Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • پیشنهاد تشکیل کمیسیون ورزش از سوی جوانترین عضو شورای شهر

  عصر بهبهان : مهدی حمید در جلسه شورا ازریاست شورا خواست تا کمیسیونی مجزا مختص ورزش تشکیل شود .  مهدی حمید جوانترین عضو شورای شهر بهبهان در جلسه شورا و در حضور مسئولین هیئت کشتی بهبهان ضمن تشکر از دست اندر کاران تیم کشتی گفت: هیئت کشتی بهبهان واقعا با عشق و علاقه و بدون هیچ گونه چشم داشتی نام کشتی و بهبهان را در جهان بلند آوازه کردند و با معرفی چندین کشتی گیر به تیم ملی اتفاقی بس عظیم را برای شهرمان رقم زده اند که جا دارد علاوه بر تشکر خشک و خالی حتما کمکهای شایانی از سوی مسئولین شهرستان در خصوص کشتی گیران صورت گیرد .

  وی تاکید کرد : اولین کاری که می توان در جهت توسعه ورزش ، اهمیت دادن ، اصولی و کارشناسانه برخورد  کردن به امر ورزش انجام داد تاسیس کمیسیون مجزایی با عنوان کمیسیون ورزش و جوانان در شورای اسلامی شهر است و افزود:در بهبهان کمیسیون اجتماعی شورا پیگیر مسائل و مشکلات ورزش است ولی اگر یک کمیسیون به صورت تخصصی موضوع ورزش را پیگیری کند مطمئنا نتیجه مطلوبتر خواهد بود .

  این عضو شورا ادامه داد: شاید این موضوع در بهبهان چیز جدیدی باشد اما در دیگر شهرها چندان هم جدید نیست و در شورای شهرهایی که صاحب ورزش هستند به امر ورزش با دیدی کاملا کارشناسانه برخورد می شود و کمیسیونی مجزا برای رسیدگی به مشکلات ورزش پیش بینی شده است .

  وی همچنین گفت : با توجه به مصوبه ای  که در شورا به تصویب رسیده و قرارشد نیم درصد از درآمد حاصل از عوارض سهم ورزش شهرستان  شود که در این زمینه همه اعضا متفق القول خواستار به تصویب رسیدن این امر بودند و همچنین مصوبه دیگر که موضوع زیر پوشش گرفتن کشتی توسط شهرداری را مد نظر داشت جا دارد که اعضای شورای شهر در خصوص تحقق این موضوع اهتمام بیشتری از خود نشان دهند.

  حمید در ادامه با تاکید بر ورزش کشتی گفت: با توجه به تلاش فراوانی که هیئت کشتی شهرستان دارد اطمینان دارم اگر پشتیبانی لازم از سوی مسئولین صورت پذیرد تا چند سال آینده دستیابی به سکوهای جهانی دور از دسترس نخواهد بود .

  وی ضمن پیشنهاد این موضوع که از این به بعد تیم کشتی بهبهان با نام شورا یا شهرداری بهبهان در مسابقات شرکت کند افزود: در حال حاضر بسیاری از ادارات و شرکتها حاضرند با مبالغ هنگفتی تیم خریداری کنند تااز این طریق در امر تبلیغات خودی نشان دهند و اساسا موضوع اسپانسرهای ورزشی با این هدف قابل بررسی است .

  جوانترین عضو شورای شهر در کشور ادامه داد : شهرداری و شورا با صرف هزینه ای ناچیز در امر کشتی و همچنین با در اختیار قرار دادن فضای مناسب و بزرگتر جهت کشتی گیران همانگونه که تا کنون نیز همکاری کرده می تواند گامهای بزرگی در زمینه معرفی شهرستان و به تبع آن پیشرفت و توسعه شهرستان بردارد.

  گفتنی است در این خصوص اعضای هیئت کشتی با تقدیر و تشکر از مهدی حمید گفتند : متاسفانه با وجود همکاری و تلاشهای آقای حمید و دیگر اعضای شورا که هر یک به نوبه خود کمکها و مساعدتهایی نموده اند و با حضور بر سر تمرین کشتی گیران انگیزه ای مضاعف برای کشتیران بوده اند اما متاسفانه با وجود مصوبه تحت پوشش قرار گرفتن کشتی توسط شورا هر زمان ، حتی  برای مبلغ ناچیز 500 هزار تومانی به امور مالی شهرداری مراجعه می شود با این جواب روبرو شده ایم  که تکلیف این نیم درصد مشخص نیست تا پولی به شما داده شود .

  شنیده ها حاکی از آن است که قرار بوده حسابی مجزا برای نیم درصد عوارض سهم ورزش اختصاص داده شود که متاسفانه انجام نگرفته واز طرفی پول از مردم اخذ می شود ولی چون حسابی وجود ندارد معلوم نیست که این نیم درصد کجا ذخیره و صرف می شود و همین موضوع باعث شده تا مشکلاتی برای اهالی ورزش و کشتی گیران بوجود آید.

  به نظر می رسد آقای شهردار باید با نظارت بیشتر بر امور مالی جلوی این اتفاقات و کم کاریها را بگیرند تا اهالی ورزش و جوانان شهرستان بالاخص کشتی گیرانی که عموما هم از قشر کم بضاعت هستند بتوانند مانند گذشته افتخاری برای شهرمان باشند.
  تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰:۳۵ | چهارشنبه, ۱۶ / مهر / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.