور از غرض باشد ، همین هفته گذشته بنده در خطبه نمازجمعه تهران از طرح تحول نظام سلامت تجلیل کردم و پیام این تجلیل هم این است که ما خوبی ها را می بینیم ، تجلیل میکنیم و اگر نقدی هم میشود از روی دلسوزی است و احساس میکنیم این خط ولایت است و افزود: آقا فرمودند :جلوی نقد منصفانه منتقدین را نگیرید.

  عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد :  همه می دانند موضع ما از گذشته تاکنون خط و مشی ولایی بوده است لذا اینجا در جمع شما بسیجیان حلقه های صالحین میگویم تا همه بشوند که موضع ما نسبت به دولتها ولایی است.

  طرز فکری که شریعت را اصل میداند ، طرز فکر انقلاب است

  آیت الله خاتمی با اشاره به وجود دو طرز فکر در قبل و بعد انقلاب اظهار داشت : یک طرز فکر متعبد به ضوابط شریعت نبودند و اصالت المبارزه بودند و میگفتند هر طوری هست باید شاه را سرنگون کنیم و در این راه باید با کمونیسم متحد شویم تا شاه سرنگون شود که در همان زمان امام فرمودند ؛ حتی برای سقوط شاه هم با کمونیست ها متحد نمیشویم و اما در نقطه مقابل یک طرز فکر دیگر هم این بود که شاه باید سقوط کند تا دین را بر مسند بنشانیم و ادامه داد : آن طرز تفکری که قبلا می گفت به هر شیوه ای باید شاه را سرنگون کرد امروز می گوید این همه مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا گفتید چه بدست آوردید ، بیایید با آمریکا و اسرائیل سازش کنیم و قال قضیه را بکنیم .
  وی ادامه داد در پاسخ به این طرز تفکر باید گفت: ما یک دولت معمولی نیستیم ، ما یک دولت مکتبی هستیم ، انقلاب کردیم برای حاکمیت مکتب ، نمی خواستیم یک خاندان سرنگون شود و گروهی دیگر بر سر کار آید .

  سیاست انقلاب توسط مقام معظم رهبری شفاف و علنی بیان شده است

  امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت : کسانی که امروز مخالف کمک ایران به لبنان ، سوریه و فلسطین هستند نمی فهمند که ما داریم وظیفه شرعی خود را انجام می دهیم و از قانون اساسی خود تبعیت می کنیم و همچنین از امنیت خود دفاع می کنیم و افزود: اسرائیل را در هزار کیلومتری خود زمین گیر کنیم به مصلحت کشور است یا آنها را آزاد بگذاریم که سوریه و عراق را بگیرند و به مرزهای ما برسند؟
  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مقام معظم رهبری سیاست انقلاب را به شکل شفاف و علنی اعلام کردند و فرمودند :هر گروهی که در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد کمکش می کنیم ، ما به مبارزان فلسطینی موشک میدهیم  ، موشک والفجر ما کمر صهیونیست را شکسته است.

  آیت الله خاتمی در ادامه افزود : معتقدیم طرز فکری که انقلاب را نگه داشته و می دارد و خواهد داشت ، همین پایبندی به ارزش هاست .

  عضو مجلس خبرگان رهبری گریزی هم به تبلیغات و جوسازی های رسانه های بیگانه در خصوص اسیدپاشی زد و گفت : درست در زمانی که طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس در حال تصویب بود یک جانی اسید پاشی کرده است ، رسانه های بیگانه و غربی میگویند کار حزب الهی هاست و حتی مغرضان داخلی هم آنها را یاری کردند ، که اینها همه شک بر انگیز است.
  امام جمعه موقت تهران در بخشی از سخنان خود به شیوه جدید دشمنان انقلاب برای از میدان بیرون کردن نیروهای مکتبی و ارزشی اشاره کردو گفت: دشمنان شما را افراطی خطاب میکنند وتاکید کرد: ما معتقدیم پایبندی به ارزشهاست که انقلاب را نگه داشته است .
  آیت الله خاتمی در خصوص مذاکرات هسته ای گفت : موضع ما موضع مقام معظم رهبری است و معتقدیم که مذاکره کنندگان خدمتگزاران به نظام اسلامی هستند و از خطوط قرمز آقا هم می خواهند تعدی نکنند . اما آنهایی که معتقدند افراطیهای ایران با افراطیهای آمریکا مخالف توافقنامه هسته ای هستند با این هدف این سخنان را بیان می کنند که دیگر کسی جرات نکند پای ارزشها بایستد و می خواهند ارزشی ها را خسته و نا امید کنند.

  امام جمعه موقت تهران در پایان بسیجیان و طلاب را اساتید و مدیران آینده نظام توصیف کرد و اظهار داشت : جوانان بسیجی و طلاب ما باید در خط اول تحصیل باشند و بهترین نمرات و جایگاهها را کسب نمایند ، چرا که مدیران و اساتید آینده این نظام باید از نسل ارزشی و انقلابی باشند

  تاریخ انتشار: ۲۰:۲۷:۳۱ | جمعه, ۲۳ / آبان / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.