Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • درختانی که به یکباره شناسنامه خیابان عدالت شدند

  عصر بهبهان : شناسنامه خیابان عدالت این نخلها هستند یا نام شهدایی که بر سر این خیابان و میدان های آن نهاده شده و گویا جز نامشان هم قرار نیست چیزی از آنها باقی باشد که در طول خیابان عدالت هیچ نمادی از این شهدایی که خون خود را در این خیابان نثار انقلاب کردند تا ما امروز دلمان را نه برای آنها که برای درختان نخل زینتی ای که بومی بهبهان که هیچ بومی ایران هم نیستند بسوزانیم و نخلها را شناسنامه خیابان عدالت کنیم !! و قطع درختان را به باد انتقاد بگیریم و چشم خود را بر سر کاشت درختان جدید ببندیم و اتفاقات بس ناگواری که در اطرافمان می گذرد چون آلودگی آبهای زیر زمینی توسط حفاریهای غیر اصولی و هلوکاست قطع 2000درخت در مسیر لاسبید توسط کارخانه سنگ شکن را نه که نبینیم ؛ ببینیم و سعی در ادامه همین روند داشته باشیم .


  درختانی که به یکباره شناسنامه خیابان عدالت شدند!!

  شاید فردی را نتوان جست که با طبیعت و سرسبزی محیط زیست مشکلی داشته باشد. می توان گفت این مهم در بهبهان بیش از شهرهای دیگر نمود دارد و گواه آن سفر های همه روزه و دسته جمعی شهروندان و حضور تا پاسی از شب آنها در طبیعت است . (گو اینکه بعضا به دلیل عدم فرهنگ سازی و رها سازی زباله ها مشکلاتی نیز برای طبیعت بوجود می آوریم اما علاقمندی به طبیعت و فضای سبز چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد).

  متاسفانه در گوشه و کنار شهرستان اتفاقات ناگواری برای محیط زیست بوقوع می پیوندد که نه تنها صدای کسی را بلند نمی کند و زنجیره انسانی ای تشکیل نمی گردد که بالعکس تلاشهای پشت پرده ای صورت می گیرد تا سکوت در برابر نابودی محیط زیست آمال و آرزوهای افرادی را تحقق بخشد که در این خصوص میتوان به آلودگی آب و خاک منطقه حد فاصل سد شهدا تا روستای قالند توسط شرکت حفاری و هلوکاست قطع 2000 تایی درختان در نزدیکی روستای لاسبید توسط کارخانه سنگ شکن اشاره کرد .

  تاکید می کنم که چه آلودگی ها و تخریبهای عظیمی که صورت می کیرد و چه تماسها و فشارهایی که وارد نمی شود تا کار به همین منوال ادامه پیدا کند و کسی هم نیست که فریادی بزند و زنجیره ای انسانی تشکیل دهد و دلی برای طبیعت بی جان بهبهان بسوزاند .

  ولی یکباره اتفاقی عجیب رخ می دهد و قطع چند درخت در مسیر خیابان عدالت مد نظر قرار می گیرد ودرخت شناسنامه خیابان عدالت و قطع آن مبارزه با محیط زیست و اقدام به اجرای مصوبه ای که چند ماه گذشته صورت گرفته بزرگترین گناه برشمرده می شود.

  یک سوال ذهنم را آشفته می کند که چرا نمی بینیم درختانی را که در مسیر جوانمردی تا بانک ملی به جای آهنها نشستند و شمشیر از رو می بندیم و قطع درختان نخل مسیر جوانمردی تا مراحل را حربه تخریب افرادی از اداره محیط زیست و یا شهرداری قرار می دهیم که خود تنها مخالفین این مصوبه در کمیسیون نهضت سبز بوده اند ؟

  چرا آن زمانی که درختان روبروی فرمانداری بریده شد و یا آن زمان که درختانی در طی اجرای پروژه فاضلاب قطع شد یا زمانیکه درختان بومی بهبهان در میدان مراحل قطع شد کسی صدایش در نیامد و دوستدار محیط زیست نبود!!

  سوال مهمتر اینکه آیا شناسنامه خیابان عدالت این نخلها هستند یا نام شهدایی که بر سر این خیابان و میدان های آن نهاده شده و گویا جز نامشان هم قرار نیست چیزی از آنها باقی باشد که در طول خیابان عدالت هیچ نمادی از این شهدایی که خون خود را در این خیابان نثار انقلاب کردند تا ما امروز دلمان را نه برای آنها که برای درختان نخل زینتی ای که بومی بهبهان که هیچ بومی ایران هم نیستند بسوزانیم و نخلها را شناسنامه خیابان عدالت کنیم . و قطع درختان را به باد انتقاد بگیریم و چشم خود را بر سر کاشت درختان جدید ببندیم و اتفاقات بس ناگواری که در اطرافمان می گذرد چون آلودگی آبهای زیر زمینی توسط حفاریهای غیر اصولی و هلوکاست قطع 2000درخت در مسیر لاسبید توسط کارخانه سنگ شکن را نه که نبینیم ؛ ببینیم و سعی در ادامه همین روند داشته باشیم .

  افسوس و صد افسوس برای این شهر که طبیعتش هم حربه ای برای تخریب افراد قرار می گیرد و این ذهن پاک مردم طبیعت دوست بهبهان که آگاهانه به حاشیه برده می شود و مورد سوء استفاده  و بازیچه قرار می گیرد.

  ولی بهبهانی ها این قدر هم نا آگاه نیستند که به این راحتی فریب این زنجیره های دروغ انسانی را بخورند و اصل بازیچه قرار دادن طبیعت برای موج سواری افکار عمومی را نبینند.

  تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳:۵۱ | چهارشنبه, ۲۳ / مهر / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.